Monthly Archives: Listopad 2019

Vyhlášení nejlepších crossmintonistů za rok 2018

Dne 23.11.2019 proběhlo v Pardubicích vyhlášení nejlepších crossmintonistů za rok 2018.

Na základě usnesení VV ČAC byli oceněni:

Kategorie dospělí:
Petr Makrlík jun.  světová 1 ve dvouhře a čtyřhře, mistr Evropy 2018 – dvouhra/čtyřhra
Daniel Knoflíček světová 2 ve dvouhře, mistr Evropy 2018 ve čtyřhře

Kategorie do 16 let:

Matěj Krupička – světová 1 ve dvouhře v kategorii U14, vicemistr Evropy 2018 do 14 let
Zuzana Holešínská – světová 1 ve dvouhře do 12 let, vicemistryně Evropy do 12 let 2018 – dvouhra/čtyřhra

Kategorie do 12 let:

Natálie Krpálková – vicemistryně Evropy do 12 let 2018 ve čtyřhře

Kategorie tým roku:

Reprezentační družstvo ČR – 1. místo MS družstev 2018
Petr Makrlík
Daniel Knoflíček
Ing. Petr Makrlík
Zuzana Kubáňová
Jesika Škodová

TK Východočeská sportovní A
Petr Makrlík
Daniel Knoflíček
Adam Kakula
Jesika Škodová
Andrea Škodová

Největší výkonnostní vzestup klubu:

MaKaKo Český Těšín – vedené prezidentem klubu Pavlem Maškem

Trenéři:

Dospělí:

Ing. Petr Makrlík – šéftrenér národního centra
Marcel Patěk – zástupce šéftrenéra národního centra

Mládež:

Petr Makrlík – šéftrenér SVS
Daniel Knoflíček – šéftrenér TSM Pardubice
Jan Swienczek – zástupce šéftrenéra TSM Ostrava

Klubový trenér mládeže:

Ing. Jana Scholzová (Crossminton Pardubice)
Jana Zawadzká (Makako Český Těšín)
Alena Beneszová (Makako Český Těšín)

 

7. Mistrovství České republiky v Crossmintonu 2019

23.11.2019 – Crossmintonové centrum Pardubice

Na letošním MČR v crossmintonu se představilo celkem 79 hráčů a hráček, kde v několika kategoriích startovali úřadující mistři světa, Evropy a světové jedničky ve svých kategoriích.

Novinkou letošního MČR bylo, že každý hráč má právo startovat ve 2 kategoriích dvouher a 2 čtyřher. Celkem hráči soupeřili o 19 titulů mistrů republiky pro 2019.

Výsledky:

Muži

1.Petr Makrlík jun. (TK Východočeská sportovní)
2. Daniel Knoflíček (TK Východočeská sportovní)
3. David Brož (TK Východočeská sportovní)
3. Marcel Patěk (Speed Team Praha)

Ženy

1.Jesika Škodová (TK Východočeská sportovní)
2. Radka Vašíčková (TK Východočeská sportovní)
3. Alena Beneszová (Makako Český Těšín)
3. Veronika Cibulková (TK Východočeská sportovní)

Open Čtyřhra

1.Petr Makrlík jun. – David Brož (TK Východočeská sportovní)
2. Daniel Knoflíček (TK Východočeská sportovní) – David Coufal (King Hradec Králové)
3. Milan Macura – Michal Botur (SK Prague United)
3. Michal Hamáček – Jiří Mansfeld (Koukej Letět)

Čtyřhra Ženy

1.Veronika Cibulková – Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
2. Alena Beneszová – Aneta Huczalová (Makako Český Těšín)
3. Jana Zawadzká (Makako Český Těšín) – Radka Vašíčková (TK Východočeská sportovní)
3. Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)

Čtyřhra Mix

1.Petr Makrlík jun. (TK Východočeská sportovní) – Lucie Bury (Makako Český Těšín)
2. Radka Vašíčková – Matěj Krupička (TK Východočeská sportovní)
3. Tomáš Hloušek – Aneta Huczalová (Makako Český Těšín)
3. Jana Zawadzká (Makako Český Těšín) – Milan Macura (SK Prague United)

U18 Chlapci

1.Pavel Rada (TK Východočeská sportovní)
2. Tomáš Mach (TK Východočeská sportovní)
3. Alex Kuchar (TK Východočeská sportovní)
3. Vojtěch Kučera (TK Východočeská sportovní)

U18 Dívky

1.Jesika Škodová (TK Východočeská sportovní)
2. Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
3. Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)
3. Veronika Cibulková (TK Východočeská sportovní)

U18 chlapci Čtyřhra

1.Matěj Krupička – Pavel Rada (TK Východočeská sportovní)
2. David Machura (Koukej Letět) – Tomáš Mach (TK Východočeská sportovní)
3. Marek Žulevič – Michal Žulevič (TK Východočeská sportovní)
3. Alex Kuchar – Vojtěch Kučera (TK Východočeská sportovní)

U18 dívky Čtyřhra

1.Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)
2. Veronika Cibulková – Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
3. Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice) – Kateřina Beranová (TK Východočeská sportovní)
3. Mia Moserová – Eliška Mrklovská (TK Východočeská sportovní)

U14 Chlapci

1.Matěj Krupička (TK Východočeská sportovní)
2. Tomáš Mach (TK Východočeská sportovní)
3. Michal Žulevič (TK Východočeská sportovní)
3. Marek Žulevič (TK Východočeská sportovní)

U14 Dívky

1.Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
2. Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)
3. Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice)
3. Kateřina Beranová (TK Východočeská sportovní)

U12 Chlapci

1.Jiří Pojmon (Crossminton Pardubice)
2. Michal Stěhula (CC Lomnice nad Popelkou)
3. Jan Kulíšek (TK Východočeská sportovní)
3. Tobiáš Lipina (Makako Český Těšín)

U12 Dívky

1.Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice)
2. Viktorie Bury (Makako Český Těšín)
3. Eliška Beneszová (Makako Český Těšín)
3. Simona Sedláčková (Makako Český Těšín)

U12 Čtyřhra

1.Natálie Krpálková – Jindřich Pojmon (Crossminton Pardubice)
2. Jan Kulíšek (TK Východočeská sportovní) – Michal Stěhula (CC Lomnice nad Popelkou)
3. Tobiáš Lipina (Makako Český Těšín) – Martin Korbela (TK Východočeská sportovní)
3. Simona Sedláčková – Eliška Beneszová (Makako Český Těšín)

U10 Mix

1.Viktorie Bury (Makako Český Těšín)
2. Martin Holešínský (TK Východočeská sportovní)
3. Simona Sedláčková (Makako Český Těšín)
3. Eliška Beneszová (Makako Český Těšín)

Muži 40+

1.Marcel Patěk (Speed Team Praha)
2. Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní)
3. Martin Průša (Speed Team Praha)
3. Radek Lipina (Makako Český Těšín)

Ženy 40+

1.Radka Vašíčková (TK Východočeská sportovní)
2. Lucie Bury (Makako Český Těšín)
3. Marcela Liptáková (Makako Český Těšín)

Čtyřhra 40+

1.Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní) – Marcel Patěk (Speed Team Praha)
2. Libor Skala – Karel Chlubna (SK Prague United)
3. Martin Průša (Speed Team Praha) – Milan Moravec (TK Východočeská sportovní)
3. Radek Lipina – Tomáš Hloušek (Makako Český Těšín)

Muži 50+

1.Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní)
2. Milan Moravec (TK Východočeská sportovní)
3. Martin Průša (Speed Team Praha)
3. Tomáš Kabeš (TK Východočeská sportovní)

Nad Tatrami se přehnala česká bouře !

9.11.2019 – Poprad

Lipany Open 250

Ze sobotního turnaje světové série 250 si naše výprava přiváží 3 zlaté, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile.

Open division

V kategorii Open division potvrdili své nasazení Petr Makrlík a Daniel Knoflíček. Petr už ve čtvrtfinále narazil na M. Mandryka (UKR) a už po 3. v řadě Mandryka porazil. Ve finále Makrlík porazil Knoflíčka 2:0 na sety a bral další titul.

1.Petr Makrlík jun.
2. Daniel Knoflíček
3. David Takács (HUN)
3. W. Wilkosz (POL)

Open double

Ve čtyřhře patřili mezi největší favority rozjetý pár Petr Makrlík – Daniel Knoflíček, kteří ale překvapivě vypadli v úvodním kole. Naštěstí za ně převzali vítěznou roli pár Petr Makrlík jun – Marcel Patěk, kteří si tak svoji premiérovou spolupráci odbyli na výbornou !

1.Petr Makrlík jun. – Marcel Patěk
2. M. Mandryk – A. Zatvarská (UKR)
3. D. Takacs – M. Szalai (HUN)
3. V. Heldak – M. Pjecha (SVK)

O40 Male

1.J. Scavnicky sen. (SVK)
2. M. Sawicki (POL)
3. Marcel Patěk
3. Z. Petho (HUN)

O50 Male

1.P. Gawlak (POL)
2. P. Leski (POL)
3. J. Gibala (SVK)
3. M. Vojáček

Lipany Open 500 Fun Series

Po skončení 250 ky se od 20:00 rozehrál turnaj světové série Fun, která tentokrát byla formou Blackmintonu a naši hráči ukázali, že ani této výzvy se nezaleknou.

Open division

V kategorii Open division navázal na předchozí vítězství Petr Makrlík jun., který ukázal svojí sportovní všestranost a dominoval i na blackmintonu.

1.Petr Makrlík jun.
2. W. Wilkosz (POL)
3. M. Mandryk (UKR)
3. P. Turna (SVK)

O50 Male

Svůj první titul ze série 500 Fun si přiváží Petr Makrlík, který při noční hře zúročil své zkušenosti ze své střelecké kariéry. I přes náročné podmínky se za ziskem titulu prostřílel jako elitní odstřelovač !

1.Petr Makrlík
2. J.Gibala (SVK)
3. P. Leski (POL)
3. A. Tsiucalo (UKR)

Swiss Open 2019 – 500 pts.

1.11.2019 – Weinfelden

Z dalšího podniku světové série Masters 500 si naši hráči přiváží 3 zlaté medaile.

Open division: 

Na svůj další titul dosáhl Daniel Knoflíček, který na turnaji plnil roli nasazené jedničky. Ve finále poprvé porazil semifinalistu z mistrovství světa Marcina Ociepu 2:1 na sety a připsal si tak 500 bodů do světového žebříčku. Daniel se díky tomu vrátil na pozici světové dvojky v Open division.

1.Daniel Knoflíček
2. M. Ociepa (POL)
3. S. Wirth (SUI)
3. V. Eulenberg (GER)

Open double:

Ve čtyřhře potvrdil svoji formu pár Daniel Knoflíček – Petr Makrlík. Ve finále porazili díky skvělé týmové chemii pár S. Wirth – I. Junker 2:0 na sety a připsali si tak další trofej do své sbírky.

1.Daniel Knoflíček – Petr Makrlík
2. S. Wirth – I. Junker (SUI)
3. V. Eulenberg – B. Diallo – GER
3. A. Kontcha (RUS) – S. Christoph (GER)