Český Ráj ve znamení crossmintonové 100

Semily 1.9.2018

Jedenatřicet crossmintonistů ze dvou zemí a osmi klubů se utkalo v napínavých bojích v příjemném prostředí sportovního centra Semily na letos již druhém turnaji v tomto malebném městě.

Agilní nové kluby z Českého Ráje se činí a turnaje 100 vyvrcholí 15.9.2018 závěrečným turnajem série v Pardubicích. (Lomnice nad Popelkou je z technických důvodů přesunuta do Pardubic, pořadatel Knights Pardubice crossmintonové centrum)

Pod taktovkou Ing.Petra Vosátky koordinátora turnajů ČAC, Pavla Strnada prezidenta CC Lomnice nad Popelkou a Luboše Buriánka prezidenta CC Semily, byla k vidění řada zajímavých zápasů. Turnaji vévodil úřadující mistr Evropy Daniel Knoflíček, který vyhrál singla i debla v kategorii open a neztratili se ani ostatní účastnící nedávného mistrovství Evropy v Norsku.

Ing.Petr Vosátka obsadil druhé místo v singlu i mixu spolu s Lenkou Paschalidou, která navíc vyhrála kategorii open singl. Přemožiteli tohoto páru se překvapivě stala jejich tréninková dvojice z klubu Lukáš Teichmann s nadějnou juniorkou Veronikou Cibulkovou, kteří dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející utkání ve svůj prospěch, Ing.Petr Makrlík vyhrál kategorii muži 50+ a společně s Danielem Knoflíčkem i open debl.

K dobré pohodě přispělo i 3. místo pořadatele Pavla Strnada v deblu open a 2. potažmo 3. místo Sebastiana Timma ze SRN nestora crossmintonu.

O ketering se precizně starala Alexandra Kaiserová prezidentka CC Turnov.

Na závěr turnaje předal generální manager ČAC a mistr Evropy Daniel Knoflíček Pavlu Strnadovi raketu z limitované série Petr Makrlík jun. za výbornou propagaci crossmintonu v ČR.