Monthly Archives: Leden 2017

Sezona 2017 začíná

Zdravím všechny hráčky, hráče a příznivce crossmintonu!

Na začátku bych vám rád popřál v letošním roce vše dobré, hlavně pevné zdraví a samozřejmě i řadu sportovních úspěchů. První turnaje nové sezony se již blíží a proto mi dovolte v krátkosti několik hlavních informací, abyste byli co nejlépe připraveni a nic neprošvihli.

Turnaje 2017

I tento rok můžeme v ČR zorganizovat jeden turnaj kategorie ICO 500b. a čtyři turnaje ICO 250b., které se počítají do českého i mezinárodního rankingu. Hlavní novinkou bude změna místa konání Czech Open, které se po šesti pražských ročnících letos poprvé přesune do Brna. V termínu na přelomu září a října tak poprvé vyrazíme do Brna na turnaj vyšší kategorie, hrát se bude v hale a věříme, že se opět podaří přilákat světovou crossmintonovou špičku.

První 250b. turnaj nás čeká už za měsíc – sezonu tradičně zahájíme v sobotu 11.2. v Pardubicích, na turnaj se už můžete přihlašovat v Ophardt systému. Dále se bude hrát v dubnu v Ostravě, o prázdninách v Praze a jeden mezinárodní turnaj je momentálně volný. Mistrovství republiky se uskuteční opět pravděpodobně v listopadu, pořadatel bude vybrán v průběhu jara.

Největší akcí letošní sezony bude jednoznačně Mistrovství světa, které se poprvé odehraje jinde než v Berlíně. Pořadatelství se ujali naši sousedé z Polska, kteří již mají zkušenosti z Mistrovství Evropy 2014. Hrát se bude ve Varšavě první prázdninový víkend od 29. června do 2. července. Dále v kalendáři vyčnívá pět turnajů Masters 1000b., konkrétně 18.-19.3. ve Slovinsku, 3.-4.6. v Maďarsku, 9.-10.9. v Německu, 23.-24.9. v Japonsku a závěrem 9.-10.12. v Nizozemsku.

Aktuální kalendář turnajů najdete na webu ČAC, informace budeme průběžně také zveřejňovat na Facebookovém profilu Česká asociace crossmintonu. Kompletní kalendář mezinárodních turnajů pak můžete prozkoumat na stránkách ICO.

Mimo výše uvedené plánujeme i letos postavit reprezentační tým do soutěže národů ICO Nations Cup, termíny zatím nejsou známy. Čeká nás i extraliga klubů, její přesný formát bude ještě předmětem diskuse mezi zástupci klubů tak, aby umožnil co největší účast. Nudit se letos nebudeme 🙂

Mezinárodní licence a členské příspěvky

Stejně jako v roce 2016 je nutné pro účast na mezinárodních turnajích v rámci ICO zaplatit mezinárodní licenci. Tu lze pořídit ve „zkušební verzi“ na jeden turnaj za 5 EUR, případně pak celoroční licenci (platná 12 měsíců od data zakoupení) za 20 EUR. Stejně jako v loňském roce vám nabízíme možnost platby licencí prostřednictvím účtu ČAC, pokud máte zájem, můžete zasílat platby ve výši 135 Kč (zkušební licence) resp. 540 Kč (roční licence) na účet ČAC č.ú. 2900967961/2010 (Fio banka).

Zároveň vás tímto žádáme o platbu ročních členských příspěvků na rok 2017 ve výši 200 Kč na stejný účet, a to do 31.1.2017. Bez uhrazeného členského příspěvku ČAC nebude hráčům umožněna účast na mezinárodních turnajích.

Předem děkuji za spolupráci a v případě jakýchkoliv dotazů se na mě prosím neváhejte obrátit.

Těším se brzy na viděnou s crossmintonovou raketou v ruce!

Michal Scholze
Česká asociace crossmintonu, z.s. | prezident