Slovak Open 500 pts.

19.5.2018 – Bánská Bystrice

O víkendu zavítali naši reprezentanti na další turnaj světové série 500, který se konal v Bánské Bystrici. A opět zde zanechali výraznou medailovou stopu!

Celkem 2 zlaté, 1 stříbrnou a 4 bronzové medaile vybojovali naši hráči a nadále potvrzují svojí narůstající formu!

 

2 zlaté medaile pro favorita !

Open Division:

V kategorii Open division si připsala další titul do své početné sbírky naše světová jednička Petr Makrlík, který do finále prošel jako nůž máslem. Ve finále na něj čekal světový hráč č. 3 M. Mandryk z Ukrajiny. Petr po ospalé první sadě, kterou prohrál 11:16, přeřadil na vyšší rychlost a Mandryka doslova vyprovodil z kurtu. Zbylé sety ovládl v poměru 16:6 / 16:10 a připsal si tak další turnajový vavřín.

Ve čtyřhře nastupoval Petr po boku svého dlouhodobého spoluhráče M. Ekberga. Tento pár doposud nepoznal na světové Tour přemožitele a zůstalo tomu tak i po tomto turnaji. Petr s Melkerem ve finále porazili slovenské reprezentanty A. Kakulu – A. Ostrihoně 2:1 na sety a prodloužili tak svoji šňůru neporazitelnosti. Melker do turnaje nastupoval se zraněným kolenem a ze dvouhry musel odstoupit, ale do čtyřhry po boku Petra i přes bolesti nastoupil. Petr tak Melkerovi mohl oplatit pomoc při čtyřhre ve slovinském Lašku, kde byl naopak Petr limitován zraněním nohy.

Vydřené stříbro !

U12 Open:

V kategorii U12 open dosáhla na skvělé 2. místo Zuzana Holešinská, která v současné době hraje ve skvělé formě a sbírá jeden titul za druhým. Nicméně na tomto turnaji měla Zuzka novou výzvu, protože kategorie do 12 let byla Open, což znamená, že se utkala i s chlapci. Zuzka se zápasů s chlapci nezalekla a svojí skupinu ovládla suveréním způsobem. V semifinále přehrála v dramatickém zápase světovou 4 B. Bujnáčeka 2:1 a mohla se tak radovat z postupu do finále. Ve finále se Zuzana utkala se světovou jedničkou do 12 let s Janem Ščavnickým, se kterým v první sadě držela krok, ale nezvládla koncovku první sady. Druhý set už Zuzka bohužel nezvládla hlavou, ale i tak je finálová účast skvělým úspěchem.

Bronzové medaile do sbírky !

Open Ženy:

V kategorii Open ženy dosáhla na bronzovou medaili Eliška Andrlová, která po celou dobu turnaje předváděla stabilní výkony. Eliška nejdříve postoupila ze 2. místa ve skupině, kde nestačila pouze na výborně hrající Lori Škerl. Ve čtvrtfinále narazila na Paulu Barkovič, kterou v zápase plných zvratů nakonec udolala v poměru 16:6, 23:25, 16:13. V semifinále narazila na domácí hráčku Barboru Syč-Kriváňovou, ale na Elišce se bohužel podepsala únava z předchozího fyzicky náročného zápasu a prohrála 11:16, 14:16. Přesto je pro Elišku 3. místo velkým úspěchem a především její výrazné zlepšení v aktivní hře je příslibem do dalších turnajů !

U18 – chlapci:

3. místo ve dvouhře obsadili naši reprezentanti do 18 let Jakub Melichar a Ondřej Volek. Po předešlých výborných výsledcích Jakuba Melichara na světových turnajích pro mě Kuba patřil mezi největšího favorita na zisk titulu. Jakub bez sebemenšího zaváhání vyhrál skupinu, ale v semifinále bohužel nestačil na A. Jančunského, který ho svojí defensivní hrou přehrál. Druhý jmenovaný Ondřej Volek byl pro mě překvapením turnaje a svými výbornými výkony se probojoval do semifinále. V semifinále byl už nad jeho síly pozdější vítěz turnaje M. Jerkovič, kterému podlehl 0:2 na sety.

O40 – ženy:

Další bronz do své sbírky vybojovala Jana Scholzová, která v zápase o postup ze skupiny porazila žebříčkově lepší Markétu Wernerovou 2:1 na sety. V semifinále už byla nad její síly Helga Braun, které podlehla 0:2.

 

Zároveň chceme poděkovat organizátorům turnaje Jozefu Gibalovi (prezident Slovenské asociace crossmintonu) a Vladimíru Pjechovi za výbornou organizaci turnaje a skvělý catering, který byl k dispozici během turnaje pro hráče formou rautových stolů a výborného guláše k obědu !