3. letní MČR v crossmintonu v rekordních číslech

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

70 hráčů z 15 klubů se utkala v překrásném prostředí Golf resortu Kunětická Hora o letní tituly  MČR v crossmintonu a bylo se na co dívat.

Na MČR se objevila nejenom kompletní republiková špička, členové národního crossmintonového centra, členové střediska vrcholového sportu, TSM ale i řada kvalitních nových hráčů a hráček, kteří důrazně vystrčily drápy.

Ondřej Mazáč dokonce vybojoval titul mistra ČR v deblu a družstvo Náchoda vytáhl k vítězství ve druhé lize a postupu do 1. ligy.

Lucie Plíšková se vrátila po mateřské s titulem MČR v mixu společně se svým bratrem Petrem, světovou jedničkou v singlu i deblu.

Pražské hráčky Tereza Hogenová, Tereza Šimková a mladíčci Kafka a Cumurija na sebe ihned upoutali pozornost.

Alen Cumurija vybojoval mistrovský titul v kategorii U 10 a udělal tak radost svému dědečkovi účastníkovi OH v Motrealu 1976, Jaroslavu Kantůrkovi, který dosáhl na 2.místo v kategorii 60+.

V dobré formě se ukázala světová dvojka D. Knoflíček, který vybojoval 1. titul MČR v singlu a byl úspěšný i v deblu.

Světová jednička P. Makrlík dominoval společně se sestrou Lucií v mixu a byl druhý v deblu společně s Davidem Brožem. Ve dvouhře obsadil 2. místo, kde podlehl rozjeté světové dvojce D. Knoflíčkovi.

Celkově bylo 3. letní MČR jednoznačně pod výsledkovou taktovkou TK Východočeská sportovní.

Kompletní výsledky 3. letního MČR:

Open division

1.Daniel Knoflíček (TK VS)
2. Petr Makrlík jun. (TK VS)
3. David Brož (TK VS)
3. Marcel Patěk (Speed T Praha)

Ženy

1.Jesika Škodová (TK VS)
2. Kateřina Beranová (TK VS)
3. Veronika Cibulková (TK VS)
3. Markéta Wernerová (Speed T Praha)

Čtyřhra Open

1.Daniel Knoflíček – Ondřej Mazáč (TK VS)
2. Petr Makrlík jun. – David Brož (TK VS)
3. Petr Makrlík (TK VS) – Marcel Patěk (Speed T Praha)
3. Jiří Gurtler (Speed T Praha) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)

Čtyřhra ženy

1.Veronika Cibulková (TK VS) – Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice)
2. Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová (TK VS)
3. Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK VS)
3. Lucie Plíšková – Linda Poustková (TK VS)

Čtyřhra mix

1.Petr Makrlík jun. – Lucie Plíšková (TK VS)
2. Ondřej Mazáč – Jesika Škodová (TK VS)
3. David Brož – Radka Vašíčková (TK VS)
3. Milan Moravec – Veronika Cibulková (TK VS)

U18 chlapci

1.Matěj Krupička (TK VS)
2. Michal Žulevič (TK VS)
3. Tomáš Mach (TK VS)
3. Pavel Rada (TK VS)

U18 dívky

1.Jesika Škodová (TK VS)
2. Zuzana Holešínská (TK VS)
3. Kateřina Beranová (TK VS)
3. Veronika Cibulková (TK VS)

U18 chlapci čtyřhra

1.Matěj Krupička – Tomáš Mach (TK VS)
2. Michal Žulevič – Marek Žulevič (TK VS)
3. Alen Cumurija – Václav Kafka (TK VS)
3. Pavel Rada – Alex Kuchar (TK VS)

U18 dívky čtyřhra 

1.Veronika Cibulková (TK VS) – Natálie Krpálková (Cross PCE)
2. Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová (TK VS)
3. Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK VS)
3. Kristýna Hirková – Anna Kolářová (Knights PCE)

U14 Open

1.Zuzana Holešínská (TK VS)
2. Natálie Krpálková (Cross PCE)
3. Matěj Dolanský (Cross PCE)
3. Kateřina Beranová (TK VS)

U12 Open

1.Martin Holešínský (TK VS)
2. Alen Cumurija (TK VS)
3. Jan Vojtěch (TK VS)
3. Václav Kafka (TK VS)

U10 Mix

1.Alen Cumurija (TK VS)
2. Václav Kafka (TK VS)
3. Jan Vojtěch (TK VS)
3. Elena Plíšková (TK VS)

U8 Mix

1.Jan Vojtěch (TK VS)
2. Ondřej Mareček (Knights PCE)
3. Viktorie Pírková (Knights PCE)
3. Elena Plíšková (TK VS)

O40 muži

1.Marcel Patěk (Speed T Praha)
2. Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
3. Petr Makrlík (TK VS)
3. Jiří Gurtler (Speed T Praha)

O40 ženy

1.Markéta Wernerová (Speed T Praha)
2. Radka Vašíčková (TK VS)
3. Blanka Kolářová (Knights PCE)
3. Linda Poustková (TK VS)

O50 muži

1.Jiří Gurtler (Speed T Praha)
2. Petr Makrlík (TK VS)
3. Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
3. Milan Moravec (TK VS)

O60 muži

1.Pavel Mucke (TK VS)
2. Jaroslav Kantůrek (TK VS)
3. Josef Krupička (TK VS)
3. Miroslav Šafařík  (TK VS)

O40 muži čtyřhra

1.Marcel Patěk (Speed T Praha) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
2. Petr Makrlík (TK VS) – Jiří Gurtler ( Speed T Praha)
3. Pavel Pavlíček – Milan Moravec (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek – Michal Vojtěch (TK VS)

O40 mix čtyřhra

1.Marcel Patěk – Markéta Wernerová ( Speed T Praha)
2. Petr Makrlík – Linda Poustková (TK VS)
3. Milan Moravec – Radka Vašíčková (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek – Helena Kantůrková (TK VS)

O50 čtyřhra muži

1.Petr Makrlík (TK VS) – Marcel Patěk ( Speed T Praha)
2. Milan Moravec (TK VS) – Jiří Gurtler ( Speed T Praha)
3. Pavel Mucke – Josef Krupička (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek (TK VS) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)

O50 mix čtyřhra

1.Petr Makrlík – Dana Makrlíková (TK VS)
2. Karel Chlubna – Libuše Misiáčková (Újezd nad Lesy)
3. Jaroslav Kantůrek – Marcela Kantůrková (TK VS)
3. Pavel Mucke – Marie Muckeová (TK VS)