Monthly Archives: Červen 2016

Hjalmarson zvítězil v souboji světových šampionů na Czech Open

6th ICO Speedminton(R) Czech Open 2016

6th ICO Speedminton(R) Czech Open 2016

Na letošním 6th ICO Speedminton® Czech Open 2016 se sice zejména kvůli nabitému turnajovému kalendáři před Mistrovstvím Evropy ve Francii představilo méně hráčů než v minulých letech, ale i přesto si všech 60 účastníků z devíti evropských zemí užilo příjemný den v Praze a byla k vidění celá řada kvalitních crossmintonových utkání.

Per Hjalmarson přijel až se Švédska bojovat o svůj první titul na Czech Open po loňské stříbrné medaili a po většinu turnaje to pro něj byla takřka procházka růžovým sadem, když do finále dokráčel bez ztráty setu. Tam na něj ale čekal obtížný a odhodlaný soupeř v podobě Jána Ščavnického ze Slovenska, který je mistrem světa v kategorii Men O40, ale na tomto turnaji se rozhodl hrát v Open Division – finálový zápas tak nabídl jedinečné srovnání mezi úřadujícími dvěma úřadujícími mistry světa. Jednalo se o divácky atraktivní souboj s celou řadou skvělých výměn a Ščavnickému se za hlasité podpory publika podařilo získat druhý set a srovnat stav finále, nicméně nakonec se radoval Hjalmarson a po vítězství v rozhodujícím třetím setu pro sebe získal trofej i prize money pro vítěze.

Na novou šampionku čekala při neúčasti předchozích vítězek i kategorie žen a této příležitosti po dvou bronzových medailích v posledních dvou letech využila nejlépe Němka Andrea Horn, i když cestu za úspěchem neměla vůbec lehkou. Ve skupině prohrála s českou juniorkou Annou Andrlovou a po postupu z druhého místa ve skupině na ni v semifinále čekala její sestra Eliška Andrlová (obě Crossminton Pardubice), ale Horn ji dokázala porazit a následně zvládla i finálovou odvetu proti Anně a zvítězila ve dvou setech. Do Německa putují i další dva tituly zásluhou Franka Fehre v Men O40 po finálovém vítězství nad krajanem Georgesem Nilosem, na kterého zbylo opět stříbro, a Charlyho Knoblinga v Men O50, který si ve finále poradil s Polákem Jerzym Maliszewksim. Hráči z Polska si ale spravili chuť v juniorských kategoriích, které naprosto opanovali – postupně získali zlaté medaile Mateusz Faska v U12 Male, Maciej Michalik v U14 Mixed, Zofia Wincenciak v U18 Female a Szymon Andrzejewski v U18 Male a Polsko se tak stalo nejúspěšnější zemí letošního turnaje.

Celou řadu úspěchů zaznamenali i domácí hráči, ten největší pak Marcel Patěk (Speed Team Praha) s Pavlem Podvoleckým (SPV Hanušováček), kteří nenašli přemožitele v kategorii Open Doubles, a na stupních vítězů je ještě doplnili Roman a Jan Jurášovi (oba Superspeed Brno) na třetím místě. Roman Juráš přidal další bronz v Men O50 a třetí místo si zopakoval i Pavel Podvolecký v Men O40. Výborný turnaj odehrál i Jakub Melichar a odvezl si domů zasloužené stříbro v U18 Male zatímco Nikol Krpálková v U18 Female i Jan Lichý v U14 Mixed brali bronzové medaile. Českou medailovou sbírku pak na deset zaokrouhlili Jiří Melichar s Janou Scholzovou (všichni Crossminton Pardubice) v Mixed Doubles, kde se z vítězství radovali Ján Ščavnický s dcerou Kristinou Ščavnickou.

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY / OFFICIAL RESULTS (PDF, 252 kB)

Kompletní výsledky všech zápasů / Complete results of all matches (online)

Více fotek v galerii na našem Facebooku

6th ICO Speedminton(R) Czech Open – rozlosování/draw

Letošní již šestý ročník Czech Open klepe na dveře, více jak šedesátka hráčů se sjede v sobotu do pražské Hostivaře a rozdá si to o 500 bodů do světového žebříčku a prize money v hlavních kategoriích. Pro většinu hráčů je to zároveň poslední možnost vylepšit si rankingové postavení před červencovým Mistrovstvím Evropy ve Francii.

ROZLOSOVÁNÍ TURNAJE / TOURNAMENT DRAW (PDF, 2,1 MB)

ROZPIS ZÁPASŮ / MATCH SCHEDULE (PDF, 200 kB)

ONLINE VÝSLEDKY / LIVE RESULTS: https://docs.google.com/spreadsheets/d/12h0RLg7XyuL4ScrisapK5TVwzIVziZTHHHKbwFhhBRI/edit?usp=sharing 

Přijďte fandit osobně přímo do sportovního areálu Univerzity Karlovy!

Ostrava Open 2016: Kvalitní crossminton pod dohledem kamer České televize

VÝSLEDKY TURNAJE / TOURNAMENT RESULTS (PDF, 200 kB)

Ostrava se i letos přidala na seznam hostitelů mezinárodního turnaje v crossmintonu. Do startovní listiny se zapsalo 56 hráčů z Česka, Slovenska, Polska, Německa a Litvy.

Sportovci se 21. května od ranních hodin poměřovali v pěti kategoriích. Boje to byly tak vypjaté a vyrovnané, že se protáhly do večerních hodin a pořadatelé z oddílu MaKaKo si střihli dvanáctihodinovou šichtu.

Dramatická klání se spoustou třísetových zápasů nabídla například kategorie Open. Do finále se nakonec prokousali Vladimír Pjecha a Wojciech Wilkosz. Slovák Pjecha si s polským soupeřem poradil a radoval se z titulu v otevřené kategorii mužů. O třetí místo se pak podělili Slovák Adam Kakula a Polák Mateusz Knapczyk.

Medaile ale nesbírali pouze zástupci těchto dvou zemí. I Česká republika si připsala několik zářezů. Již tradičně se dalo sázet na sestry Andrlovy. Cesta jedné z nich turnajem se musela zastavit ve chvíli, kdy na sebe Eliška a Anna narazily ve vzájemném duelu. Z něj do finále nakonec proklouzla Eliška Andrlová (Crossminton Pardubice). Ta v závěrečné bitvě o zlato přehrála Slovenku Terezii Gibalovou. Bronz za prohru v semifinále brala již zmíněná Anna Andrlová (Crossminton Pardubice) a Henrieta Syč-Kriváňová ze Slovenska.

Další medaili pro tuzemské barvy, a zároveň pro pardubický klub, získal v kategorii dětí do 14 let Honza Lichý (Crossminton Pardubice). Ten bral stříbro, když se musel sklonit před svým finálovým soupeřem Maciejem Michalikem z Polska. Na děleném třetím místě skončili Adrian Janczunski z Litvy a Polák Lukasz Jagielo.

Úspěch českých barev podtrhuje vítězství Pavla Podvoleckého (SPV Hanušováček) v kategorii mužů starších 40 let. Pavel byl v semifinálové čtyřce obklopen polskými soupeři. Byl to ale on, kdo po finálové výhře nad Grzegorzem Chmielewskim vystoupil na nejvyšší patro improvizovaných stupňů vítězů.

Nejvýraznější postavou ostravského turnaje se stal Vladimir Pjecha. Ten kromě toho, že získal titul v singlu, dotáhl k vítězství i čtyřhru s parťákem Jozefem Puškášem. Slovenský crossmintonový pár porazil Polskou dvojici Wojciech Wilkosz, Slawomir Milon. Třetí místo získali Poláci Jacek Czeremuzynski a Sebastian Madej a také slovenský pár Patrik Turňa, Adam Kakula.

Finálové boje byly ozdobou turnaje, který přilákal i kamery České televize. Turnaj se odehrál v přátelské atmosféře, a byť byly boje často vypjaté a rozhodovaly detaily, utkání vždy skončilo podáním ruky.

Již třetí ročník mezinárodního crossmintonového turnaje v Ostravě jej pasuje do role tradičních turnajů a 56 účastníků je zatím nejvyšší ze všech předchozích. Proto je jasné, že parta hráčů z těšínského klubu MaKaKo se těší na turnaj příští.

Petr Wojnar, SK MaKaKo Český Těšín