Monthly Archives: Srpen 2017

Český crossminton byl vidět i v Chorvatsku a vybojoval 3 medaile

26.8.2017 Pula, Chorvatsko

Turnaj kategorie 250

V sobotu 26.8.2017 v Chorvatské Pule zastupovali český crossminton dva naši hráči z oddílu Superspeed Brno. Česká jednička v kategorii  O50 Roman Juráš prokázal mimořádně vysokou výkonnost a přestože nastoupil v kategorii O40, doslova vydřel v singlu 2. místo. Na jeho raketě skončily skalpy řady reprezentantů evropských zemí. Další náš zástupce v turnaji 21 letý Jan Juráš se i přes jedno vítězství neprobil z náročné skupiny ve které narazil i na úřadujícího mistra světa v kategorii U18 Jašu Jovana, který nakonec kategorii Open vyhrál. Ve čtyřhře naši zástupci získali bronzové medaile.

Ing. Petr Makrlík,
generální manažer ČAC

Norské Oslo ve znamení dalšího úspěchu českého crossmintonu

19.8.2017 Oslo, Norsko

Turnaj kategorie 500

Čeští reprezentanti v crossmintonu Petr Makrlík jun. a Pavel Podvolecký vybojovali 3 cenné kovy.

Petr vyhrál společně se švédským reprezentantem Melkerem Ekbergem čtyřhru Open a ve dvouhře Open vybojoval 2.místo.
Pavel vybojoval ve dvouhře v kategorii O40 také 2. místo.
Petr se poprvé posune do TOP 10 na světě kategorie Open a to na 9. místo, Pavel zůstane v TOP 10  kategorie O40 na 3. místě.

Crossmintonista Petr Makrlík ve finále v Göteborgu

Švédsko, Göteborg

Český reprezentant v crossmintonu Petr Makrlík, jun., člen TK Východočeská sportovní, rázně vykročil mezi světovou elitu. Nedávný čtvrtfinalista mistrovství světa ve Varšavě vyhrál ve švédském Gőteborgu skupinu, ve které v boji o přímý postup do semifinále porazil úřadujícího dvojnásobného mistra světa domácího hráče Pera Hjalmarsona. V semifinále doslova smetl prvního hráče světového žebříčku Sönke Kaatze z Německa.

Ve finále se střetl opět s Hjalmarsonem, který využil Makrlíkovy čtyři neproměněné setboly v 1.setu a oplatil Petrovi porážku ve skupině. Vybojovaných 375 bodů  vynesou Petra na 11.místo světového žebříčku crossmintonu.

V jámě lvové český reprezentant ukázal, že český crossminton má hráče absolutní světové špičky i v kategorii open.

V pátek odlétá Makrlík společně s dalším reprezentantem Pavlem Podvoleckým do norského Osla na turnaj kategorie 500. Na tomto turnaji bude stejně jako ve Švédsku absolutní světová špička.