Český crossminton zazářil i v zemi vycházejícího slunce

22.-24.9.2017 Tokio, Japonsko

Turnaj kategorie 1000

Česká crossmintonová jednička Petr Makrlík jun. po úspěšné sérii ve Švédsku (2.), Norsku (2.), Německu (3.) a na Slovensku (1.) vyrazil v boji o post světové jedničky do japonského Tokia. Náročnou 14 hodinovou cestu v letadle  naše jednička zdravotně nezvládla a do hry nastoupila s teplotou 38,5, sráženou medikamenty od pořadatele, zvracením a střevními problémy.

Petr se však rval jako lev a dokázal v pátek společně s domácím reprezentantem  vyhrát debla  bez ztráty setu. V sobotu se Petr probojoval ze skupiny mezi závěrečných 16 (postupovali vždy první dva z osmi skupin). V neděli nastalo konečné singlové účtování. Náš reprezentant porazil v boji o finále  v těžkém zápase mistra Japonska, ale  ve finále nestačil na německého crossmintonového  žolíka Patricka Schüsselera (světovou jedničku v deblu a bývalého mistra světa, který se vrací na okruh po zranění ramene) . Petr vedl 14:12 ve třetí sadě, ale ani to nestačilo. Reprezentant Německa vyhrál 16:12,13:16,16:14.

Naše reprezentační eso  však získaných 800 bodů v singlu a 1000 bodů v deblu vynese v aktuálním světovém žebříčku na 3., respektive 12. místo.

Ing. Petr Makrlík,
generální manažer ČAC

Slovak Open – rekordních 11 cenných kovů pro českou výpravu

16.9.2017 Banská Bystrica, Slovensko

Turnaj kategorie 500

V překrásném sportovním areálu v Banské Bystrici byl výrazně vidět i český crossminton.

Zlato pro naše barvy vybojoval v kategorii open Petr Makrlík jun. a Matěj Krupička v kategorii O 12­.

Stříbro vybojovali v deblu v kategorii Open Petr Makrlík jun. společně s O.Vinczem (Maďarsko) ,Petr Makrlík sen. společně s J.Gibalou (Slovensko) ve čtyřhře O50 a Pavel Rada v singlu O14.

Bronz  vybojovaly Markéta Wernerová a Michaela Macurová  v singlu  O35, Pavel Podvolecký v singlu  O40 a v kategorii O50 Petr Makrlík sen v singlu a Milanové Moravec a Jedlička v deblu.

Marcel Paťek skončil v singlu O40 ve čtvrtfinále.

Milan Macura byl krůček od postupu v kategorii Open, když po jednom vítězství dvakrát prohrál ve třech setech i s pozdějším semifinalistou O. Vinczem. Petr Vosátka , Jiří Gürtler a Miloš Vojáček i přes jedno vítězství ze svých skupin nepostoupili.

Německý Mnichov v lesku 4 medailí našich crossmintonistů

9.-10.9.2017 Mnichov, Německo

Početně silná výprava našich crossmintonistů na sebe výrazně upozornila na silně obsazeném turnaji v německém Mnichově, kde excelovali hlavně reprezentanti. Získali 1 zlatou, 3 bronzové medaile a 2 čtvrtfinálová umístění.

V elitní kategorii mužů open se vzhledem k účasti 8 hráčů z TOP 10 rozpoutalo pravé peklo. Petr Makrlík jun., nasazená osmička, se nejprve s přehledem probojoval ze skupiny, kde v boji o první místo doslova rozstřílel úřadujícího juniorského mistra světa a vítěze kategorie open z nedávného turnaje v Chorvatsku Jašu Jovana. Petr dále projel jako nůž máslem bez ztráty setu až do semifinále, kde porazil i světovou trojku Dasena Jardase z Chorvatska. V boji o finále narazil na německého mistra světa Patrika Schüsselera. Po rychle vyhraném prvním setu přišel neuznaný míč na 14-12 a Petr zápas ve třech setech prohrál. Zisk 640 bodů Petra posunul na 8. místo těsně za TOP 5.

V O40 vybojoval Pavel Podvolecký čtvrtfinále , kdy v boji o medaili podlehl úřadujícímu mistru světa své kategorie J. Šťavnickému ze Slovenska.

V O50 vybojoval 3.místo ve skupině Roman Juráš, ale z náročné skupiny, kde podlehl pouze pozdějším medailistům z Maďarska a úřadujícímu mistru Německa, nakonec těsně nepostoupil.

V U18  Jakub Melichar postoupil ze skupiny a vybojoval 5. místo.

V U14 Pavel Rada postoupil ze skupiny a vybojoval 3. místo.

V U12 Matěj Krupička, úřadující mistr světa této kategorie, po suverénně vyhrané skupině vyhrál i celou kategorii.

Debl Open – P.Makrlík jun. společně s maďarským spoluhráčem O.Vincem vybojoval 3.místo

Ostatní hráči neprodali svoji kůži lacino, ale sportovní fortuna jim na turnaji nepřála.

Přihlášení do nového Ophardtu

Při přechodu na novou verzi Ophardtu došlo k resetu hesel všech existujících uživatelů.

To znamená, že při svém prvním přihlášení musíte nejprve jít na níže uvedenou stránku pro obnovení zapomenutého hesla (a to i přesto, že vy jste žádné heslo ve skutečnosti nezapomněli, takto to prostě je nutné udělat). Stránka pro zapomenuté heslo: https://crossminton.ophardt.online/en/password-forgotten.

Na této s  stránce zadáte e-mail, kterým jste se hlásili do starého Ophardtu a na tento e-mail obdržíte instrukce jak se přihlásit.

POZOR! Maily, které posílá systém Ophardt často padají do spamu, takže pokud nenajdete instrukce v přijaté poště, hledejte ve spamu.

Detailní postup i se screenshoty již zpracovali naši slovenští kolegové na této stránce: http://www.crossminton.sk/novinky/pozor-ako-prejst-na-novy-ophardt-registracia-na-turnaje/