ICO NATIONS CUP 2016 – finálový turnaj Brno, 8.10.2016

Finále letošního Nations Cupu se bude konat 8.10.2016 v Brně.

Nations Cup je mezinárodní soutěž národních týmů, organizovaná ICO. V současné době je to jediná mezinárodní soutěž, kde nejde o vítězství jednotlivce ale o vítězství celého  týmu.
Tato soutěž je koncipována jako celosvětová, prozatím se ale dá říci že Evropa je jediným kontinentem, kde se Nations Cup opravdu prosadil.

Celá soutěž probíhá ve dvou fázích: Fáze 1 jsou boje ve skupinách, kde se bojuje systémem každý s každým. Vítěz každé skupiny potom postupuje do fáze 2 –  finále, ve kterém probíhají boje eliminací (pavoukem).
Skupiny se tvoří podle teritoriálního principu, což znamená, že Evropa je rozdělena na 7 oblastí (Severní Evropa, Severovýchodní Evropa, Jihovýchodní Evropa, Střední Evropa, Středovýchodní Evropa, Jihovýchodní Evropa, Východní Evropa) a z každé z těchto 7 oblastí vzejde jeden účastník finále.
Těchto 7 regionálních vítězů je dále doplněno o tým pořadatelské země a o finalisty předešlého ročníku, což dává dohromady 10 účastníků finálového turnaje. Dále ještě existuje systém divokých karet, které mohou dostat různé týmy z jiných kontinentů, takže finální počet účastníků finále může být i větší.
Veškeré materiály týkající se Nations Cupu by měly být k  nalezení na webu ICO. Zatím je ale tato sekce ve výstavbě, nicméně je tam již alespoň materiál vysvětlující v angličtině detailně celý systém a postupně budou dodávány i průběžné výsledky jednotlivých regionálních turnajů.

Co se týče české účasti na Nations Cupu, tak zatím se nám podařilo dát dohromady reprezentační tým pouze jednou a to v roce 2015. V roce 2016 jsme se nezúčastnili regionálního turnaje, přesto jsme ale byli nominováno do finálového turnaje z titulu pořádající země.

Veškeré informace týkající se finálového turnaje budou publikovány na tomto webu a na této události na facebooku.


Odkazy:
Nations Cup na webu ICO
Událost na FB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

*