Rekordních 15 medailí z Mistrovství světa jde do České republiky

4.-7.7.2019 – Budapest

3 zlaté, 4 stříbra, 8 bronzových medailí a 6 čtvrtfinálových umístění na 5.mistrovství světa pod Českou vlajkou znamenají největší zisk medailí v historii Českého crossmintonu. V roce 2018 se zdálo, že 11 medailí z ME v Norsku je nepřekonatelných. To co předvedla početná výprava v národních barvách překonala veškerá očekávání a jednoznačně potvrdilo nastolenou správnou cestu. Není náhodou, že dvě třetiny medailí vybojovali hráči zařazení do Národního centra, SVS a TSM při ČAC. Další 3 medaile vybojovali hráči, kteří se ještě v roce 2018 připravovali v oficiálním tréninkovém procesu v rámci ČAC.

1.den

První den byl ve znamení hned 3 zlatých medailí, které však byli zároveň posledními pro naše barvy.
Natálie Krpálková světová dvojka si vyšlápla na světovou jedničku Gergö z Maďarska v kategorii U12 a první zlato bylo doma. Matěj Krupička naše světová jednička v kategorii U14 po náročném postupu ze skupiny na skóre, byl od semifinále k nezastavení a vybojoval druhé zlato. Zuzana Holešínská se dna dvorci porvala se světovou jedničkou, elegantní A. Spare a ve třech setech vydřela naši třetí, ale bohužel poslední zlatou medaili. Andrea Škodová s noblesou vybojovala bronzovou medaili v téže kategorii.
V dospělých kategoriích byli karty rozdány ve večerních hodinách. Eliška a Anička Andrlovy vybojovali bronzovou medaili. Daniel Knoflíček s Petrem Makrlíkem pak doslova pustili zlatou medaili mezi prsty a po první porážce v dvouleté vítězné šňůře, museli gratulovat vítěznému německému páru v čele s gentlemanem crossmintonu P.Schuselerem.
V kategorii deblů žen O50 jsme slavili bronzovou medaili.
Stříbrnou medaili vybojoval v deblu žen O40 pár Markéta Wernerová a Radka Vašíčková.
Těsně pod stupni vítězů skončili Jindřich Pojmon a Viktorie Bury v U12, Marcel Patěk a Petr Makrlík v deblu O50.

Souhrnná videoreportáž z prvního dne

2.den

Petr Makrlík, Daniel Knoflíček, Petr Vosátka, Anna a Eliška Andrlovi postoupili ze svých skupin v kategorii open a ženy, stejně jako Jesika Škodová, Ondřej Volek a Jan Lichý v kategoriích U18. Skupinová fáze byla konečnou pro Veroniku Cibulkovou, která doplatila na přetěžkou skupinu s pozdější vítězskou S.Mourat s exotického ostrova Mauricius.

Souhrnná videoreportáž ze druhého dne

3.den

Eliška Andrlová vybojovala bronzovou medaili v ženách, stejně jako Petr Makrlík v open. Oba své bitvy o finále prohrály ve třech setech. Marcel Patěk i Petr Makrlík postoupili jako vítězové svých skupin O40, resp. O50.
Čtvrtfinále bylo ve svých kategoriích konečnou pro Daniela Knoflíčka, Jana Lichého a Jesiku Škodovou.
Osmifinále se stalo konečnou pro Annu Andrlovou a smolně také Zuzanu Honzkovou, které los do cesty připletl již trojnásobnou světovou šampiónku J.Keber.

Souhrnná videoreportáž ze třetího dne

4.den

Markéta Wernerová vybojovala v třísetové bitvě stříbrnou medaili v O40, další bronzová medaile přibyla v kategorii O50 žen.
V kategoriích deblů U18 jsme vybojovali stříbrnou medaili párem Ondřej Volek – Jan Lichý a dva bronzy páry Jesika Škodová – Andrea Škodová a Matěj Krupička – Pavel Rada.
Marcel Patěk se probojoval do osmifinále, kde jej zastavila polská stálice G.Chmielewski ve třech setech.

Souhrnná videoreportáž ze čtvrtého dne

MS ukázalo neuvěřitelný nárůst výkonnosti, rychlosti, dynamiky a očekávaný nástup hráčů ze země vycházejícího slunce.
Absence prizemoney v exponovaných kategoriích a fatálních byť neúmyslných chyb rozhodčích či dokonce hraní bez nich v úvodních kolech poukázali na vývoj, který předběhl jakékoliv amatérské prvky.
Náročná organizace MS nám hází rukavici jako pořadatelům ME 2020 a zároveň je nutno poděkovat Maďarskému vedení za organizaci náročné akce.
V neposlední řadě bychom rádi poděkovali všem hráčům za příkladnou reprezentaci. Největšími smolaři turnaje byli bezpochyby hráči klubu SK MaKako Český Těšín, jejichž hlavní žolíci jen těsně nepostoupili ze skupin a zaplatili tak nováčkovskou daň.