11.ročník otevřeného mistrovství ČR Czech open za účasti 80 hráčů ze 8 zemí ve znamení úspěchu české reprezentace

11.ročník otevřeného mistrovství ČR Czech open za účasti 80 hráčů ze 8 zemí ve znamení úspěchu české reprezentace

Brno 25.-26.9.2021

Za účasti 80 crossmintonistů z Japonska, Německa, Maďarska, Polska, Lotyšska, Chorvatska, Slovenska a Česka proběhl v brněnské metropoli 11.ročník otevřeného mistrovství ČR Czech open. V kategorii Open dominovala naše světová jednička Petr Makrlík, který vyhrál singl a společně s Terezou Hogenovou i mix.

V ženách vybojovala Tereza Hogenová a Tereza Šimková bronzové medaile v singlu. Tereza Šimková, Marcel Patěk, Markéta Wernerová a Jiří Gurtler vybojovali bronzové medaile v mixu. Petr Makrlík st. a Patrik Ťurňa doplnili medailovou žeň o třetí místo v deblu.

V mládežnických kategoriích vybojovala Natálie Krpálková stříbrnou medaili U 14 – singl, Zuzana Holešínská U 18 stříbrnou medaili, Matěj Krupička a Pavel Rada U 18 bronzové medaile.

V deblu U 18 obsadili Krupička s Radou 2. místo a N. Krpálková se slovenskou spoluhráčkou 3.místo.

Ve veteránské kategorii zvítězila M. Wernerová v kategorii 40+ a Milan Moravec se svým maďarským kolegou v deblu 50+ obsadil 3.místo.

Naprosté absolutorium patří všem trenérům a hráčům Národního centra (NC), Střediska vrcholového sportu (SVS) a tréninkových středisek mládeže (TSM) nejen za předvedenou hru, ale i za vysoké nasazení při celkové organizaci turnaje. Bylo velmi příjemné přijímat poděkování od zahraničních závodníků za dobře zorganizovaný turnaj v příjemném prostředí brněnské sportovní haly Sprint.