ICO Crossminton Austrian Open 2019

29.-30.6.2019 – Wien

Na dalším podniku světové 500 série v Rakouském Hlavním městě Vídni se představila necelý týden před nadcházejícím MS prakticky kompletní česká špička a vedla si více než znamenitě. Také nelze přehlédnout fakt, že naši častí soupeři v tomto turnaji ze země vycházejícího slunce ukázali v mnoha zápasech nesmírnou bojovnost a je třeba s nimi počítat také na MS!

Celkem naši hráči získali 7 zlatých, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.

Open

Další titul si odváží naše světová jednička Petr Makrlík, který za celý turnaj ztratil jediný set až ve finálovém zápase s P.Hjalmarsonem (SWE). Petr si ve třetím setu za nepříznivého stavu 4/11 s Pérem doslova „pohrál“.

Woman

V ženách brala bronz Eliška Andrlová, která v semifinále nestačila na A. Horn(GER).

Open Double

Elitní český pár ve složení Petr Makrlík a Daniel Knoflíček potvrdil pozici prvních nasazených a ve finále si poradil s dvojicí O.Vincze(HUN), P.Hjalmarson(SWE) po velmi jednoznačném průběhu 16:5,16:12 a upevnil si tak pozici dvou nejlepších hráčů světa této deblové kategorie.

Female Double

Z vítězství se radoval český sesterský pár Eliška a Anička Andrlovy, který v pavouku neztratil ani set.

O40 Male

Titul získal Pavel Podvolecký po finálové bitvě s D.Iličem(CRO) a potvrdil postavení světové jedničky.

U14 Female

Vítězství si zcela suverénním způsobem zajistila aktuální světová dvojka této kategorie Zuzana Holešínská, která v rize českém finále nedala absolutní šanci Andree Škodové. Po výsledku 16:6, 16:7 bude jedním z velkých želízek v ohni na bližícím se MS.