Monthly Archives: Říjen 2019

4.ročník extraligy družstev pro rok 2019 zná svého vítěze

13.10.2019 – Pardubice

Extraliga družstev v Crossmintonu 2019

Vítězem 4. ročníku extraligy se stal obhájce titulu TK-Východočeská sportovní v sestavě Petr Makrlík jun., Daniel Knoflíček, Petr Makrlík a Jesica Škodová. Tým díky světové jedničce a dvojce v sestavě byl naprosto bezkonkurenční.

Druhé místo doslova vydřel pražský Tým Speed Avia Praha v sestavě Marcel Patěk, Jiří Gurtler, Miloš Vojáček, Marcela Wernerová. Semifinalisty byli MaKaKo Český Těšín v sestavě: Matěj Krupička, Milan Moravec, Jiří Bydžovský, Zuzana Holešínská a SK Prague United, který bohatě využil služeb aktuální herní slovenské jedničky Patrika Turni a zkušeného M. Botura a A. Škodové.

Tenisový model slavil svůj nesporný úspěch a řada klubu angažovala mladé hráče, medailisty z MS a ME, kteří jsou členy SVS a TSM. Tito hráči si vyšlápli na svoje daleko starší kolegy a zdramatizovali celý průběh extraligy. Za zmínku stojí vítězství MS a ME Matěje Krupičky nad matadorem M. Patěkem ve třech setech a doslova deklasování vícemistryně světa 40+ M. Wernerové od mistryně světa 13 leté Zuzany Holešínské 16:9,16:8, která hájila barvy MAKAKA. O postupu pražského klubu tak rozhodoval vyšší počet uhraných míčů.

TK Východočeská sportovní – MAKAKO Český Těšín       6:0

Speed Avia Praga – Prag United                                       3.3 (8:7)

Nations Cup 2019

Čtyři míče nás dělily od zisku titulu mistra světa v soutěži družstev pro rok 2019. Po stříbrné medaili z roku 2017 jsme obhajovali titul ze slovinského Laška z loňského roku. Na domácí půdě jsme hostili v naší skupině německý a lotyšský tým a druhá skupina byla tvořena Slovinci, Maďary a Francouzi.

Družstvo tvořili Petr Makrlík, Daniel Knoflíček, Matěj Krupička, Zuzana Kubáňová, Jesika Škodová. Kapitánem byl Ing. Petr Makrlík a ředitelem celé soutěže Marcel Patěk.

Petr Makrlík

Daniel Knoflíček

Zuzana Kubáňová

Jesika Škodová

Zatímco v naší skupině bylo velice rychle rozhodnuto a náš tým postoupil ze skupiny z prvního místa, kdy doslova brutálně rozstřílel všechny své soupeře Petr Makrlíka a 100% byla i Zuzana Kubáňová , ve druhé skupině rozhodoval každý míček.

Semifinálové zápasy proti sobě postavily Česko a Maďarsko, Slovinsko a Německo. Němci doslova vydřeli vítězství 4:2, kdy jim výrazně pomohlo, že slovinskou jedničku J. Jovana postihly křeče. Český tým doslova deklasoval Maďary 6:0. Schylovalo se k očekávanému finále, které však mělo bohužel nečekané rozuzlení, kdy česká hráčská jednička Z.Kubáňová musela opustit turnaj a jít do zaměstnání (nikdo nepředpokládal, že se bude hrát od 10 do 22 hodin). Místo ní nastoupila nadějná dorostenka, medailistka z ME dorostu J. Škodová.

Česko x Německo – FINÁLE NATIONS CUP 2019

Deprese dopadla na celý tým. O to více se však zbylí hráči rvali o každý míč. Světová jednička Petr Makrlík předvedl hru, kterou nikdo předtím na crossmintomu neviděl. Přestože měl v nohách šest singlů, kde deklasoval soupeře z top 15. Proti Německu uhrál 3 body (v mixu s J. Škodovou) dokonce porazili nejsilnější německý pár P. Schusseller – A. Hubert 2:1 na sety. Bohužel ani to nestačilo, protože D. Knoflíček prohrál z mečbolu svůj zápas a J.Škodová proti zkušené německé hráčce A. Hubert vedla v obou setech, v druhém dokonce 12:10,ale neuhrála ani jeden. Při shodném poměru bodů 3:3 a setů 7:7 rozhodl o vítězství Německa poměr míčků 196:192.

1. Německo
2. Česká republika
3. Slovinsko
3. Maďarsko

Příkladným způsobem zabezpečovali turnaj členové SVS a TSM, mistři světa a mistři Evropy v juniorských kategoriích Pavel Rada, Andrea Škodová, Tomáš Mach, Veronika Cibulková, ale i členové družstva Matěj Krupička a J. Škodová. Celému realizačnímu týmu, v čele s hráči, patří naprosté absolutorium.

Český crossminton dominuje na světovém žebříčku

Český crossminton září dalšími úspěchy, kdy v 5 kategoriích máme hráče World Number 1 !

Open division

Který již kraluje žebříčku v kategorii Open division nepřetržitých 710 dní. V roce 2018 se stal mistrem Evropy a v letošním roce vybojoval bronz na MS v Budapešti. Petr zároveň letos připsal 2 tituly z Grandslamových turnajů Masters 1 000.

Open double

Je zároveň světovou jedničkou ve čtyřhře. V letošním roce ho na 14 dní vystřídal na čele žebříčku jeho reprezentační kolega Daniel Knoflíček. V letošním roce Petr Makrlík vybojoval stříbro na MS v Budapešti po boku Daniela Knoflíčka. Zároveň zvítězil po boku svého dlouhodobého spoluhráče Melkera Ekberga na všech 4 Grandslamových turnajích Masters 1 000, které se konaly v Evropě.

U14 Male

Matěj Krupička

Na čele světového žebříčku U14 chlapců se od letošního roku usadil Matěj Krupička a jeho náskok na čele žebříčku už do konce roku nepustí. Matěj se v letošním roce získal zlato na MS v Budapešti!

U14 Female

Zuzana Holešínská

V kategorii do 14 let dívek se novou světovou jedničkou po vítězství na letošním posledním Grandslamu Masters 1 000, stala Zuzana Holešínská. Zároveň na letošním MS v Budapešti vybojovala zlatou medaili ve dvouhře. Zuzka v kategorii do 14 let zůstává i příští rok, takže je žhavou kandidátkou na zisk zlata z ME 2020, které se bude konat v Hradci Králové!

U12 Female

Natálie Krpálková

V kategorii do 12 let dívek se novou světovou jedničkou po vítězství na Grandslemovém turnaji Masters 1 000 v Brně stala Natálie Krpálková. Natálka v příštím roce přestupuje do kategorie U14 Female a my jí přejeme hodně štěstí do nové sezóny.

4. ročník Extraligy družstev před námi!

Letošní čtvrtý ročník extraligy družstev bude opět hostit areál v Pardubicích (Pod Zahradami 709, 530 03, Pardubice). Prosíme všechny kluby o úhradu startovného do 9.10.2019 ve výši 1500,- na účet ČAC: 2900967961/2010 (Fio banka).