Monthly Archives: Listopad 2019

Vyhlášení nejlepších crossmintonistů za rok 2018

Dne 23.11.2019 od 19:00 proběhne v Pardubicích vyhlášení nejlepších crossmintonistů za rok 2018.

Na základě usnesení VV ČAC byli oceněni:

Kategorie dospělí:
Petr Makrlík jun.  světová 1 ve dvouhře a čtyřhře, mistr Evropy 2018 – dvouhra/čtyřhra
Daniel Knoflíček světová 2 ve dvouhře, mistr Evropy 2018 ve čtyřhře

Kategorie do 16 let:

Matěj Krupička – světová 1 ve dvouhře v kategorii U14, vicemistr Evropy 2018 do 14 let
Zuzana Holešínská – světová 1 ve dvouhře do 12 let, vicemistryně Evropy do 12 let 2018 – dvouhra/čtyřhra

Lipany Open 250

Ze sobotního turnaje světové série 250 si naše výprava přiváží 3 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.

Open division

V kategorii Open division potvrdili své nasazení Petr Makrlík a Daniel Knoflíček. Petr už ve čtvrtfinále narazil na M. Mandryka (UKR) a už po 3. v řadě Mandryka porazil. Ve finále Makrlík porazil Knoflíčka 2:0 na sety a bral další titul.

1.Petr Makrlík jun.
2. Daniel Knoflíček
3. David Takács (HUN)
3. W. Wilkosz (POL)

Open double

Ve čtyřhře patřili mezi největší favority rozjetý pár Petr Makrlík – Daniel Knoflíček, kteří ale překvapivě vypadli v úvodním kole. Naštěstí za ně převzali vítěznou roli pár Petr Makrlík jun – Marcel Patěk, kteří si tak svoji premiérovou spolupráci odbyli na výbornou !

Lipany Open 500 Fun Series

Po skončení 250 ky se od 20:00 rozehrál turnaj světové série Fun, která tentokrát byla formou Blackmintonu a naši hráči ukázali, že ani této výzvy se nezaleknou.

V kategorii Open division navázal na předchozí vítězství Petr Makrlík jun., který ukázal svojí sportovní všestranost a dominoval i na blackmintonu.

2. W. Wilkosz (POL)
3. M. Mandryk (UKR)
3. P. Turna (SVK)

O50 Male

Svůj první titul ze série 500 Fun si přiváží Petr Makrlík, který při noční hře zúročil své zkušenosti ze své střelecké kariéry. I přes náročné podmínky se za ziskem titulu prostřílel jako elitní odstřelovač !

1.Petr Makrlík
2. J.Gibala (SVK)
3. P. Leski (POL)
3. A. Tsiucalo (UKR)

Swiss Open 2019 – 500 pts.

1.11.2019 – Weinfelden

Z dalšího podniku světové série Masters 500 si naši hráči přiváží 3 zlaté medaile.

Open division:

Na svůj další titul dosáhl Daniel Knoflíček, který na turnaji plnil roli nasazené jedničky. Ve finále poprvé porazil semifinalistu z mistrovství světa Marcina Ociepu 2:1 na sety a připsal si tak 500 bodů do světového žebříčku. Daniel se díky tomu vrátil na pozici světové dvojky v Open division.

1.Daniel Knoflíček
2. M. Ociepa (POL)
3. S. Wirth (SUI)
3. V. Eulenberg (GER)

Open double:

Ve čtyřhře potvrdil svoji formu pár Daniel Knoflíček – Petr Makrlík. Ve finále porazili díky skvělé týmové chemii pár S. Wirth – I. Junker 2:0 na sety a připsali si tak další trofej do své sbírky.