Srbským Somborem se prohnala Česká crossmintonová Ferrari

8.9.2018 Sombor

5 zlatých, 1 stříbrnou a 4 bronzové medaile vybojovali Čeští crossmintonisté na mezinárodním 500 mistrovství Srbska.

Open kategorie

Petr Makrlík prolétl celým turnajem, kdy ve skupině a poté i ve finále porazil navrátivší se maďarské crossmintonové eso Palinkše bývalého juniorského mistra světa.
Společně s Danielem Knoflíčkem prošli bez zaváhání celým turnaje v deblu a potvrdili, že titul mistrů Evropy je v dobrých rukou. Daniel Knoflíček v boji o první místo ve skupině doslova rozstřílel světovou žebříčkovou trojku O.Vinzeho z Maďarska 16:8,16:7. V semifinále se odehrála největší bitva turnaje. Daniel Knoflíček přetlačil v koncovce prvního setu Palenkaše a ve druhém se dostal za stavu 15:13 na dva matchbaly. Ani to však nestačilo. Ve třetím setu Dan vybojoval stav 15:14, 16:15 a 18:17, ale Palinkaš zahrál nádherné míče a postoupil do finále.

Kategorie U 14

Pavel Rada potvrdil svoje postavení světové trojky a prošel turnajem bez ztráty setu. Pavel si tak připsal svůj prémiérový zisk titulu z turnaje světové série 500.

Kategorie U 18

Jan Lichý vybojoval 3 místo. V čtyřhře Pavel Rada společně s chorvatským dlouhánem Jerkovičem bezkonkurečně vyhráli celý turnaj.

Kategorie O 40

Světová jednička Pavel Povolecký nestačil ve finále na úřadujícího mistra světa J.Šťavnického ze Slovenska, který na cestě do finále porazil i našeho Marcela Patěka, který bohužel nedokázal dohrát slibných 14:11 ve druhém setu.

Kategorie O 50

Ing. Petr Makrlík, po doslovném deklasování několika soupeřů s kterými v minulosti prohrál, zůstal v boji o finále po třísetové bitvě na raketě světové jedničky a pozdějšího vítěze turnaje J.Salmášiho z Maďarska.