Author Archives: petr-makrlik

3. Winter Czech Open 500 Fun series

18.12.2021-Pardubice
Za účasti 43 hráčů z 11 českých klubů a Lotyšska proběhl ve vánoční atmosféře poslední 500 stovkový turnaj letošního ročníku.
Turnaje se zúčastnila úřadující světová jednička Petr Makrlík ,který dle očekávání zvítězil v singlu i v mixu společně s juniorskou mistryní světa Zuzanou Holešínskou. Holešínská dominovala i v singlu žen. Za zmínku stojí i semifinálová účast v kategorii open, juniorů Matěje Krupičky a Pavla Rady ,kteří premiérově zvítězili i v Open čtyřhře. Neztratil se ani nestor Marcel Patěk, který obsadil v Open druhé místo a toto umocnil i druhým místem v mixu s partnerkou Terezou Kročkovou, která si tím pootevřela dveře do reprezentace.

Valná hromada ICO 2021

Dne 11.12.2021 proběhla volební Valná hromada mezinárodní světové crossmintonové organizace (ICO) kvůli pandemické situaci formou videokonference.

Českou asociaci Crossmintonu zastupoval prezident ČAC Ing. Petr Makrlík

Do světového výkonného výboru ICO byl znovuzvolen stávající člen světového výboru Petr Makrlík Jr.

Zároveň České asociaci Crossmintonu bylo přiděleno pořadatelství mistrovství světa v Crossmintonu pro rok 2023 !

Další novinky pro nadcházející sezonu 2022 budou zveřejněny v novém vydání ICO newslatter.

ICO Crossminton Pardubice Open 250 pts.

16.10.2021
Pardubice-crossmintonové centrum Slovany

25 hráčů z Německa, Chorvatska, Lotyšska, Polska, Slovenska a Česka se utkalo o 250 bodů na letošním druhém turnaji 250 b v České republice.
V exponovaných kategoriích opět dominovali domácí hráči ,členové NC,SVS a TSM. Turnaj perfektně zorganizoval člen VV ICO i ČAC a světová jednička Petr Makrlík.
Petr Makrlík opět zvítězil v singlu a společně s Adélou Josefovou vyhráli mix. Petr Makrlík se tím posunul do TOP -20 mixu a dá se očekávat jeho útok na přední příčky i tohoto žebříčku.
V deblu mužů zvítězili Matěj Krupička s Pavlem Radou ,kdy Matěj přidal i titul v singlu U 18 a Pavel obsadil ve stejné kategorii 3. místo. V singlu žen vybojovala 2.místo Zuzana Holešínská a bronzovou medaili Markéta Wernerová.
Ve veteránech 50+ dominoval Milan Moravec a zaslouženě vybojoval zlatou medaili.

1. Matěj Krupička – Pavel Rada
2. M. T. Kaligary (CRO) – J. Wincenciak (POL)
3. Marek Žulevič – Michal Žulevič
3. D. Dryja (POL) – Jindřich Pojmon
Mix doubles
1. Petr Makrlík – Adéla Josefová
2. Patrik Turna (SVK) – N. Miškulin (CRO)
3. E. Spare (LAT)

11. ICO Crossminton Slovak Open – 500 pts.

7.8.2021 – Bánská Bystrica

Na 11. ročníku Slovak Open turnaje světové série Masters 500 zaznamenali naši hráči několik skvělých medailových umístění.