Největší crossmintonový turnaj na území ČR v celé historii úspěšně za námi !

29.-30.9.2018 – Brno

Na mistrovství Evropy v kategoriích U10 a U12 vybojovali naši hráči 6 stříbrných a 2 bronzové medaile !

Z turnaje série Masters 1 000 si přivážejí 4 zlaté, 8 stříbrných a 7 bronzových medailí !

Více jak 200 crossmintonistů z 15 zemí se utkalo ve více jak 800 zápasech v příjemném prostředí brněnské haly Sprint.

Vedení ČAC nasadilo do organizace turnaje všechny své funkcionářské žolíky, včetně člena VV ČAC a světové jedničky Petra Makrlíka a vycházející hvězdy Daniela Knoflíčka. Jejich pracovní nasazení ve prospěch turnaje však mělo bohužel trochu negativní vliv na jejich sportovní výsledky.

Členka exekutivy ICO Mgr. Lucie Plíšková zdařile konfeciérovala celý turnaj a třešničkou na dortu bylo natáčení ČT1 v průběhu turnaje.

Zároveň chceme poděkovat prezidentu SAC panu Jozefu Gibalovi a prezidentce klubu CC Vysoké Tatry a člence exekutivy ICO slečně Dominice Haviárové za pomoc při organizaci turnaje.

Nové vybavení v podobě profesionálního ozvučění a kamerového systému umožnilo perfektní přenos zápasů do celého světa !

Mistrovství Evropy v kategoriích U12 a U10

Na mistrovství Evropy juniorů jsme měli největší naděje na zisk titulu v podobě Zuzany Holešínské v kategorii U12 dívek, deblového páru Zuzana Holešínská a Natálie Krpálková ve čtyřhře U12 Open, Jindřicha Pojmona a Martina Holešínského v kategorii U10 Mix, jak ve dvouhře, tak společně ve čtyřhře.

U12 – Dívky

V kategorii U12 dívek vybojovala Zuzana Holešínská stříbrnou medaili. Ve finále bohužel podlehla Slovince L. Glavač po setech 16:13 a 16:10.

Zuzana Holešínská
2. místo

U12 čtyřhra – Open

Ve čtyřhře vybojovali 2. místo Zuzana Holešínská s Natálií Krpálkovou. Ve finále podlehli J. Ščavnickému a B. Bujnáčkovi 16:11, 16:11.

Natálie Krpálková
2. místo

U10 Mix

Ve dvouhře získal stříbrnou medaili Jindřich Pojmon. Ve finále podlehl Z. Bezak 16:12, 16:14.

Jindřich Pojmon
2. místo

Ve čtyřhře získali stříbro Jindřich Pojmon po boku Martina Holešínského. Bronzovou medaili získal pár Bartoloměj Mojdl a Vítězslav Voříšek.