1. liga družstev zná svého vítěze !

16.6.2018 – Crossmintonové centrum Pardubice

V sobotu se v areálu crossmintonového centra v Pardubicích odehrálo závěrečné kolo 1. ligy družstev v crossmintonu pro rok 2018. Na zisk titulu si brousily zuby především týmy TK Východočeská sportovní E a Crossminton Pardubice D. Oba týmy proti sobě nastoupily hned v úvodním utkání a bojovalo se o každý míček. Nakonec se z vítězství radovalo družstvo TK Východočeská E, které zvítězilo 4:2 na zápasy nad družstvem Crossminton Pardubice D.

Mistrem 1. ligy pro rok 2018 se tak stalo družstvo TK Východočeská sportovní E, které si vítězstvím zajistilo postup do Extraligy družstev pro rok 2019.
Tým ve složení: Petr Makrlík, Daniel Knoflíček, Adam Kakula, Zdeněk Pustějovský, Jaroslav Vacek, Denisa Obrová, Andrea Škodová

2. místo obsadilo družstvo Crossminton Pardubice D, které si rovněž svým umístěním zajistilo postup do Extraligy družstev pro rok 2019.
Tým ve složení: Eliška Andrlová, Jakub Melichar, Jiří Melichar, Anna Andrlová.

3. místo vybojovalo družstvo Prague United B, které v závěrečném kole předstihlo družstvo TK Východočeská sportovní D, díky svým výborným výkonům. Ve svém vzájemném utkání s týmem Crossminton Pardubice D s nimi podlehli a tak zůstávají na první nepostupové pozici do Extraligy družstev pro rok 2019. V příštím roce budou určitě patřit mezi favority o zisk titulu!
Tým ve složení: Klára Janáčková, Petr Vosátka, Michael Botur, Jan Kučera, Karel Koubek, Ivana Kolkusová

Černého Petra v podobě sestupu do 2. ligy 2019, si bohužel vybraly týmy Superspeed Brno B a CC Náchod, kteří se umístili na posledním a předposledním místě v 1. lize.

Konečné pořadí 1. ligy za rok 2018:

Pořadí Tým Body
1. TK Východočeská sportovní E 59
2. Crossminton Pardubice D 56
3. Prague United B 45
4. TK Východočeská sportovní D 41
5. Speed Avia Praha B 22
6. Knights Pardubice B 21
7. MaKaKo Český Těšín B 18
8. King Hradec Králové B 15
  Skupina o 9. – 14. místo  
9. Crossminton Pardubice E 37
10. CC Semily 30
11. CC Dvůr Králové nad Labem 26
12. CC Lomnice nad Popelkou 22
13. Superspeed Brno C 16
14. CC Mariánské Lázně 15
Skupina o 15. – 18. místo
15. CC České Budějovice 44
16. CC Turnov 29
17. CC Náchod 26
18. Superspeed Brno B 17