V Banské Bystrici opět vlály české vlajky!

22.9.2018 – Banská Bystrica 250

Početná Česká výprava čtyřiceti hráčů z šesti klubů výrazně převyšovala počtem tři slovenské kluby, které se zucastnili Slovenské 250ky v Banské Bystrici.

Pořadatelský klub Lokomotiva Banská Bystrica připravil na výbornou sportoviště i catering. Vyhlášení nejlepších hráčů proběhlo v malebném sportovním komplexu Kremnička.

Absolutní elita se sešla v kategorii open, kdy Slovenská domácí jednička a třetí z nedávného ME v deblu Adam Kakula se doslova serval ve finále s mistrem evropy a Českou dvojkou Danielem Knoflíčkem. Po dvou vyrovnaných setech 16:13, 13:16 rozhodla závěrečná sada, kterou Dan vyhrál 16:14. Vzrůstající výkonnost ukázali členové národního centra Ing. Petr Vosátka a Jan Swienczek, kteří vydřeli bronzové pozice.

Open double jednoznačně opanoval nejvýše nasazený pár Kakula-Knoflíček, kdy ve finále jasně přehráli zkušeného Josefa Gibalu a Petra Makrlíka staršího 16:9,16:10.

V ženách jasně dominovala Radka Vašíčková, kdy její urostlá postava a zkušenosti z rakouské extraligy volejbalu jsou pro ni velkou devizou. Druhé místo obsadila Michaela Macurová a třetí příčku Alena Beneszová z Česko Těšínského MaKaKa, která potvrdila vzrůstající konkurenceschopnost klubu i na mezinárodní úrovni.

15.9.2018 – Pardubice

Další letošní turnaj série 100 pts. pořádal klub Knights Pardubice. Turnaje se celkem zúčastnilo 43 hráčů a hráček z 9 ti českých klubů.

Výbornou vizitkou tohoto turnaje je i to, že na něm startovali 4 mistři a mistryně Evropy pro rok 2018 a několik medailistů z letošního ME !

Petr Makrlík vs Daniel Knoflíček 1 set

Speciální nabídka na ubytování pro účastníky Czech Open 2018 !

Možnost ubytování v termínech od 28.9. – 30.9.2018
Hotel se nachází 150 metrů od turnaje. Hotel boby centrum.
Rezervace nejpozději do 19.9.2019, 15:00  na email: makrlik.petr16@seznam.cz
Zrušení rezervace zdarma  do 19.9.2019, 15:00 na email: makrlik.petr16@seznam.cz, poté bude účtována plná cena.
Pozor: platbu proveďte nejpozději do 21.9.2019 na účet: 2900967961 / 2010
Při platbě zadejte do poznámky své jméno shodné s rezervací pokoje.

Srbským Somborem se prohnala Česká crossmintonová Ferrari

8.9.2018 Sombor

5 zlatých, 1 stříbrnou a 4 bronzové medaile vybojovali Čeští crossmintonisté na mezinárodním 500 mistrovství Srbska.

Open kategorie

Petr Makrlík prolétl celým turnajem, kdy ve skupině a poté i ve finále porazil navrátivší se maďarské crossmintonové eso Palinkše bývalého juniorského mistra světa.
Společně s Danielem Knoflíčkem prošli bez zaváhání celým turnaje v deblu a potvrdili, že titul mistrů Evropy je v dobrých rukou. Daniel Knoflíček v boji o první místo ve skupině doslova rozstřílel světovou žebříčkovou trojku O.Vinzeho z Maďarska 16:8,16:7. V semifinále se odehrála největší bitva turnaje. Daniel Knoflíček přetlačil v koncovce prvního setu Palenkaše a ve druhém se dostal za stavu 15:13 na dva matchbaly. Ani to však nestačilo. Ve třetím setu Dan vybojoval stav 15:14, 16:15 a 18:17, ale Palinkaš zahrál nádherné míče a postoupil do finále.

Kategorie U 14

Pavel Rada potvrdil svoje postavení světové trojky a prošel turnajem bez ztráty setu. Pavel si tak připsal svůj prémiérový zisk titulu z turnaje světové série 500.

Kategorie U 18

Jan Lichý vybojoval 3 místo. V čtyřhře Pavel Rada společně s chorvatským dlouhánem Jerkovičem bezkonkurečně vyhráli celý turnaj.

Kategorie O 40

Světová jednička Pavel Povolecký nestačil ve finále na úřadujícího mistra světa J.Šťavnického ze Slovenska, který na cestě do finále porazil i našeho Marcela Patěka, který bohužel nedokázal dohrát slibných 14:11 ve druhém setu.

Kategorie O 50

Ing. Petr Makrlík, po doslovném deklasování několika soupeřů s kterými v minulosti prohrál, zůstal v boji o finále po třísetové bitvě na raketě světové jedničky a pozdějšího vítěze turnaje J.Salmášiho z Maďarska.

Český Ráj ve znamení crossmintonové 100

Semily 1.9.2018

Jedenatřicet crossmintonistů ze dvou zemí a osmi klubů se utkalo v napínavých bojích v příjemném prostředí sportovního centra Semily na letos již druhém turnaji v tomto malebném městě.

Agilní nové kluby z Českého Ráje se činí a turnaje 100 vyvrcholí 15.9.2018 závěrečným turnajem série v Pardubicích. (Lomnice nad Popelkou je z technických důvodů přesunuta do Pardubic, pořadatel Knights Pardubice crossmintonové centrum)

Pod taktovkou Ing.Petra Vosátky koordinátora turnajů ČAC, Pavla Strnada prezidenta CC Lomnice nad Popelkou a Luboše Buriánka prezidenta CC Semily, byla k vidění řada zajímavých zápasů. Turnaji vévodil úřadující mistr Evropy Daniel Knoflíček, který vyhrál singla i debla v kategorii open a neztratili se ani ostatní účastnící nedávného mistrovství Evropy v Norsku.

Ing.Petr Vosátka obsadil druhé místo v singlu i mixu spolu s Lenkou Paschalidou, která navíc vyhrála kategorii open singl. Přemožiteli tohoto páru se překvapivě stala jejich tréninková dvojice z klubu Lukáš Teichmann s nadějnou juniorkou Veronikou Cibulkovou, kteří dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející utkání ve svůj prospěch, Ing.Petr Makrlík vyhrál kategorii muži 50+ a společně s Danielem Knoflíčkem i open debl.

K dobré pohodě přispělo i 3. místo pořadatele Pavla Strnada v deblu open a 2. potažmo 3. místo Sebastiana Timma ze SRN nestora crossmintonu.

O ketering se precizně starala Alexandra Kaiserová prezidentka CC Turnov.

Na závěr turnaje předal generální manager ČAC a mistr Evropy Daniel Knoflíček Pavlu Strnadovi raketu z limitované série Petr Makrlík jun. za výbornou propagaci crossmintonu v ČR.