Německý Mnichov v lesku 4 medailí našich crossmintonistů

9.-10.9.2017 Mnichov, Německo

Turnaj kategorie 1000

Početně silná výprava našich crossmintonistů na sebe výrazně upozornila na silně obsazeném turnaji v německém Mnichově, kde excelovali hlavně reprezentanti. Získali 1 zlatou, 3 bronzové medaile a 2 čtvrtfinálová umístění.

V elitní kategorii mužů open se vzhledem k účasti 8 hráčů z TOP 10 rozpoutalo pravé peklo. Petr Makrlík jun., nasazená osmička, se nejprve s přehledem probojoval ze skupiny, kde v boji o první místo doslova rozstřílel úřadujícího juniorského mistra světa a vítěze kategorie open z nedávného turnaje v Chorvatsku Jašu Jovana. Petr dále projel jako nůž máslem bez ztráty setu až do semifinále, kde porazil i světovou trojku Dasena Jardase z Chorvatska. V boji o finále narazil na německého mistra světa Patrika Schüsselera. Po rychle vyhraném prvním setu přišel neuznaný míč na 14-12 a Petr zápas ve třech setech prohrál. Zisk 640 bodů Petra posunul na 8. místo těsně za TOP 5.

V O40 vybojoval Pavel Podvolecký čtvrtfinále , kdy v boji o medaili podlehl úřadujícímu mistru světa své kategorie J. Šťavnickému ze Slovenska.

V O50 vybojoval 3.místo ve skupině Roman Juráš, ale z náročné skupiny, kde podlehl pouze pozdějším medailistům z Maďarska a úřadujícímu mistru Německa, nakonec těsně nepostoupil.

V U18  Jakub Melichar postoupil ze skupiny a vybojoval 5. místo.

V U14 Pavel Rada postoupil ze skupiny a vybojoval 3. místo.

V U12 Matěj Krupička, úřadující mistr světa této kategorie, po suverénně vyhrané skupině vyhrál i celou kategorii.

Debl Open – P.Makrlík jun. společně s maďarským spoluhráčem O.Vincem vybojoval 3.místo

Ostatní hráči neprodali svoji kůži lacino, ale sportovní fortuna jim na turnaji nepřála.