Další tři medaile z druhého dne MS!

Dnes jsou na programu zápasy dvouhry dospělých a juniorských čtyřher.

Aktualizováno 21:11 – nové informace červeně.

Průběžné výsledky online: http://crosstour.azurewebsites.net/

Live stream z Center Courtu: https://www.youtube.com/watch?v=HAuH93CPBsE 

 

Čtyřhra U18 dívky

Eliška Andrlová/Anna Andrlová (Crossminton Pardubice)

Sesterská dvojice obhajuje stříbrnou medaili z posledního šampionátu, v cestě do finále by tentokrát stálo semifinálové střetnutí se slovinskými sestrami Rebekou a Lori Škerl. A předpoklady se naplnily, holky Andrlovy budou hrát semifinále proti slovinské sesterské dvojici. V semifinále bohužel holky nestačily na pozdější vítězky sestry Škerl 13:16, 18:16, 13:16 a berou bronzovou medaili – gratulujeme!

Čtyřhra U18 chlapci

Jakub Melichar/Jan Lichý, Jan Baďura/Adam Jánský (všichni Crossminton Pardubice)

Oba naše páry svá první utkání zvládli a postoupili mezi nejlepších osm. Jakuba s Jendou tak čekají hratelní Slováci Puškáš/Huba, na Honzu s Adamem číhají velcí favorité z Německa, dvojice Franke/Richter. Němci Franke/Richter potom vyřadili na cestě do finále nejprve Honzu s Adamem ve čtvrtfinále v poměru 16:6, 16:5 a následně v semifinále i Jakuba s Jendou 16:7, 16:13 – pro Jakuba s Jendou to ale znamená zisk světového bronzu!

U18 dívky

Eliška Andrlová, Anna Andrlová (obě Crossminton Pardubice)

Eliška vyhrála svoji skupinu bez ztráty setu a ve čtvrtfinále porazila Maďarku Makó. Anička v boji o první místo ve skupině ve třech setech prohrála s Rebekou Škerl a pavouk jí pak přisoudil Zofii Wincenciak, které podlehla 15:17, 14:16 a končí tak na 5. místě. Eliška v semifinále porazila Zofii a je po dvou letech opět ve finále. Ve finále proti Lori Škerl ze Slovinska pak v prvním setu otočila z 10:14 na 17:15 a v druhém si dokráčela pro vítězství 16:11 a obhajobu titulu mistryně světa! Obrovská gratulace!!

Open division

Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní), Jan Juráš (Superspeed Brno), Milan Macura, Petr Vosátka (oba SK Prague United)

Největší naděje vkládáme určitě do Petra Makrlíka, který svými výkony v Nations Cupu ukázal, že se může rovnat s těmi nejlepšími. Pokud by vše šlo podle plánu, ve čtvrtfinále by se mohl potkat se čtvrtým nasazeným Švédem Ekbergem. Další tři naši zástupci pak budou bojovat o postup ze skupin, ve které se každý utká s jedním z hráčů světové špičky – Jan Juráš s René Lewickim, Petr Vosátka se Sebastianem Klossem a Milan Macura dokonce s Per Hjalmarssonem – jejich zápas zahájí dnešní program na Center Courtu, od 8:00 můžete Milanovi fandit u live streamu: https://www.youtube.com/watch?v=HAuH93CPBsE, dál ho čekají zápasy v 10:30 a 13:00, Honza bude hrát v 8:30, 10:00 a 12:00, Petr Makrlík v 8:00, 10:00 a 12:30 a Petr Vosátka v 9:00, 11:30 a 13:00. Milan Macura prohrál s Hjalmarssonem 7:16, 10:16, ve druhé zápase pak s Polákem Madejem 16:18, 6:16 a bude bojovat alespoň o čestné vítězství – to se ale nepovedlo a Milan také končí bez výhry. Honza Juráš se s mistrovstvím loučí po třech jasných prohrách. Petr Vosátka končí skupinu také bez výhry a bez získaného setu. Petr Makrlík potvrdil pozici nejvýše nasazeného hráče ve skupině, při neúčasti jednoho ze soupeřů si dvěma vítězstvími zajistil postup z prvního místa ve skupině a nyní bude čekat na svého soupeře pro první kolo vyřazovacích bojů.

Ženy

Klára Hladká (SK Prague United)

Los jí do skupiny přisoudil druhou nasazenou polskou crossmintonistku Martu Urbanik a dvě francouzské hráčky. S Urbanik prohrála po vyrovnaném průběhu 15:17, 10:16, ale zbývající dva zápasy vyhrála a postupuje z druhého místa ve skupině! V pavouku ji čeká 13. hráčka světa Marta Soltys.

Muži O40

Pavel Podvolecký (SPV Hanušováček), Marcel Patěk (Speed Team Praha), Jiří Melichar (Crossminton Pardubice)

Turnajová i světová dvojka Pavel Podvolecký si ve skupině zahraje mimo jiné s prezidentem ICO Matjažem Šusteršičem a při ovládnutí skupiny by na cestě za medailí nečekal žádný z nejvýše nasazených soupeřů. Marcel Patěk i Jiří Melichar budou bojovat o postup z vyrovnaných skupin bez jasného favorita. Pavel by měl hrát 9:00, 11:00 a 13:00, Marcel by měl hrát 14:30, 16:30 a 18:30, Jirka v 14:00, 16:30 a 18:00. Pavel má po dvou výhrách jistý postup ze skupiny a bude hrát se Šusteršičem o vítězství ve skupině. Pavel vyhrál všechny tři zápasy ve skupině a postupuje z prvního místa. Marcel vyhrál první dva zápasy, zajistil si postup ze skupiny a v boji o prvenství porazil Poláka Sareka. Jirka ve skupině nenašel přemožitele, vyhrál všechna tři utkání bez ztráty setu a postupuje z prvního místa! Ani jeden z našich chlapů tak zatím neprohrál!

Muži O50

Roman Juráš (Superspeed Brno)

Na Romana Juráše čeká v pětičlenné skupině nasazená pětka Francouz Patrick Bois. Roman bohužel první dva zápasy s Japoncem Kondo a Němcem Enzingerem prohrál, postup ze skupiny je tak už jen v teoretické rovině. Ani třetí zápas Romanovi vítězství nepřinesl, v posledním zápase si pak připsal alespoň jedno čestné vítězství, ale s turnajem se loučí.

Ženy O50

Jana Scholzová (Crossminton Pardubice)

Z pozice nasazené jedničky ji čekají dva zápasy ve skupině ve 13:00 a 15:00 a pokud oba vyhraje, bude mít v této kategorii jistou medaili. První zápas proti Polce Syk zvládla a čeká ji souboj o první místo ve skupině a jistotu semifinále. Ve druhém zápase Jana prohrála s Němkou Ströbel a zítra ráno ji čeká čtvrtfinále proti Chorvatce Ivković.

Ženy O35

Michaela Macurová (SK Prague United)

Ve skupině ji čekají dvě Polky včetně světové jedničky Sabiny Schabek a soupeřka z Japonska, hrát bude v 8:00, 10:30 a 12:00. A právě Japonku jako jedinou dokázala porazit, končí tak na 3. místě a nepostupuje dále.