1. liga 2018 odstartována

7. 4. 2018 Pardubice


Rekordních 18 týmů přijelo na zahajovací den 1. ligy crossmintonu pro rok 2018. Celkem na 18  krytých crossmintonových dvorcích sportovního centra Slovany a sportovního centra Polabiny probíhaly až do 14:00 napínavé boje v 6 skupinách.

K 6 vítězům základních skupin, TK Východočeská sportovní D, Prague United B, Speed Avia B, Crossminton Pardubice D, King HK B, Knights Pardubice B, se připojily 2 nejúspěšnější týmy z druhého místa – MaKaKo Český Těšín B, TK Východočeská sportovní E. Tyto celky se probojovaly do finálové skupiny o 1. – 8. místo.

Do skupiny o 9. – 14. místo byly zařazeny 4 týmy z druhého místa ve skupině –  Superspeed Brno C,  CC – Lomnice nad Popelkou, CC – Mariánské Lázně, CC – Semily, a nejlepší týmy z 3. místa ve skupině –  CC – Dvůr Králové nad Labem a Crossminton Pardubice E.

Černý Petr v podobě boje o záchranu ve skupině o 15. – 18. místo zbyl na týmy Superspeed Brno B, CC – Turnov, CC – Náchod a CC – České Budějovice.

V odpoledních hodinách propukly boje ve skupinách. Ve skupině o 1. – 8. místo je zatím bez porážky Crossminton Pardubice D, TK Východočeská sportovní D, TK Východočeská sportovní E.

Ve skupině o 9. – 14. místo je zatím bez porážky tým Superspeed Brno C.

Ve skupině o udržení rázně vykročil za záchranou 1. ligy tým Superspeed Brno B.

Konečné vyvrcholení 1. ligy proběhne 16.6.2018 v Crossmintonovém centru Pardubice.