Další ročník čakovického turnaje je historií

Jak se již stalo příjemnou prázdninovou tradicí, i letos se na antukových kurtech v pražských Čakovicích konal mezinárodní crossmintonový turnaj Racketsport Prague Open. Letos padla volba data na polovinu července a v sobotu 15.7. se tak 23 českých a slovenských hráčů a hráček sešlo k bojům o poháry ve třech kategoriích. Počasí bylo po většinu dne na venkovní turnaj velmi příjemné s mírným větrem, až na posledních několik zápasů se příroda rozhodla hráčům práci trochu zkomplikovat a někdy velmi nevyzpytatelný vítr motal hlavy všem finalistům.

Jednoznačně nejúspěšnějším hráčem byla česká jednička Petr Makrlík ml., který si odvezl poháry pro vítěze v Open Division i v Open Doubles a ve dvojici s Michalem Scholzem tak získali první společnou turnajovou trofej po finálové výhře nad seniorskými vicemistry světa Pavlem PodvoleckýmMarcelem Patěkem 17:15 ve třetím setu. Bronzové medaile ve čtyřhře brali dvojice Petr Nykl/Zbyněk ZejdaAnička a Eliška Andrlovy.

V kategorii Open Division bylo v průběhu celého dne k vidění mnoho pěkných zápasů se slušnou kvalitou, když se na turnaji představila takřka kompletní česká špička. Do finálového souboje s Petrem Makrlíkem se zcela zaslouženě probojoval další člen reprezentačního týmu Petr Nykl a i když v prvním setu podlehl 5:16, ve druhém zmobilizoval veškeré zbytky sil a po velmi vyrovnané a kvalitní koncovce, orámované zejména nekonečnou a skvělou výměnou na 15:15, prohrál až po velkém boji v poměru 15:17. Třetí místa potom získali Zbyněk Zejda a Michal Scholze.

Kategorie mužů O40 probíhala víceméně podle papírových předpokladů, když do semifinále postoupili všichni čtyři nejvýše nasazení hráči. Bronz zbyl po dvousetových prohrách na pořádající Miloše VojáčkaMarcela Patěka, ve finálovém souboji se pak potkali aktuální mistři republiky v Open Division Pavel Podvolecký a O40 Roman Juráš. Finále nabídlo vyrovnaný souboj obou hráčů, v koncovce ale ukázal pevnější nervy a přesnější ruku Pavel a připsal si tak do svého crossmintonového životopisu další triumf.

V kategorii Open bojovaly statečně i tři ženy – Lenka Levková, Anička Andrlová a Eliška Andrlová. Všechny tři skončily na třetím místě ve svých skupinách a zejména Lenka byla blízko k postupu, když v její neprospěch promluvil až celkový počet získaných míčků. Tou nejlepší z nich se nakonec stala Anička Andrlová, která skončila na 7. místě.