V srbském Somboru pršelo pro český crossminton zlato

14.-15.10.2017 Sombor, Srbsko

Turnaj kategorie 500

Čeští crossmintonisté vybojovali na prestižním turnaji Serbia open 8 cenných kovů (6 zlatých, 1 stříbrná a 1 bronzová medaile).

Matěj Krupička ziskem zlaté medaile v kategorii U12 opět potvrdil svoji letošní neporazitelnost a přiblížil se na rozdíl 850 bodů za post světové jedničky. Jan Lichý a Jakub Melichar potvrdili post světových deblových jedniček a vyhráli debla v kategorii U 18. V  singlu potom  J. Lichý  vybojoval stříbrnou medaili a J. Melichar bronzovou.V kategorii 40+ zvítězil Pavel Podvolecký a od postu světové jedničky je již na dostřel 150 bodů.

V nabité kategorii 50+ zabojovali i Ing. Petr Makrlík a Ing. Milan Jedlička, kteří postoupili jako nenasazení hráči ze svých skupin a vybojovali čtvrtfinále.

Ondřeji Volkovi U 18 a Milanovi Jedličkovi 50+ se postoupit ze skupin nepodařilo.

Při příjezdu do sportovního komplexu  naší 9-členné výpravy zazněl potlesk pořadatelů pro naši novou světovou jedničku v kategorii open Petra Makrlíka.  Petr všem následně ukázal, jak hraje „Number 1“.

Nejdříve společně se slovenským reprezentantem Adamem Kakulou vyhrál debla open, kdy ve finále se ukázala nádhera crossmintonu. Proti mladé urostlé dvojici Petr (23-187cm) Adam ( 19 -191 cm) nastoupila jako druhá finálová dvojice Agnes Darnyik a Krisztina Bognar,  trojnásobné mistryně světa v kategorii žen (crossminton, jako jeden z mála sportů umožňuje hrát kategorii open všem, kdo si troufnou). Zápas byl přehlídkou taktiky a rychlosti hry, maďarská děvčata ale podlehla síle mladíků.

Petr nezaváhal ani v singlu. Celým turnajem prolétl jako raketa bez ztráty jediného setu. V semifinále povolil chorvatskému reprezentantovi N. Kučinovi 10 míčů v obou sadách. Ve finále byl obhájce titulu a semifinalista s MS 2017 švýcarský reprezentant  S.Wirth poražen 16:13 a 16:11.

Petr Makrlík jun si vítězstvím upevnil postavení světové singlové jedničky s náskokem 2 000 bodů a v deblu se posunul na 7. místo.

Velmi příjemným aspektem se stala  navázaná spolupráce se slovenskými reprezentanty.