Česká republika potvrdila svoji dominanci na German Open 2018 – Masters series 1 000

19.-21.10.2018 – Mnichov ( Furstenfeldbruck)

Z posledního letošního turnaje série Masters 1 000 si naši hráči celkově přivážejí 3 zlaté, 3 stříbrné a 8 bronzových medailí !

Open division

Petr Makrlík
1. místo
Daniel Knoflíček
3. místo

Na nejsilněji obsazeném turnaji letošní série Masters 1 000 zvítězil Petr Makrlík, který tak potvrdil svoji dominanci na čele světového žebříčku. Petr už od začátku K.O. turnaje musel čelit těm nejtěžším soupeřům. O postup do čtvrtfinále porazil P. Schusselera 2:0, kterému tak oplatil porážku z loňského semifinále. Ve čtvrtfinále narazil na obhájce titulu a vítěze letošního Czech Open M. Mandryka, ale ani ten nedokázal zastavit rozjetého českého lva a po setech 16:13, 16:6 se mohl Petr radovat z postupu do semifinále. V semifinále bohužel narazil na svého reprezentačního kolegu Daniela Knoflíčka, tento bratrovražedný souboj vyzněl lépe pro Petra 2:0 na sety. Ve finále na něj čekal jeho deblový spoluhráč M. Ekberg, který se do finále probojoval na úkor úřadujícího mistra světa P. Hjalmarsona. Petr nastoupil do finálového utkání zcela nekompromisně a ujal se vedení 1:0 po setu 16:6. Ekberg však změnou taktiky donutil hrát Petra delší výměny a vynutil si 3. set. Ve 3. setu prohrával Petr 9:14, ale poté vsadil všechno na jednu kartu a doslova rozstřílel Ekberga 5 winnery v řadě. Ekberg se však nevzdal a vynutil si matchball na 15:14. Ten však Petr odvrátil dalším winnerem na lajnu a následně přidal eso na 16:15. Na matchball Petr zahrál famózní forehand na čáru a mohl se tak radovat ze zisku dalšího titulu.

Daniel Knoflíček potvrdil své postavení 4. hráče světa a bez ztráty setu si dokráčel do semifinále. V semifinále bohužel narazil na Petra, ale i tak je pro Dana 3. místo skvělou vizitkou !

Open doubles

Per Hjalmarson
1. místo
Melker Ekberg
2. místo

Ve čtyřhře zvítězil náš reprezentant Daniel Knoflíček po boku P. Hjalmarsona. Ve finále porazili Petra Makrlíka s M. Ekbergem 16:14, 16:14 a zastavili tak nadvládu Petra s Melkerem na turnajích Masters series 1 000.

Daniel Knoflíček se vítězstvím na tomto turnaji stal 2. hráčem světa v kategorii Open doubles !

Woman

Eliška Andrlová
3. místo

Bronzovou medaili vybojovala Eliška Andrlová, která podlehla v semifinále pozdější vítězce turnaje L. Škerl 1:2 na sety.

U18 dívky

Jesika Škodová
3. místo

Další úspěšný turnaj má za sebou naše reprezentantka Jesika Škodová, která si z German Open veze bronz.

U14 Open

Andrea Škodová
2. místo

Stříbro si přiváží reprezentantka Andrea Škodová, která bohužel v boji o zlato nedotáhla slibné vedení 1:0 na sety proti vítězce turnaje A. Spare.

U12 Open

Zuzana Holešínská
1. místo

Další vítězství z turnaje Masters series 1 000 si připsala reprezentantka Zuzana Holešínská, která za celý turnaj neztratila set.
Zuzana si připsala 1 000 bodů do světového žebříčku a stala se tak aktuální světovou jedničkou v kategorii do 12 let dívek !

Ladies doubles

Tereza Cibulková
3. místo
Anna Andrlová
3. místo

Jesika Škodová po boku Terezy Cibulkové získaly bronzovou medaili. Další pár Anna Andrlová a Eliška Andrlová obsadily 3. příčku.

Seniors O40

Pavel Podvolecký
2. místo

Stříbrnou medaili vybojoval v kategorii Seniors O40 Pavel Podvolecký, který ve finále nestačil na G. Chmielewskiho.