10 medailí z CZECH OPEN 2017

30.9.-1.10.2017 Brno, Česká republika

Turnaj kategorie 500

Největší crossmintonová akce v ČR pod taktovkou ředitele turnaje Ing. Juráše přinesla opět úspěch českého crossmintonu. Turnaje se zúčastnilo 109 hráčů z 10 zemí. Českou republiku reprezentovalo rekordních 40 hráčů a hráček všech věkových kategorií.

Zlatý double vybojoval Petr Makrlík jun. v singlu i deblu v elitní kategorii open. Do semifinále singlu postoupili všichni čtyři nejvýše nasazení hráči z TOP 10. Petr nejdříve v semifinále porazil 2:1 na sety ukrajinskou jedničku M. Mandryka a potom si ve finále vyšlápl 2:0 na sety na třetího hráče světového mistrovství a švýcarskou reprezentační jedničku S. Wirtha.

V deblu absolvoval před finále Nations Cupu ostrý test s Klárou Janáčkovou a bez ztráty setu vyhráli čtyřhru v kategorii open. Klára Janáčková (Hladká) vybojovala 2. místo i ve dvouhře žen kategorie open.

Eliška Andrlová se vytáhla mezi ženami a vybojovala 3. místo v singlu, stejně jako Pavel Podvolecký v kategorii 40+ a Jana Scholzová v kategorii 35+.

V mládežnických kategoriích opět zvítězil Matěj Krupička v kategorii U12 a v kategorii U18 došli do semifinále Jakub Melichar i Ondřej Volek.

Také další naši hráči zaznamenali úspěchy v podobě postupů ze skupin: ve čtvrtfinále skončili v kategorii 40+ Jiří Melichar, v kategorii 50+ Roman Juráš, v kategorii U18 Jan Lichý, v Open Doubles dvojice Jakub Melichar, Jiří Melichar a v Mixed Doubles dvojice Eliška Andrlová, Marcel Patěk.  Ze skupin rovněž postoupili v kategorii Open Jan Juráš, Tomáš Vybíral a Petr Vosátka.