Monthly Archives: Červen 2018

Pavel Podvolecký veze stříbro z turnaje série 500 v Berlíně !

30.6.2018 – Berlín

Výborného výsledku na turnaji světové série 500, který se konal v Berlíně dosáhl Pavel Podvolecký, který tak zaznamenal další medailový úspěch ze světových turnajů v kategorii O40 v podobě stříbrné medaile.

Pavel ve finále nestačil na domácího hráče G. Nilose, i přesto však finálovou účastí navýšil svoje vedení na čele světového žebříčku mužů O40 na 453 bodů !

Úspěšné tažení našich hráčů na Polish Open 1000 pts.

22.6.2018 – Varšava

Na 3. letošním turnaji serie Masters 1 000, který se konal ve Varšavě, vybojovali naši hráči celkem 14 medailových úspěchů!

Naše reprezentační výprava se tak může radovat ze zisku 2 zlatých, 7 stříbrných a 5 bronzových medailí!

Zlaté medaile:

Open Doubles:
V kategorii Open doubles si připsal další vítězství pár Petr Makrlík – Melker Ekberg, kteří tak pokračují ve své nadvládě ve čtyhře.

 

 

 

U12 Open:
V kategorii U12 navázala na svoje předchozí úspěchy Zuzana Holešinská, která turnajem prolétla bez ztráty setu. Z. Holešinská se tak neúprosně dere na čelo světového žebříčku dívek do 12 let.

 

 

Stříbrné medaile:

Open Division:
2. místa vybojoval Petr Makrlík, který ve finále nestačil na N. Frankeho. Petrovi ve finále bohužel došly síly po předešlých náročných utkaních s R. Joopem a M. Ekberkem.

 

 

 

U18 Male:
Další stříbro do své sbírky zaznamenal Jakub Melichar, který tak nadále potvrzuje narůstající formu! Ve finále byl nad jeho síly M. Filipowicz, ale i tak je pro Jakuba 2. místo výborným výsledkem.

 

 

U14 Male:
Skvělého 2. místa dosáhl Matěj Krupička, který tak zaznamenal svoje letošní nejlepší umístění v kategorii do 14 let. Matějovi ve finále bohužel oplatil porážku ze skupiny M. Faska, který zvítězil 2:1 na sety.

 

 

Woman Doubles:
Z dalšího medailové zisku se radovaly sestry Anna a Eliška Andrlovy. V dramatickém finálovém utkání ale bohužel podlehly 1:2 na sety S. Schabek a M. Urbanik.

 

 

 

U18 Male – doubles:
2. místo ve čtyhře vybojoval pár Jakub Melichar a Jan Lichý, kteří tak nadále dominují čelu světového žebříčku ve čtyřhře do 18 let.

 

 

 

Bronzové medaile:

U14 Female:
Svojí premiéru na zahraničním turnaji si odbyla Andrea Škodová, která se svého prvního zahraničního startu nezalekla a vybojovala tak bronzovou medaili. Andrea bude určitě patřit mezi naše medailové naděje na nadcházejícím mistrovství Evropy!

 

 

O40 Male:
Svůj další medailový zisk si připsal Pavel Podvolecký, kterému finále doslova proteklo mezi prsty. V semifinále po velmi fyzicky náročném utkání nestačil na J. Majchrzaka, kterému podlehl 1:2 na sety.

 

 

U18 Male – doubles:
Celkem 3 bronzové medaile vybojovali naši hráči ve čtyřhře do 18 let. Z bronzu se radovaly páry: Ondřej Volek – Matěj Krupička a Adam Jánský – M. Faska (POL)

Slavnostní předání limitované edice raket pro hráče SVS a NC v Pardubicích

21.6.2018 – Crossmintonové centrum Pardubice

V průběhu čtvrtečního tréninku střediska vrcholového sportu a národního centra v Pardubicích, jsme připravili pro naše reprezentanty překvapení, v podobě udělení limitované edice crossmintonové rakety Blade – Limited edition of Petr Makrlík, každému hráči, který je zařazen do SVS, nebo NC.

Předání těchto raket se zhostil 1. hráč světa v kategorii Open Petr Makrlík.

 

 

Slavnostní předání limitované edice raket pro hráče TSM – Pardubice

19.6.2018 – Crossmintonové centrum Pardubice

V průběhu úterního tréninku TSM v Pardubicích, jsme připravili pro naše nejmladší reprezentanty a šéftrenérku mládeže Ing. Janu Scholzovou překvapení, v podobě udělení limitované edice crossmintonové rakety Blade – Limited edition of Petr Makrlík, každému hráči, který je zařazen do střediska.

Předání těchto raket se zhostil 1. hráč světa v kategorii Open Petr Makrlík.

Doufáme, že nové rakety přispějí ke zlepšení hry našich hráčů a dodají jim nový impulz do nadcházejících turnajů !

1. liga družstev zná svého vítěze !

16.6.2018 – Crossmintonové centrum Pardubice

V sobotu se v areálu crossmintonového centra v Pardubicích odehrálo závěrečné kolo 1. ligy družstev v crossmintonu pro rok 2018. Na zisk titulu si brousily zuby především týmy TK Východočeská sportovní E a Crossminton Pardubice D. Oba týmy proti sobě nastoupily hned v úvodním utkání a bojovalo se o každý míček. Nakonec se z vítězství radovalo družstvo TK Východočeská E, které zvítězilo 4:2 na zápasy nad družstvem Crossminton Pardubice D.

Mistrem 1. ligy pro rok 2018 se tak stalo družstvo TK Východočeská sportovní E, které si vítězstvím zajistilo postup do Extraligy družstev pro rok 2019.
Tým ve složení: Petr Makrlík, Daniel Knoflíček, Adam Kakula, Zdeněk Pustějovský, Jaroslav Vacek, Denisa Obrová, Andrea Škodová

2. místo obsadilo družstvo Crossminton Pardubice D, které si rovněž svým umístěním zajistilo postup do Extraligy družstev pro rok 2019.
Tým ve složení: Eliška Andrlová, Jakub Melichar, Jiří Melichar, Anna Andrlová.

3. místo vybojovalo družstvo Prague United B, které v závěrečném kole předstihlo družstvo TK Východočeská sportovní D, díky svým výborným výkonům. Ve svém vzájemném utkání s týmem Crossminton Pardubice D s nimi podlehli a tak zůstávají na první nepostupové pozici do Extraligy družstev pro rok 2019. V příštím roce budou určitě patřit mezi favority o zisk titulu!
Tým ve složení: Klára Janáčková, Petr Vosátka, Michael Botur, Jan Kučera, Karel Koubek, Ivana Kolkusová

Černého Petra v podobě sestupu do 2. ligy 2019, si bohužel vybraly týmy Superspeed Brno B a CC Náchod, kteří se umístili na posledním a předposledním místě v 1. lize.

Konečné pořadí 1. ligy za rok 2018:

Pořadí Tým Body
1. TK Východočeská sportovní E 59
2. Crossminton Pardubice D 56
3. Prague United B 45
4. TK Východočeská sportovní D 41
5. Speed Avia Praha B 22
6. Knights Pardubice B 21
7. MaKaKo Český Těšín B 18
8. King Hradec Králové B 15
  Skupina o 9. – 14. místo  
9. Crossminton Pardubice E 37
10. CC Semily 30
11. CC Dvůr Králové nad Labem 26
12. CC Lomnice nad Popelkou 22
13. Superspeed Brno C 16
14. CC Mariánské Lázně 15
Skupina o 15. – 18. místo
15. CC České Budějovice 44
16. CC Turnov 29
17. CC Náchod 26
18. Superspeed Brno B 17

 

 

2. liga družstev v Crossmintonu 2018

16.6.2018 – Crossmintonové centrum Pardubice

Společně s 2. kolem 1. ligy družstev se odehrála v sobotu premiérová 2. liga družstev v Crossmintonu, ve které se rozhodovalo o nově postupujících týmech do 1. ligy pro rok 2019.

Celkově se 2. ligy zúčastnilo 16 družstev z celé České republiky, které usilovaly o první dvě postupové pozice do 1. ligy pro rok 2019.

Novými účastníky 1. ligy družstev pro rok 2019 se staly týmy TK Východočeská sportovní F a CC Lomnice nad Popelkou B, které svými kvalitními výkony prošly KO pavoukem bez jediné porážky až do finále.

Ve finále zvítězilo družstvo TK Východočeská sportovní F nad týmem CC Lomnice nad Popelkou B v poměru 3:2 na zápasy a mohli se, tak radovat ze zisku Mistra 2. liga družstev pro rok 2018 !

První nepostupové místo obsadilo družstvo SK Prague United C, které si po prohránem semifinále spravilo chuť v boji o bronz, ve kterém porazili CC Brno 3:0.

Sestavy medailistů:

1. TK Východočeská sportovní F     Jaroslav Vacek – Pavel Rada
2. CC Lomnice nad Popelkou B      Ing. Milan Moravec – Pavel Strnad
3. SK Prague United C                    Karel Koubek – Michaela Macurová, Petr Velička – Lenka Paschalidou

 

Celkové umístění týmů:

Pořadí Družstvo
1. TK Východočeská sportovní F
2. CC Lomnice nad Popelkou B
3. SK Prague United C
4. CC Brno
5. CC Dvůr Králové B
5. SK Prague United D
5. Knights Pardubice C
5. CC Semily B
9. CC Trutnov
9. CC Jihlava
9. CC Mariánské Lázné B
9. TK Východočeská sportovní G
9. CC Turnov B
9. CC České Budějovice B
9. CC Náchod B
9. King Hradec Králové C

 

 

Registrace na Czech Open spuštěna !!!

Registrace na 8. ICO Speedminton(R) Czech Open (ICO 1000) je ode dneška zahájena !

Přihlášky přes: http://crossminton.org/tournament-system-login/ , nebo na email: petr.vosatka@pragueunited.cz

Přihlášky do: 15.9.2018

Odhlášky do: 21.9.2018

Propozice: https://crossminton.ophardt.online/en/invitation/view/757/pdf

 

Upozornění pro kategorie U10 a U12 !!!
29.9.2018 – Mistrovství Evropy U10 a U12 – registrace zahájena brzy
30.9.2018 – Czech Open 1000 pts. U10 – U12 – registrace spuštěna

 

 

1 stříbrná a 5 bronzových medailí na turnaji 250 v Maďarsku !

9. 6. 2018 – Budapešť

V nádherném prostředí hlavního města Maďarska se o víkendu odehrál další turnaj světové série 250 a naši hráči zaznamenali další medailové úspěchy.

Open doubles:

Ve čtyřhře vybojoval 3. místo pár Petr Makrlík a Marcel Patěk. Společně s nimi se na 3. místě umístil pár Roman Juráš a Jan Juráš.

O40 muži – 2. místo:

Marcel Patěk vybojoval stříbrnou medaili ve své kategorii. Ve finále byl nad jeho síly Damir Ilič. Na Marcelovi se podepsala únava z náročné 5členné skupiny, ale i přesto je 2. místo výborným výsledkem.

O50 muži – 3. místo:

3. místo obsadil v kategorii 50+ Roman Juráš, který v semifinále nestačil na J. Szalmásiho.

Medailové žně z Bohumína na turnaji 250 pts.

2. 6. 2018 – Bohumín

Celkem 4 zlaté, 5 stříbrných a 8 bronzových medailí vybojovali naši hráči na letošním 3. turnaji světové série 250 na území ČR.

Ambiciozní klub MaKaKo Český Těšín měl tu čest a pověření od vedení ČAC pořádat letošní třetí turnaj světové série kategorie 250 na našem území. Klub vedený Pavlem Maškem se zhostil turnaje opět na výbornou. 70 hráčů ze 4 zemí se utkalo v příjemném prostředí bohumínské haly. Domácí catering a úsměvy všudypřítomných organizátorů z řad hráčů a vedení domácího klubu dodalo turnaji tradiční atmosféru.

Při neúčasti 6 elitních hráčů ČAC využili další reprezentanti turnaj k dosažení mimořádných výsledků.

Open division:
3. Ing.Petr Vosátka

Open doubles:
2. Ing.Petr Vosátka
3. Ing.Petr Makrlík
3. Marcel Patěk
3. Jiří Melichar
3. Jakub Melichar

Open ženy:
3. Nikol Krpálková

U18 chlapci:
1. Jakub Melichar
2. Ondřej Volek

U18 dívky:
1. Jesika Škodová
2. Andrea Škodová

U14 chlapci:
2. Pavel Rada

U12 open:
1. Natálie Krpálková
2. Lukáš Makarov

O40 muži:
1. Pavel Podvolecký
3. Jiří Melichar

O50 muži:
3. Ing. Roman Juráš MA