Monthly Archives: Září 2021

11.ročník otevřeného mistrovství ČR Czech open za účasti 80 hráčů ze 8 zemí ve znamení úspěchu české reprezentace

Brno 25.-26.9.2021

Za účasti 80 crossmintonistů z Japonska, Německa, Maďarska, Polska, Lotyšska, Chorvatska, Slovenska a Česka proběhl v brněnské metropoli 11.ročník otevřeného mistrovství ČR Czech open. V kategorii Open dominovala naše světová jednička Petr Makrlík, který vyhrál singl a společně s Terezou Hogenovou i mix.

V ženách vybojovala Tereza Hogenová a Tereza Šimková bronzové medaile v singlu. Tereza Šimková, Marcel Patěk, Markéta Wernerová a Jiří Gurtler vybojovali bronzové medaile v mixu. Petr Makrlík st. a Patrik Ťurňa doplnili medailovou žeň o třetí místo v deblu.

V mládežnických kategoriích vybojovala Natálie Krpálková stříbrnou medaili U 14 – singl, Zuzana Holešínská U 18 stříbrnou medaili, Matěj Krupička a Pavel Rada U 18 bronzové medaile.

V deblu U 18 obsadili Krupička s Radou 2. místo a N. Krpálková se slovenskou spoluhráčkou 3.místo.

Ve veteránské kategorii zvítězila M. Wernerová v kategorii 40+ a Milan Moravec se svým maďarským kolegou v deblu 50+ obsadil 3.místo.

Naprosté absolutorium patří všem trenérům a hráčům Národního centra (NC), Střediska vrcholového sportu (SVS) a tréninkových středisek mládeže (TSM) nejen za předvedenou hru, ale i za vysoké nasazení při celkové organizaci turnaje. Bylo velmi příjemné přijímat poděkování od zahraničních závodníků za dobře zorganizovaný turnaj v příjemném prostředí brněnské sportovní haly Sprint.

Srbsko – Crossminton Open 500b 11.9.2021

Srbsko -Open 500b

11.9.2021
Otevřené mistrovství Srbska ve znamení triumfu světové jedničky Petra Makrlíka
Úřadující mistr Evropy a vicemistr Světa světový hráč číslo 1, Petr Makrlík exceloval v srbském Somboru.Naše světová jednička potvrdila své žebříčkové postavení a vyhrála jak v singlu tak společně s talentovaným juniorem Matějem Krupičkou i v deblu.

Chorvatsko-Poreč 500 bodů

28.8.2021
Z Jaderského moře pršelo České zlato
4.zlaté medaile vybojoval reprezentační vývěr na turnaji v chorvatské Poreči. Světová jednička Petr Makrlík v singlu open deklasoval všechny své soupeře a společně s Marcelem Patěkem vyhráli i čtyřhru. Marcel Patěk přidal i zlatou medaili v singlu 40+

Slovinsko-Radeče 500bodů

4.-5.9.2021 reprezentanti z 11.států
Záplava medailí z otevřeného mistrovství Slovinska
4.zlaté,1 .stříbrná a 2 bronzové
Světová jednička Petr Makrlík opět potvrdil svoje absolutorium a vybojoval vítězství v singlu i deblu společně s Pavlem Radou,který přidal ještě stříbro ze singlu U 18. Matěj Krupička vyhrál kategorii U 18 singl. Tereza Šimková doslova vydřela v singlu bronz stejně jako Marcel Patěk v kategorii 40+.

3.naše deblové páry dostali stopku ve čtvrtfinále. Na turnaji se představila skoro kompletní světová elita a pro nás je příslibem i bojovný výkon Terezy  Šimkové ,kterou 2.míče dělily od vítězství nad úřadující vícemistryní světa.