Monthly Archives: Červen 2020

5.Ročník soutěží družstev úspěšně za námi s absolutně rekordní účastí

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

Luxusní prostředí Golf resortu Kunětická Hora hostilo kompletní program soutěže družstev ČAC.

Veškeré zápasy se hrály na dva sety do pěti a v případě shodného stavu rozhodoval jeden míč ,,na náhlou smrt.,,

Do souboje o ligové tituly v soutěži družstev zasáhla kompletní reprezentační špička, včetně všech členů Národního centra, střediska vrcholového sportu i TSM.

Celkem 19 klubů vyslalo svůj tým dospělých a 8 klubů poslalo svá mládežnická družstva

Výsledky:

Dospělí extraliga 2020

1.TK-Východočeská sportovní A

2. Speed Avia Praha A

3. SK MaKaKo Český Těšín A

3. Prague Legends A

5. Crossminton club Plzeň A

6. CC Mariánské Lázně A

7. Crossminton Liberec A

8. Knights Pardubice A

Dospělí 1. liga

1.TK-Východočeská sportovní B

2. Prague Legends B

3. SK MaKaKo Český Těšín B

3. TK-Východočeská sportovní C

5. Speed Team Praha

6. Crossminton klub Kolín

7. CC Mariánské Lázně B

8. Crossclub Poděbrady

9. King HK

10. Crossminton club Plzeň B

11. Knights Pardubice B

12. Crossminton Liberec B


Dospělí 2. liga 

1.CC Náchod

2. TK-Východočeská sportovní E

3. CC Jablonec nad Nisou

3. TK-Východočeská sportovní D

5. Crossminton klub Kolín B

5. CC České Budějovice

5. CC Špindlerův Mlýn

5. CHIT Český Krumlov

9. Crossminton Liberec C

9. Crossclub Poděbrady B

9. CC Malá Skála

9. Prague Legends C

9. Cross Team Praha

9. CC Brno

9. Cross Frýdlant

9. CC Harrachov

Liga mládeže

U 18

1.TK Východočeská sportovní A

2. TK Východočeská sportovní B

3. Knights Pardubice

3. King HK

5. Crossminton Liberec

5. Crossclub Poděbrady

5. CC Mariánské Lázně

5. CC Harrachov

U 16

1.TK Východočeská sportovní A

2. TK Východočeská sportovní B

3. King HK

3. Crossminton Liberec

5. CC Mariánské Lázně

5. Crossclub Poděbrady

5. Knights Pardubice

5. CC Harrachov

U 14

1.TK Východočeská sportovní A

2. Crossminton Pardubice A

3. TK Východočeská sportovní B

3. Crossminton Pardubice B

5. Knights Pardubice

5. King HK

5. Crossclub Poděbrady

U 12

1.Crossclub Poděbrady

2. TK Východočeská sportovní

3. King HK

3. Knights Pardubice

U 10

1.Crossclub Poděbrady

2. TK Východočeská sportovní B

3. TK Východočeská sportovní A

3. Knights Pardubice

3. letní MČR v crossmintonu v rekordních číslech

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

70 hráčů z 15 klubů se utkala v překrásném prostředí Golf resortu Kunětická Hora o letní tituly  MČR v crossmintonu a bylo se na co dívat.

Na MČR se objevila nejenom kompletní republiková špička, členové národního crossmintonového centra, členové střediska vrcholového sportu, TSM ale i řada kvalitních nových hráčů a hráček, kteří důrazně vystrčily drápy.

Ondřej Mazáč dokonce vybojoval titul mistra ČR v deblu a družstvo Náchoda vytáhl k vítězství ve druhé lize a postupu do 1. ligy.

Lucie Plíšková se vrátila po mateřské s titulem MČR v mixu společně se svým bratrem Petrem, světovou jedničkou v singlu i deblu.

Pražské hráčky Tereza Hogenová, Tereza Šimková a mladíčci Kafka a Cumurija na sebe ihned upoutali pozornost.

Alen Cumurija vybojoval mistrovský titul v kategorii U 10 a udělal tak radost svému dědečkovi účastníkovi OH v Motrealu 1976, Jaroslavu Kantůrkovi, který dosáhl na 2.místo v kategorii 60+.

V dobré formě se ukázala světová dvojka D. Knoflíček, který vybojoval 1. titul MČR v singlu a byl úspěšný i v deblu.

Světová jednička P. Makrlík dominoval společně se sestrou Lucií v mixu a byl druhý v deblu společně s Davidem Brožem. Ve dvouhře obsadil 2. místo, kde podlehl rozjeté světové dvojce D. Knoflíčkovi.

Celkově bylo 3. letní MČR jednoznačně pod výsledkovou taktovkou TK Východočeská sportovní.

Kompletní výsledky 3. letního MČR:

Open division

1.Daniel Knoflíček (TK VS)
2. Petr Makrlík jun. (TK VS)
3. David Brož (TK VS)
3. Marcel Patěk (Speed T Praha)

Ženy

1.Jesika Škodová (TK VS)
2. Kateřina Beranová (TK VS)
3. Veronika Cibulková (TK VS)
3. Markéta Wernerová (Speed T Praha)

Čtyřhra Open

1.Daniel Knoflíček – Ondřej Mazáč (TK VS)
2. Petr Makrlík jun. – David Brož (TK VS)
3. Petr Makrlík (TK VS) – Marcel Patěk (Speed T Praha)
3. Jiří Gurtler (Speed T Praha) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)

Čtyřhra ženy

1.Veronika Cibulková (TK VS) – Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice)
2. Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová (TK VS)
3. Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK VS)
3. Lucie Plíšková – Linda Poustková (TK VS)

Čtyřhra mix

1.Petr Makrlík jun. – Lucie Plíšková (TK VS)
2. Ondřej Mazáč – Jesika Škodová (TK VS)
3. David Brož – Radka Vašíčková (TK VS)
3. Milan Moravec – Veronika Cibulková (TK VS)

U18 chlapci

1.Matěj Krupička (TK VS)
2. Michal Žulevič (TK VS)
3. Tomáš Mach (TK VS)
3. Pavel Rada (TK VS)

U18 dívky

1.Jesika Škodová (TK VS)
2. Zuzana Holešínská (TK VS)
3. Kateřina Beranová (TK VS)
3. Veronika Cibulková (TK VS)

U18 chlapci čtyřhra

1.Matěj Krupička – Tomáš Mach (TK VS)
2. Michal Žulevič – Marek Žulevič (TK VS)
3. Alen Cumurija – Václav Kafka (TK VS)
3. Pavel Rada – Alex Kuchar (TK VS)

U18 dívky čtyřhra 

1.Veronika Cibulková (TK VS) – Natálie Krpálková (Cross PCE)
2. Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová (TK VS)
3. Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK VS)
3. Kristýna Hirková – Anna Kolářová (Knights PCE)

U14 Open

1.Zuzana Holešínská (TK VS)
2. Natálie Krpálková (Cross PCE)
3. Matěj Dolanský (Cross PCE)
3. Kateřina Beranová (TK VS)

U12 Open

1.Martin Holešínský (TK VS)
2. Alen Cumurija (TK VS)
3. Jan Vojtěch (TK VS)
3. Václav Kafka (TK VS)

U10 Mix

1.Alen Cumurija (TK VS)
2. Václav Kafka (TK VS)
3. Jan Vojtěch (TK VS)
3. Elena Plíšková (TK VS)

U8 Mix

1.Jan Vojtěch (TK VS)
2. Ondřej Mareček (Knights PCE)
3. Viktorie Pírková (Knights PCE)
3. Elena Plíšková (TK VS)

O40 muži

1.Marcel Patěk (Speed T Praha)
2. Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
3. Petr Makrlík (TK VS)
3. Jiří Gurtler (Speed T Praha)

O40 ženy

1.Markéta Wernerová (Speed T Praha)
2. Radka Vašíčková (TK VS)
3. Blanka Kolářová (Knights PCE)
3. Linda Poustková (TK VS)

O50 muži

1.Jiří Gurtler (Speed T Praha)
2. Petr Makrlík (TK VS)
3. Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
3. Milan Moravec (TK VS)

O60 muži

1.Pavel Mucke (TK VS)
2. Jaroslav Kantůrek (TK VS)
3. Josef Krupička (TK VS)
3. Miroslav Šafařík  (TK VS)

O40 muži čtyřhra

1.Marcel Patěk (Speed T Praha) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
2. Petr Makrlík (TK VS) – Jiří Gurtler ( Speed T Praha)
3. Pavel Pavlíček – Milan Moravec (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek – Michal Vojtěch (TK VS)

O40 mix čtyřhra

1.Marcel Patěk – Markéta Wernerová ( Speed T Praha)
2. Petr Makrlík – Linda Poustková (TK VS)
3. Milan Moravec – Radka Vašíčková (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek – Helena Kantůrková (TK VS)

O50 čtyřhra muži

1.Petr Makrlík (TK VS) – Marcel Patěk ( Speed T Praha)
2. Milan Moravec (TK VS) – Jiří Gurtler ( Speed T Praha)
3. Pavel Mucke – Josef Krupička (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek (TK VS) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)

O50 mix čtyřhra

1.Petr Makrlík – Dana Makrlíková (TK VS)
2. Karel Chlubna – Libuše Misiáčková (Újezd nad Lesy)
3. Jaroslav Kantůrek – Marcela Kantůrková (TK VS)
3. Pavel Mucke – Marie Muckeová (TK VS)

Vyhlášení nejlepších crossmintonistů ČAC 2019

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

V luxusním areálu Golf resortu Kunětická hora proběhlo vyhlášení nejlepších hráčů a trenérů České asociace crossmintonu.

kategorie dospělých:

1.Petr Makrlík jun.
2. Daniel Knoflíček
3. David Brož

kategorie mládež:

1.Natálie Krpálková
2. Zuzana Holešínská
3. Matěj Krupička
4. Jesika Škodová
5. Andrea Škodová
6. Pavel Rada

kategorie veteráni:

1.Markéta Wernerová
2. Radka Vašíčková

kategorie trenéři:

1.Petr Makrlík
2. Petr Makrlík jun.
3. Marcel Patěk
4. Jana Scholzová

Informace prezidenta ČAC

Vážení sportovci a funkcionáři,

Na základě usnesení VV ČAC z 28.5.2020, Vám předkládám základní informace :
I. Termíny akcí pořádaných ČAC
21.6.2020  3.letní mistrovství ČR všechny kategorie
-propozice od 2.6.2020 na ICO
-přihlášky od 2.6.-13.6.2020
-kategorie,všude kam patříte, hraje se pavoukem,podle počtu zápasů možnost zkrácení hry.(bude upřesněno po ukončení prezentace)
-místo Pardubice Polabiny
-prezentace 8.30-9.00
-slavnostní zahájení 9,15
-zahájení hry 9,30
21.6.2020 5. ročník Extraligy družstev + 1.Liga + 2.Liga + Liga mládeže
-propozice na stránkách ČAC od 3.6.2020
-přihlášky do 13.6.2020
-soupisky při prezentaci
-prezentace  9,30-10.00
-zahájení hry 11.00
21.6.2020 3.ročník vyhlášení nejlepších crossmintonistů 2019
zahájení- Polabiny  17.00-19.00
návrhy posílejte do 7.6.2020 na oficiální email ČAC
Turnaje  na území ČR 100,250,500 a ME na turnajovém portálu ICO -aktuálně,prosím sledujte
-zájemci o pořádání turnajů 100 ICO ,(nová lhůta ICO 30 dnů od podání)opět na oficiální email ČAC nutno poslat žádost
 21.11.2020  2020 8.ročník HMČR Pardubice
propozice na stránkách ICO budou zveřejněny do 30.6.2020
21.11.2020 od 17.00 VH ČAC Pardubice
21.11.2020 od 18.00 Organizační výbor k ME 2020
26.11-29.11.2020  7.ME v crossmintonu
 Tréninky NC, SVS a TSM začínají v úterý 9.6., bližší informace budou upřesněni do pátku 5.6.2020
S přáním pevného zdraví a sportovních úspěchů
V Hradci Králové 2.3.2020
prezident ČAC Ing.Petr Makrlík