Hjalmarson zvítězil v souboji světových šampionů na Czech Open

6th ICO Speedminton(R) Czech Open 2016

Na letošním 6th ICO Speedminton® Czech Open 2016 se sice zejména kvůli nabitému turnajovému kalendáři před Mistrovstvím Evropy ve Francii představilo méně hráčů než v minulých letech, ale i přesto si všech 60 účastníků z devíti evropských zemí užilo příjemný den v Praze a byla k vidění celá řada kvalitních crossmintonových utkání.

Per Hjalmarson přijel až se Švédska bojovat o svůj první titul na Czech Open po loňské stříbrné medaili a po většinu turnaje to pro něj byla takřka procházka růžovým sadem, když do finále dokráčel bez ztráty setu. Tam na něj ale čekal obtížný a odhodlaný soupeř v podobě Jána Ščavnického ze Slovenska, který je mistrem světa v kategorii Men O40, ale na tomto turnaji se rozhodl hrát v Open Division – finálový zápas tak nabídl jedinečné srovnání mezi úřadujícími dvěma úřadujícími mistry světa. Jednalo se o divácky atraktivní souboj s celou řadou skvělých výměn a Ščavnickému se za hlasité podpory publika podařilo získat druhý set a srovnat stav finále, nicméně nakonec se radoval Hjalmarson a po vítězství v rozhodujícím třetím setu pro sebe získal trofej i prize money pro vítěze.

Na novou šampionku čekala při neúčasti předchozích vítězek i kategorie žen a této příležitosti po dvou bronzových medailích v posledních dvou letech využila nejlépe Němka Andrea Horn, i když cestu za úspěchem neměla vůbec lehkou. Ve skupině prohrála s českou juniorkou Annou Andrlovou a po postupu z druhého místa ve skupině na ni v semifinále čekala její sestra Eliška Andrlová (obě Crossminton Pardubice), ale Horn ji dokázala porazit a následně zvládla i finálovou odvetu proti Anně a zvítězila ve dvou setech. Do Německa putují i další dva tituly zásluhou Franka Fehre v Men O40 po finálovém vítězství nad krajanem Georgesem Nilosem, na kterého zbylo opět stříbro, a Charlyho Knoblinga v Men O50, který si ve finále poradil s Polákem Jerzym Maliszewksim. Hráči z Polska si ale spravili chuť v juniorských kategoriích, které naprosto opanovali – postupně získali zlaté medaile Mateusz Faska v U12 Male, Maciej Michalik v U14 Mixed, Zofia Wincenciak v U18 Female a Szymon Andrzejewski v U18 Male a Polsko se tak stalo nejúspěšnější zemí letošního turnaje.

Celou řadu úspěchů zaznamenali i domácí hráči, ten největší pak Marcel Patěk (Speed Team Praha) s Pavlem Podvoleckým (SPV Hanušováček), kteří nenašli přemožitele v kategorii Open Doubles, a na stupních vítězů je ještě doplnili Roman a Jan Jurášovi (oba Superspeed Brno) na třetím místě. Roman Juráš přidal další bronz v Men O50 a třetí místo si zopakoval i Pavel Podvolecký v Men O40. Výborný turnaj odehrál i Jakub Melichar a odvezl si domů zasloužené stříbro v U18 Male zatímco Nikol Krpálková v U18 Female i Jan Lichý v U14 Mixed brali bronzové medaile. Českou medailovou sbírku pak na deset zaokrouhlili Jiří Melichar s Janou Scholzovou (všichni Crossminton Pardubice) v Mixed Doubles, kde se z vítězství radovali Ján Ščavnický s dcerou Kristinou Ščavnickou.

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY / OFFICIAL RESULTS (PDF, 252 kB)

Kompletní výsledky všech zápasů / Complete results of all matches (online)