Monthly Archives: Duben 2018

Valná hromada ČAC

Letošní Valná hromada České asociace crossmintonu se bude konat v úterý 17.4.2018 od 17 hodin v klubovně Crossmintonového centra v Pardubicích na Slovanech.

Všichni zájemci o dění v crossmintonu jsou srdečně zváni a těšíme se na viděnou.

VV ČAC

 

Český elitní tým obhájil loňské vítězství ve středoevropské zóně v Nation Cupu 2018

Pardubice 8. 4. 2018

Přestože  měla Česká republika zajištěn přímý postup,  do říjnového finále světových týmů ve slovinském Lašku, na základě  druhého místa ve světovém finále družstev z roku 2017. Nastoupil náš reprezentační tým v domácím prostředí Crossminotnového centra Pardubice v plné sestavě.

Tým ve složení: 

světová jednička ve dvouhře i čtyřhře Petr Makrlík jun.,
5. hráčka světového žebříčku ve dvouhře a 6. hráčka ve čtyřhře Klára Janáčková,
49. hráč světového žebříčku ve dvouhře a 45. ve čtyřhře Daniel Knoflíček.

Jako náhradníci:
dvojnásobná mistryně světa juniorek Eliška Andrlová,
deblový specialista, vícemistr světa ve čtyřhře Marcel Patěk.

Tým byl veden:
Ing. Petrem Makrlíkem, generálním manažerem ČAC

Finálový zápas proti slovenskému týmu, který vedl osobně prezident slovenské crossmintonové asociace Jozef Gibala, byl rozhodnut ještě před závěrečnou bitvou díky absenci slovenského reprezentanta Andreje Ostrihoně. Konečný výsledek 5:1 potvrdil suverenitu našeho reprezentačního družstva. Čestný bod proti našemu týmu uhrál za Slovensko ve čtyřhře J. Gibala s I. Kolkusovou, kteří přehráli náš pár D. Knoflíčka, K. Janáčkovou 2:1 na sety.

Národní tým ČR: D. Knoflíček, K. Janáčková, P. Makrlík ml., M. Patěk, Ing. P. Makrlík

Obhájci titulu: D. Knoflíček, K. Janáčková, P. Makrlík

 

Slavnostní vyhlášení nejlepších crossmintonistů za rok 2017

7. 4. 2018 – Kunětická hora

Zaplněný rytířský sál Kunětické hory byl svědkem vyhlášení nejlepších crossmintonistů za velmi úspěšnou sezonu 2017.

Viceprezident ČAC pan Marcel Patěk, generální manažér ČAC Ing. Petr Makrlík společně s prezidentem TK Východočeská sportovní Ing. Milanem Moravcem, prezidentkou Crossminton Pardubice Ing. Janou Scholzovou a milým hostem panem Jozefem Gibalou prezidentem Slovenské asociace crossmintonu ocenili následující sportovce:

U 10
Martin Holešínský

U 12
Matěj Krupička, Natálie Krpálková, Zuzana Holešínská

U 14
Pavel Rada,  Kateřina Blaščíková

U 18
Eliška Andrlová, Anna Andrlová , Jakub Melichar, Jan Lichý

U 23
Daniel Knoflíček

Open
Petr Makrlík jun, Ing.Klára Hladká

Nejlepší domácí družstvo
Koukej Letět Hradec Králové vítěz extraligy 2017

Nejlepší družstvo reprezentace
reprezentace ČR ve složení – Petr Makrlík jun, Klára Janáčková, Eliška Andrlová, Anna Andrlová, Pavel Podvolecký, Marcel Patěk, kapitán družstva Ing. Petr Makrlík, Ing. Jana Scholzová

Nejsympatičtější družstvo
MaKaKo Český Těšín

 

Všichni vyhlášení sportovci i diváci okusili chutnou kuchyni personálu Kunětické hory v bohatém rautu na závěr.

 

Nejúspěšnější crossmintonisté za rok 2017

1. liga 2018 odstartována

7. 4. 2018 Pardubice


Rekordních 18 týmů přijelo na zahajovací den 1. ligy crossmintonu pro rok 2018. Celkem na 18  krytých crossmintonových dvorcích sportovního centra Slovany a sportovního centra Polabiny probíhaly až do 14:00 napínavé boje v 6 skupinách.

K 6 vítězům základních skupin, TK Východočeská sportovní D, Prague United B, Speed Avia B, Crossminton Pardubice D, King HK B, Knights Pardubice B, se připojily 2 nejúspěšnější týmy z druhého místa – MaKaKo Český Těšín B, TK Východočeská sportovní E. Tyto celky se probojovaly do finálové skupiny o 1. – 8. místo.

Do skupiny o 9. – 14. místo byly zařazeny 4 týmy z druhého místa ve skupině –  Superspeed Brno C,  CC – Lomnice nad Popelkou, CC – Mariánské Lázně, CC – Semily, a nejlepší týmy z 3. místa ve skupině –  CC – Dvůr Králové nad Labem a Crossminton Pardubice E.

Černý Petr v podobě boje o záchranu ve skupině o 15. – 18. místo zbyl na týmy Superspeed Brno B, CC – Turnov, CC – Náchod a CC – České Budějovice.

V odpoledních hodinách propukly boje ve skupinách. Ve skupině o 1. – 8. místo je zatím bez porážky Crossminton Pardubice D, TK Východočeská sportovní D, TK Východočeská sportovní E.

Ve skupině o 9. – 14. místo je zatím bez porážky tým Superspeed Brno C.

Ve skupině o udržení rázně vykročil za záchranou 1. ligy tým Superspeed Brno B.

Konečné vyvrcholení 1. ligy proběhne 16.6.2018 v Crossmintonovém centru Pardubice.