Medailové žně pro naše reprezentanty na Hungarian Open 2018

28.-29.4.2018 Kiskunfélegyháza, Maďarsko (ICO 1000)

Druhý letošní turnaj série Masters sezony 2018 v maďarském Kiskunfélegyházu byl ve znamení výborných výsledků naší reprezentace. Celkem 3 zlaté, 1 stříbrnou a 6 bronzových vybojovali naši hráči na silně obsazeném turnaji světové série. Turnaje se celkově zúčastnilo 25 našich hráčů, čímž jsme se zařadili mezi nejpočetnější výpravy na turnaji!

Zlaté medaile a také pro oba naše reprezentanty premiérové vítězství na turnaji Masters series ve dvouhře vybojovali Petr Makrlík v kategorii Open division a Zuzana Holešinská v kategorii U12 dívky.

2 zlaté medaile – Open Division:

Petr startoval v turnaji v roli favorita turnaje, ale na cestě za ziskem titulu mu stáli v cestě hráči světové extratřídy. Hned mezi 16 nejlepšími na Petra čekala jeho noční můra  P. Schüsseler, kterého Petr jako jediného hráče doposud ještě neporazil. Petr se však na zápas plně zkoncentroval a Schüsselera přehrál 2:0 na sety. V dalších zápasech nadále pokračoval v maximální koncentraci a lehce si poradil s D. Jardasem a v semifinále se svým reprezentačním kolegou Danielem Knoflíčkem. Ve finále se schylovalo k dlouho očekávanému poměření sil s několikanásobným mistrem světa a crossmintonovou legendou Perem Hjalmarsonem. Petr však přenesl svoji výbornou formu, kterou dokazoval v průběhu celého turnaje a doslova zničil svého největšího soupeře poměrem 16:11, 16:10 a mohl se tak radovat z premiérového prvenství na turnaji Masters ve dvouhře.

Ve čtyřhře hrál Petr po boku P. Hjalmarsona, čímž vytvořili dominantní deblovou dvojici a turnaj vyhráli bez sebemenších problémů.

Zlatá medaile – U12 dívky:

Po předešlém nezdaru ve slovinském Lašku dokázala Zuzka Holešinská zahodit zahraniční nervozitu a naplno ukázat svůj potenciál budoucí světové extratřídy. Svoji agresivní hrou, kterou předváděla v průběhu celého turnaje doslova rozstřílela svoje soupeřky a při cestě za ziskem svého premiérového titulu z Masters neztratila Zuzka ani set!

Stříbro ze čtyřhry pro Kláru Janáčkovou:

Stříbrnou medaili si přiváží naše přední reprezentantka Klára Janáčková, která tvořila údernou dvojici se svoji stálou spoluhráčkou S. Paegle. Ve finále bohužel nestačili na úřadující mistryně světa Bognar – Darnyik s kterými prohráli po velkém boji.

Bronzová záplava našich hráčů!

Naše početná výprava vybojovala celkem 6 bronzových medailí a to:

Klára Janáčková v kategorii Women, kde v semifinále po boji 1:2 na sety podlehla budoucí vítězce a světové jedničce J. Keber.

Daniel Knoflíček v kategorii Open division, kde v semifinále bohužel narazil na svého reprezentačního kolegu Petra Makrlíka. Pro Dana to byl životní úspěch a za svoji cestou do semifinále porazil ve skupině 2:1 na sety vítěze předešlého turnaje Masters v Lašku M. Mandryka.

Pavel Podvolecký v kategorii O40 muži, kde Pavel v semifinále nedokázal dotáhnout do konce dobře rozehraný zápas s pozdějším vítězem turnaje G. Chmielewskim.

Pavel Rada v kategorii U14 a U18 double, kde Pavel v semifinále podlehl ve třech setech světové jedničce a pozdějšímu vítězi turnaje A. Jančuinskému. Pavel si však spravil chuť v deblu, kde překvapivě vybojoval bronz po boku Chorvata Jerkoviče v kategorii U18.

Matěj Krupička v kategorii U14, kde Matěj v semifinále nestačil na světovou dvojku M. Fasku.

Všem našim hráčům gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších bojů, které na ně čekají v letošní sezóně!