Monthly Archives: Srpen 2019

Překrásná starobylá Riga byla svědkem dalších úspěchů hráčů se lvíčkem na prsou

23.-24.8.2019 – Riga

Naši hráči získali 1 zlatou, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile na předposledním granslamovém turnaji (kategorie 1000) ve starobylé Rize.

Open Double

V elitní kategorii open debl nejdříve navázala světová jednička Petr Makrlík na předchozí dvě vítězství z grandslamových turnajů v Lašku a Hanoveru a společně se svým spoluhráčem M.Ekbergem(SWE) si připsali další vítězství. V tvrdém souboji na tři sety přehráli úřadujícího mistra světa v deblu P.Schüsselera(GER) a úřadujícího mistra světa v open P.Hjalmarsona(SWE).

Bronzové medaile na úkor pořadatelů doslova vydřeli Ing. Petr Makrlík (aktuálně světový hráč č.13) a Marcel Patěk (aktuálně světový hráč č.22).

Open

V open singlu nejdříve naše světová jednička Petr Makrlík v těžkém zápase porazil M.Ekberga(SWE), ale ve finále proti trojnásobnému mistru světa P.Hjalmarsonovi(SWE) tahal za kratší konec. Petr prohrál z bývalou světovou jedničkou po dvou letech.

Woman a Woman Double

V deblu nejdříve Eliška a Anna Andrlovi vybojovali stříbrné medaile. Vydřený postup do semifinále v singlové kategorii však bohužel byl pro obě mladičké hráčky konečnou.

O40 Male

Světová jednička v kategorii 40+ Pavel Podvolecký prošel celým turnajem jako nůž máslem a svým vítězstvím si tento post i ochránil. Marcel Patěk startující také v kategorii O40 nevyužil stav 14:13 ve třetím setu, který jej bohužel stál medaili.

O50 Male

Nedávný vítěz posledního českého 250 turnaje Ing. Petr Makrlík nevyužil tři setboly na světovou jedničku K.Vinczeho(HUN) a to ho stálo medailové umístění. Martin Andrle s přehledem postoupil ze skupiny a k medaili mu ve druhém setu chyběli pouze dva míče. Zápas však vyhrál zkušenější J.Patai(HUN).

Pořadatel ze prezentoval skvělou organizací, keterinkem v režiji pořadatele i krásným areálem. Za to patří lotyšskému organizačnímu týmu poděkování celé naší výpravy.

Změna místa konání ME 2020!

10.8.2019 – Praha

VV ČAC na svém víkendovém zasedání posvětil změnu místa konání ME 2020. Akce se bude konat v Královehradecké ČPP Areně s kapacitou 7000 míst! Stadion se nachází v centru města v sousedství Jiráskových sadů. Domácí zápasy zde odehrává tým Mountfield HK hrající nejvyšší hokejovou soutěž Extraligu České republiky.

Akce proběhne na 28 kurtech, z toho bude 10 kurtů ve velké hale, 10 v malé hale a posledních 8 ve Sportparku HIT.

• Místa k stání: 500

Stadion je vybaven multimediální kostkou nad hrací plochou s propojením videosignálu do LCD panelů u bufetů v zázemí. V hale je možné se zdarma připojit k internetu pomocí technologie Wi-Fi.

Před velkou i malou halou se nachází neplacená parkoviště pro 200 resp. 50 osobních vozidel. Přímo naproti velké hale je vybudován patrový parkovací dům s kapacitou 462 míst.

Sobotní Pražský waterminton překvapil!

Konání letos poslední domácí 250 připadlo Praze a že se děli věci! Turnaj příznačně překřtěný na „watermintonový“ se nesl jak ve znamení značných dešťových přeháněk, tak mnoha nečekaných výkonů s vyústěním ve velmi zajímavá překvapení. Příjemnou a velmi přátelskou atmosféru, která byla ještě umocněna obětavými výkony na hranici „sebespláchnutí“ ve vodním sloupci si užilo 35 odvážných crossmintonistů. Obstarán byl kvalitní moderátor, catering včetně výborného oběda a drobné odměny pro všechny účastníky akce.

Tři státy včetně deseti českých klubů vyslalo své reprezentanty do boje o hlavní město a postarali se o krásné a velmi dramatické boje. Celkový medailový souhrn s přehledem úspěšných klubů můžete vidět v přilozené tabulce.

Woman

Kategorii žen opanovala výborně hrající hráčka domácího klubu Markéta Wernerová, stříbro brala Andrea Švejkovská a bronz si rozdělili Zuzana Honzková s Lenkou Levkovou(SVK).

Open

V kategorii open překvapivě, nakonec však zcela zaslouženě vyhrál velmi bojovným výkonem Slovenský reprezentant ve službách SK Prague United Patrik Turňa(SVK), který ve finále zdolal překvapivého finalistu Petra Nykla. Ten získal cenný skalp světové jedničky v podobě Petra Makrlíka po dramatické třísetové bitvě v kapkách deště. Na bronzový stupínek jej doprovodil čerstvý otec Milan Macura.

O50 Male

V nejstarší pořádané kategorii potvrdil roli nasazené jedničky světový hráč č.11 Ing. Petr Makrlík, který ve finále přehrál svého klubového parťáka Milana Moravce. Bronzový kov pro sebe získal Jiří Gürtler a Roman Juráš.

Open Double

Další překvapení se zrodilo v otevřené čtyřhře. Tam po vlažném rozjezdu dominoval nově složený pár SK Prague United Milan Macura, Michael Botur. Ten ve finále po dramatickém průběhu 2:1 na sety porazil nejvýše nasazené Marcela Patěka a Ing. Petra Makrlíka! Bronzové medaile brali páry Petr Nykl, Ondřej Hanžlík a Petr Vosátka, Jan Kučera.

Mix Double

Smíšená čtyřhra byla asi jedinou kategorií, kde se žádné větší či menší překvapení nekonalo. Petr Makrlík si spravil chuť po singlové kategorii a velmi zdatně mu sekundovala mladičká a velmi talentovaná parťačka Natálie Mazurová z SK MaKaKo, pro kterou šlo vůbec o první vítězství na okruhu dospělých. Stříbrnou medaili pro sebe získal elitní pár Prague United Zuzana Honzková, Patrik Turňa. Bronzové medaile získal pořadatel Miloš Vojáček s Markétou Wernerovou a Lenka Levková s Tomášem Lednickým.

Rozlosování víkendové 250ky v Praze!

Rozlosování na tradiční mezinárodní turnaj v Praze, který se bude konat tuto sobotu je již k dispozici online formou roletového menu níže či v obrázkovém odkazu.

Prezence účastníků je mezi 8:30-9.00, poté společné zahájení v 9.00 a první hrané zápasy od 9:15.