4 zlaté a 1 bronzová medaile z Rigy

4.11.2017 Riga, Lotyšsko

Turnaj kategorie 500

Lotyšská metropole hostila světovou crossmintonovou elitu na Latvia open 2017 a k naší radosti hlavní kategorie open, byly zcela v režii naší reprezentace.

Klára Janáčková potvrdila výrazný nárůst výkonnosti a po vítězství ve skupině ovládla i celý turnaj, kdy na její raketě skončila v semifinále  i světová 6 Marta Urbanik z Polska i německá naděje Jana Huckinghaus.

Klára Janáčková prolétla celým turnajem bez ztráty setu a v aktuálním světovém žebříčku se poprvé posunula do TOP 10 na 10. místo. Společně s deblovou partnerkou S. Paegle vyhrála i čtyřhru což jí zajistí posun do TOP 30 v deblovém žebříčku.

Naše světová jednička Petr Makrlík jun. se poprvé po dosednutí na světový crossmintonový trůn mohl utkat s vícenásobným mistrem světa a bývalou světovou jedničkou Perem Hjalmarsonem ze Švédska, který byl v turnaji nasazený jako turnajová dvojka.

Petr v základní skupině doslova rozstřílel všechny soupeře a stejně tak postupoval v dalších kolech turnajového pavouka. Do semifinále se se bez ztráty setu dostali všichni 4 nejvýše nasazení hráči.

V prvním semifinále Petr doslova smetl německého reprezentanta Adriana Lutze 16:7,16:4. Druhé semifinále mezi švédskými reprezentanty a mistry světa Perem Hjalmarsonem a Melkerem Ekbergem přineslo třísetovou bitvu, ve které slavil vítězství Melker Ekberg.

Finálová lahůdka začala na centrálním dvorci až ve 21.30 lotyšského času. Česká i světová jednička Petr Makrlík nepřipustil žádné drama a po setech 16:14 a 16:11 ovládl již čtvrtý světový turnaj v řadě a svoji vítěznou šňůru prodloužil na neuvěřitelných 26 zápasů.

V deblu společně s Melkerem Ekbergem ovládli celý turnaj a navázali tak na společné deblové vítězství v norském Oslu.

V kategorii 40 + víceprezident ČAC Marcel Patěk doslova vydřel postup ze skupiny a vybojoval čtvrtfinále, kdy v boji o medaili podlehl ve 3 setech.

Petr Makrlík v kategorii 50+  vyhrál skupinu a v boji o finále nedokázal udržet nadějné vedení 4:0 nad pozdějším vítězem Ch. Knoblingem z Německa.

Pořadatelé se na závěr akce vytáhli s velmi povedenou Players party, na které se naše výprava také neztratila.