První den MS 2017 – zlato a stříbro!

Dnes jsou na programu zápasy čtyřhry dospělých a juniorských dvouher. Aktualizováno 7:45 – Nové informace červeně.

Z prvního dne mistrovství tak máme dva oceněné medailisty a třetí medaile pozná svou hodnotu v pátek:

Matěj Krupička (TK Východočeská sportovní) – mistr světa chlapci U12

Pavel Podvolecký/Marcel Patěk (SPV Hanušováček/Speed Team Praha) – vicemistři světa čtyřhra O40

Eliška Andrlová (Crossminton Pardubice) – finále dívky U18

Gratulujeme a jedeme dál! 🙂

U18 dívky

Eliška Andrlová, Anna Andrlová (obě Crossminton Pardubice)

Eliška vyhrála svoji skupinu bez ztráty setu a ve čtvrtfinále porazila Maďarku Makó. Anička v boji o první místo ve skupině ve třech setech prohrála s Rebekou Škerl a pavouk jí pak přisoudil Zofii Wincenciak, které podlehla 15:17, 14:16 a končí tak na 5. místě. Eliška v semifinále porazila Zofii a je po dvou letech opět ve finále – poslední krok k obhajobě bude nejtěžší, ale my držíme palce! Zápas se nakonec odehraje až v pátek.

U18 chlapci

Jakub Melichar, Jan Lichý, Jan Baďura, Adam Jánský (všichni Crossminton Pardubice)

Jakub Melichar postoupil z 2. místa ve skupině, v prvním kole pavouka mu ale vystavil stopku Moris Haab ve po setech 7:16, 17:15, 8:16. Jenda Lichý také vybojoval postup ze skupiny, ale v prvním vyřazovacím kole prohrál s Maďarem Szalaiem 9:16, 13:16. Honza Baďura ani Adam Jánský si vítězství nepřipsali a končí tak v základní fázi.

Čtyřhra O40 mix

Jana Scholzová/Jiří Melichar (Crossminton Pardubice)

Na řadu se Jana s Jirkou dostali až v osm hodin večer a bohužel v zápase udělali více chyb a s německou dvojicí Chlouba/Radosavljevic prohráli.

U12 chlapci

Matěj Krupička (TK Východočeská sportovní)

Ve skupině prohrál Matěj jen s Jankem Ščavnickým juniorem po vyrovnané bitvě 14:16, 16:9 a 15:17, postoupil ze 2. místa a v pavouku si poradil postupně s Maďarem Gergö a Slovincem Žakem a dostal se do finále! Finálová odveta s Jankem Ščavnickým vyšla na jedničku a Matěj se stal mistrem světa v kategorii U12!

Čtyřhra O40 muži

Pavel Podvolecký/Marcel Patěk (SPV Hanušováček/Speed Team Praha)

Po hladké výhře v prvním kole přišlo třísetové vítězství nad polskou dvojicí a nyní čeká Pavla s Marcelem boj o finále. I v semifinále dokázali chlapi ve třech setech vyhrát, až ve finále už to na polskou dvojici Chmielewski/Wróbel nestačilo. První stříbrná medaile pro ČR – gratulujeme! 🙂

Čtyřhra open

Roman Juráš/Jan Juráš (Superspeed Brno), Petr Vosátka/Milan Macura (SK Prague United)

Roman s Honzou v prvním kole vybojovali vítězství 16:14, 16:12 nad francouzskou dvojicí, ve druhém kole ale už bohužel nestačili na dvojici Herrmann/Eulenberg 8:16, 12:16. To Petr s Milanem se s turnajem rozloučili po prohře 9:16, 12:16 proti polskému páru Knapczyk/Sawicki.

U14 chlapci

Pavel Rada, Miloš Teichman (oba TK Východočeská sportovní)

Miloš vyhrál ve skupině jeden zápas, Pavel skončil bez výhry a ani jeden tak ze skupiny nepostoupili.

U12 dívky

Natálie Krpálková, Alžběta Melicharová (obě Crossminton Pardubice)

Ani jedné z našich nejmladších dívek se bohužel nepodařilo postoupit ze skupiny, Natálka porazila ve vzájemném souboji Bětku.

Čtyřhra ženy

Michaela Macurová/Klára Hladká (SK Prague United)

Hned v prvním kole vypadl náš ženský pár s pozdějšími finalistkami Anna Hubert/Franziska Ottremba 10:16, 9:16.