Naši reprezentanti dobyli Záhřeb!

5.5.2018 Záhřeb, Chorvatsko (ICO 500)

Po veleúspěšném tažení našich hráčů z  maďarského turnaje Masters 1000 se přesunuli naši reprezentanti na první letošní turnaj kategorie 500, který se konal v chorvatském hlavním městě Záhřeb.

Celkem si naši hráči přivezli 5 zlatých, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile, čímž se tento zisk řadí k nejúspěšnějším turnajům pro českou výpravu. Narůstající úspěchy našich hráčů na světových turnajích jsou zapříčiněny především kvalitní prací s naší mládeží a hráči, kteří jsou zařazeni do střediska vrcholové sportu, národního centra a tréninkových středisk pod vedením našich nejlepších trenérů.

 

Česká státní hymna nepřestala hrát:

Open Division:

V kategorii Open division nebyl pochyb o favoritovi turnaje a tím nebyl nikdo jiný než naše eso Petr Makrlík jun., který potvrdil svoji roli a bez sebemenšího zaváhání deklasoval svoje soupeře. V semifinále si Petr poradil 2:0 s D. Zimmermanem a ve finále s J. Jovanem také 2:0 na sety. Vypadá to, že Petr začíná nabírat obrátky a bude chtít překonat svoji loňskou šňůru neporazitelnosti!

Ve čtyřhře zvítězil Petr po boku slovenského reprezentanta Adama Kakuly a navýšil tak svůj náskok na čele světového žebříčku ve čtyřhře.

U18 – chlapci:

V kategorii U18 se radoval ze zisku titulu Jakub Melichar, který i přes zaváhání ve skupině se svým reprezentačním kolegou Matějem Krupičkou 0:2 na sety se dokázal zvednout a turnaj ovládnout bez dalšího zaváhání.

U12 – Open:

V kategorii U12 potvrdila svojí narůstající formu Zuzana Holešinská, která nejprve postoupila z prvního místa ze skupiny, ve které porazila ve dvou setech světovou jedničku L. Glavač, na kterou narazila i v pozdějším finálovém utkání. Zuzka však dokázala Slovinku opět porazit 2:0 a nekompromisně se tak žene na světový trůn v kategorii U12 dívky!

O40 – muži:

V kategorii O40 se radoval ze zisku zlaté medaile PP (68) :), Pavel Podvolecký, který ve finálovém utkání předvedl v závěrečné sadě svoji klasickou rybičku, kterou dokonce vyšperkoval následným parakotoulem za míčkem, který následně skončil v autu a postaral se tak pro mě jednoznačně o výměnu turnaje !

3 stříbra do naší sbírky!

Ženy:

Výborné výkony předváděla v průběhu turnaje naše reprezentantka Eliška Andrlová, která nejprve ve čtvrtfinále přehrála jednoznačně R. Škerl 2:0 na sety a v semifinále narazila na světovou jedničku J. Keber. Eliška však v semifinále nastoupila v neskutečném tempu a rychle se proti favoritce ujala vedení 7:2. Keber si bohužel nešťastně po předchozí výměně poranila záda a musela ze zápasu odstoupit. Ve finále na Elišku čekala její odvěká rivalka Lori Škerl, takže jsme se mohli tešit na reprízu loňského finále mistrovství světa U18 dívek. Zápas probíhal ve velkém tempu a hrálo se o každý balon, ale v koncovce bohužel měla Slovinka větší nervy a přehrála Elišku 2:0 na sety. I tak je určitě pro Elišku finálová účast na turnaji velkým impulzem do dalších turnajů!

U18 – čtyřhra:

Další úspěšný medailový zisk si připsali světové jedničky ve čtyřhře v kategorii U18 Jan Lichý s Jakubem Melicharem, kteří si tak upevnili svoje vedení na světovém trůnu.

Bronzoví hoši!

U18 – chlapci:

V kategorii U18 vybojoval bronz Jan Lichý, který měl určitě větší ambice po postupu z 1. místa ve skupině, ale v semifinále bohužel nezvládl svůj velmi vyrovnaný zápas se slovinským reprezentantem.

O50 – muži:

Svůj další medailový příspěvek zaznamenal Petr Makrlík st., který v těžké skupině dokázal doslova vydřít v závěrečném utkání o semifinále svůj zápas proti K. Vinczemu, který v letošním roce poprvé startuje v kategorii nad 50 let. Petr v infarktovém závěru dokázal doslova psychicky zlomit Maďara a mohl se tak radovat z postupu do semifinále, ve kterém bohužel podlehl Ch. Knoblingovi.

Mládí vpřed!

Za zmínku určitě stojí předvedené výkony Matěje Krupičky, který startoval v kategorii U18 i přesto, že je prvním rokem v kategorii U14. Ve skupině dokázal porazit pozdějšího vítěze turnaje Jakuba Melichara a následně Chorvata Jerkoviče, ale bohužel svůj poslední zápas prohrál 0:2 a postup ze skupiny mu utekl doslova o pár míčů. I tak je to pro Matěje velký úspěch a cenné zkušenosti do dalších zápasů!