Extraliga 2017 má svého vítěze

18.11.2017 Pardubice, Slovany

CC Koukej letět vítězem Extraligy družstev pro rok 2017

Celkem 11 družstev nastoupilo k závěrečnému 3. kolu Extraligy 2017.

Vedoucí tým extraligy CC Koukej letět nastupoval do závěrečného kola z náskokem 5 bodů na Crossminton Pardubice B, 19 bodů na Speed Avia  Praha a 21 bodů před průběžně čtvrtým týmem TK Východočeská sportovní A. Vedoucí  tým v sestavě se slovenskou jedničkou Vladimírem Pjechou a zkušenými hráči Markem Rousem,  Zbyňkem Zejdou, Karlem Sodomkou a Davidem Bendákem s napětím očekával, zda náskok udrží před hvězdnou sestavou TK Východočeská sportovní A, kde do závěrečného kola nastoupili světová jednička Petr Makrlík jun., Per Hjalmarson (světová 2), Melker Ekberg (světová 5) a Dan Knoflíček (20násobný medailista z MR v tenise). Ta však neměla vývoj pouze ve svých rukou a byla závislá i na výsledcích jiných týmů. Na stupně vítězů měl šanci i Superspeed Brno.

Závěrečné drama bylo na spadnutí. Nejdříve si TK Východočeská sportovní B, posílená o světovou 10 ukrajince Mihaila Mandryka a slovenskou dvojku Adama Kakulu vyšlápla na Crossminton Pardubice B, který tak poprvé v soutěži okusil hořkost porážky (4:2). TK Východočeská sportovní A v hvězdné  sestavě porazila 6:0 Crossminton Pardubice A.

Karty byly rozdány a schylovalo se k vyvrcholení. A to přišlo velmi brzy – CC Koukej letět zvítězil i díky několika zvládnutým třísetovým zápasům 6:0 nad Crossminton Pardubice B a extraligový titul byl na dosah. Jediný, kdo mohl zastavit CC Koukej letět v letu za titulem extraligového šampiona, byla TK Východočeská sportovní C, kdy lídrem týmu byla zahraniční posila z Polska Sebastián Madej. Tým však nastoupil do 3. kola extraligy bez tří hráčů základní sestavy a to rozhodlo. V dramatických třísetových zápasech jedniček a dvojek si oba body připsali hráči CC Koukej Letět a celkové vítězství 5:1 jim zajistilo pohár pro vítěze Extraligy 2017.

Ambiciozní tým Superspeed Brno se přiblížil na 3 body od 3. místa, ale více už nestihl.

Závěrečný zápas TK Východočeská sportovní A – Crossminton Pardubice B a výsledek 5:1 již neměl na celkové pořadí žádný vliv.