Bohumínská 250 je úspěšně za námi

22.6.2019 – Bohumín

Letos poslední domácí 250 s noblesou uspořádal s pověření ČAC ambiciozní klub SK MaKaKo Český Těšín. Příjemnou a velmi přátelskou atmosféru, která byla ještě umocněna všudy přítomným úsměvem prezidenta klubu Pavla Maška a jeho sympatického týmu si přijelo vychutnat na 75 crossmintonistů.

Čtyři státy vyslaly své reprezentanty do boje o Severomoravskou crossmintonovou korunu a postarali se o krásné, mnohdy dramatické boje. Přesto, že se řada našich žolíků pro MS v Maďarsku turnaje nezúčastnila, šest předních klubů se rozhodně neztratilo. Kromě žákovského potěru z Crossminton Pardubice, který dominoval hlavně v kategorii U12, doslova excelovali i mladí crossmintonisté z TSM Ostrava, který je při pořádajícím klubu. Ti se houfně „hemžili“ v nových reprezentačních dresech po celé ploše a zdatně jim sekundovala o něco méně početnější výprava Crossmintonu Pardubice. Pro české barvy se nakonec podařilo získat neskutečných 6 zlatých, 8 stříbrných a 6 bronzových kovů.

Woman

V kategorii žen výborně zabojovala teprve šestnáctiletá hráčka SK Prague United Veronika Cibulková, která sahala dokonce po prvním místě. Stříbrná medaile po finálové prohře 1:2 (16:10, 7:16, 13:16) s Beatou Jagiello(POL) však pro ni i tak byla sladkou odměnou.

Open Double

V kategorii open double vybojovali zkušení Marcel Patěk a Ing. Petr Makrlík stříbrné medaile, Ing. Petr Vosátka společně se slovenským reprezentantem Patrikem Turňou brali bronz.

O50 Male

V nejstarší kategorii se překvapivě prosadil Čakovický Jirka Gürtler, který doslova vydřel bronzový kov a potvrdil zlepšující se herní projev.

U18 Male

V dorostencích U18 vybojoval zlatou medaili domácí Jan Rodák, bronzový kov si odnesl Jan Lichý.

U14 Male

V kategorii U14 vybojovali Pardubičtí Matěj Dolanský zlatou a Lukáš Makarov stříbrnou medaili.

U12 Male

V nejmladší mužské kategorii se na bronzové příčce umístil Pardubický Jindřich Pojmon.

U14 Female

Kategorii U14 ovládli domací hráčky zlatá Natálie Mazurová a stříbrná Aneta Schwarzová.

U12 Female

V kategorii U12 dominovala Natálie Krpálková, která turnaj ovládla bez ztráty setu. Druhé místo pro sebe uzmula domácí Viktorie Bury.

U12 Double

V juniorském deblu dominovali vesměs čeští hráči. Zlato bral pár Jindřich Pojmon – Natálie Krpálková, stříbro domácí Eliška Beneszová – Viktorie Bury a bronz si odnesli domácí bratři Marek a Bogdan Bojdovi.