ICO Crossminton Pardubice Open 250 pts.

16.10.2021
Pardubice-crossmintonové centrum Slovany

25 hráčů z Německa, Chorvatska, Lotyšska, Polska, Slovenska a Česka se utkalo o 250 bodů na letošním druhém turnaji 250 b v České republice.
V exponovaných kategoriích opět dominovali domácí hráči ,členové NC,SVS a TSM. Turnaj perfektně zorganizoval člen VV ICO i ČAC a světová jednička Petr Makrlík.
Petr Makrlík opět zvítězil v singlu a společně s Adélou Josefovou vyhráli mix. Petr Makrlík se tím posunul do TOP -20 mixu a dá se očekávat jeho útok na přední příčky i tohoto žebříčku.
V deblu mužů zvítězili Matěj Krupička s Pavlem Radou ,kdy Matěj přidal i titul v singlu U 18 a Pavel obsadil ve stejné kategorii 3. místo. V singlu žen vybojovala 2.místo Zuzana Holešínská a bronzovou medaili Markéta Wernerová.
Ve veteránech 50+ dominoval Milan Moravec a zaslouženě vybojoval zlatou medaili.

1. Matěj Krupička – Pavel Rada
2. M. T. Kaligary (CRO) – J. Wincenciak (POL)
3. Marek Žulevič – Michal Žulevič
3. D. Dryja (POL) – Jindřich Pojmon
Mix doubles
1. Petr Makrlík – Adéla Josefová
2. Patrik Turna (SVK) – N. Miškulin (CRO)
3. E. Spare (LAT)

11.ročník otevřeného mistrovství ČR Czech open za účasti 80 hráčů ze 8 zemí ve znamení úspěchu české reprezentace

Brno 25.-26.9.2021

Za účasti 80 crossmintonistů z Japonska, Německa, Maďarska, Polska, Lotyšska, Chorvatska, Slovenska a Česka proběhl v brněnské metropoli 11.ročník otevřeného mistrovství ČR Czech open. V kategorii Open dominovala naše světová jednička Petr Makrlík, který vyhrál singl a společně s Terezou Hogenovou i mix.

V ženách vybojovala Tereza Hogenová a Tereza Šimková bronzové medaile v singlu. Tereza Šimková, Marcel Patěk, Markéta Wernerová a Jiří Gurtler vybojovali bronzové medaile v mixu. Petr Makrlík st. a Patrik Ťurňa doplnili medailovou žeň o třetí místo v deblu.

V mládežnických kategoriích vybojovala Natálie Krpálková stříbrnou medaili U 14 – singl, Zuzana Holešínská U 18 stříbrnou medaili, Matěj Krupička a Pavel Rada U 18 bronzové medaile.

V deblu U 18 obsadili Krupička s Radou 2. místo a N. Krpálková se slovenskou spoluhráčkou 3.místo.

Ve veteránské kategorii zvítězila M. Wernerová v kategorii 40+ a Milan Moravec se svým maďarským kolegou v deblu 50+ obsadil 3.místo.

Naprosté absolutorium patří všem trenérům a hráčům Národního centra (NC), Střediska vrcholového sportu (SVS) a tréninkových středisek mládeže (TSM) nejen za předvedenou hru, ale i za vysoké nasazení při celkové organizaci turnaje. Bylo velmi příjemné přijímat poděkování od zahraničních závodníků za dobře zorganizovaný turnaj v příjemném prostředí brněnské sportovní haly Sprint.

Srbsko – Crossminton Open 500b 11.9.2021

Srbsko -Open 500b

11.9.2021
Otevřené mistrovství Srbska ve znamení triumfu světové jedničky Petra Makrlíka
Úřadující mistr Evropy a vicemistr Světa světový hráč číslo 1, Petr Makrlík exceloval v srbském Somboru.Naše světová jednička potvrdila své žebříčkové postavení a vyhrála jak v singlu tak společně s talentovaným juniorem Matějem Krupičkou i v deblu.

Chorvatsko-Poreč 500 bodů

28.8.2021
Z Jaderského moře pršelo České zlato
4.zlaté medaile vybojoval reprezentační vývěr na turnaji v chorvatské Poreči. Světová jednička Petr Makrlík v singlu open deklasoval všechny své soupeře a společně s Marcelem Patěkem vyhráli i čtyřhru. Marcel Patěk přidal i zlatou medaili v singlu 40+

Slovinsko-Radeče 500bodů

4.-5.9.2021 reprezentanti z 11.států
Záplava medailí z otevřeného mistrovství Slovinska
4.zlaté,1 .stříbrná a 2 bronzové
Světová jednička Petr Makrlík opět potvrdil svoje absolutorium a vybojoval vítězství v singlu i deblu společně s Pavlem Radou,který přidal ještě stříbro ze singlu U 18. Matěj Krupička vyhrál kategorii U 18 singl. Tereza Šimková doslova vydřela v singlu bronz stejně jako Marcel Patěk v kategorii 40+.

3.naše deblové páry dostali stopku ve čtvrtfinále. Na turnaji se představila skoro kompletní světová elita a pro nás je příslibem i bojovný výkon Terezy  Šimkové ,kterou 2.míče dělily od vítězství nad úřadující vícemistryní světa.

Dění v českém Crossmintonu – 3.Letní mistrovství ČR, 6.ročník extraligy a 1.Liga družstev – dospělí

3.Letní mistrovství ČR
29.8. 2021Pardubice -Slovany

Bez účasti našich nejlepších proběhlo v crossmintonovém centru Slovany Pardubice 3.letní mistrovství republiky.Neučast absolutní republikové špičky využili naši junioři. Mistrem republiky v kategorii open se stal výborně fyzicky disponovaný (183 cm,) Matěj Krupička a v ženách nadějná Natálie Krpálková.

6.ročník extraligy družstev dospělí
29.8.2021 Pardubice-Slovany

Vítězem se stalo družstvo TK-Východočeská sportovní A

1.Liga družstev dospělí
Vítězem se stalo družstvo TK-Východočeská sportovní B

Komplexní výsledky naleznete v příslušné kolonce webu ČAC.

Čeští Lvi a Lvice uhájili pražský Vyšehrad!

14.8.2021 Praha -Vyšehrad 250b: 4 zlata, 3 stříbra, 4 bronzy pro české barvy!

Za účasti reprezentantů Slovenska, Švýcarska, Lotyšska, Maďarska, Polska, Německa
a
Česka se uskutečnil náš letošní první mezinárodní turnaj na našem území. 250 hostilo
nové
prostředí Praha -Vyšehrad a ředitel soutěže, generální sekretář Patrik Turňa se vytáhl.
V
překrásném prostředí se rvali domácí hráči jako lvi.

Letos neporažená světová jednička Petr Makrlík dominoval v singlu a společně s nováčkem

reprezentace, Adélkou Josefovou vyhráli i mix. V ženách Tereza Šimková vybojovala zlato a
další reprezentantka Tereza Hogenová bronz. Další české mixové páry opanovaly soutěž.
Marcel Patěk, Tereza Šimková vybojovali 2. místo a Patrik Turňa s Terezou Hogenovou
vybojovali bronz.

Patrik Turňa v náročné konkurenci dosáhl na bednu i v barvách českého

pořádajícího klubu Prague Legends. Ve veteránech 50+ dosáhl Marcel Patěk na 2. místo v singlu.
Jiří Girtler obsadil 3. místo.

V deblu open Miloš Vojáček společně s maďarským spoluhráčem vystoupal na bronzový stupínek.

Překvapením turnaje byla také určitě stříbrná medaile, která putovala do klubu Prague Legends
nováčkovi Marku Klimešovi a jeho německému spoluhráči v kategorii Open Doubles.

11. ICO Crossminton Slovak Open – 500 pts.

7.8.2021 – Bánská Bystrica

Na 11. ročníku Slovak Open turnaje světové série Masters 500 zaznamenali naši hráči několik skvělých medailových umístění.