Monthly Archives: Listopad 2016

Extraliga crossmintonu 2016 zná své vítěze a medailisty

Za účasti více jak 40 hráčů z 8 družstev proběhlo třetí listopadovou neděli finále extraligy v crossmintonu. Pořádající TK Východočeská Sportovní Pardubice připravila v antukové hale v Polabinách 6 dvorců. Líté boje po více jak 7 hodinách určily konečné pořadí v obou kategoriích.

Podle papírových předpokladů slavily extraligové tituly Crossminton Pardubice v kategorii dospělých a TK Východočeská Sportovní Pardubice v kategorii juniorů do 23 let.

Druhé místo v kategorii juniorů a titul extraligového vicemistra obsadilo družstvo Crossminton Pardubice, bronzovou příčku obsadili crossmintonisté z KNIGHTS Pardubice.

V kategorii dospělých získala stříbrnou medaili a titul extraligového vicemistra TK Východočeská Sportovní A, bronzovou příčku vybojoval KING Hradec Králové.

V družstvech extraligových vítězů nastoupilo několik světových šampionů, mistrů republiky a medailistů z mistrovství republiky.

Mistrovství ČR v Ostravě úspěšně za námi

15025103_1390689190949114_6920853596939624095_o

Netradičně v neděli 6. 11. 2016 SK MaKaKo mělo tu čest pořádat mistrovství republiky v ostravské sportovní hale na Dubině. Sešlo se tam 60 hráčů ve věkovém rozmezí 9 až 74 let, aby bojovali o tituly mistrů naší vlasti. A bojovalo se skutečně řádně. Zarputile, odhodlaně, nadšeně, ze všech sil, urputně, s emocemi…… a vše probíhalo v duchu fair play a přátelské atmosféře. Byly k vidění tuhé boje, většina vyrovnaných zápasů, skoro všechny finále vygradované do třísetových soubojů s atmosférou jak má být.  Každý klub si odvezl nějakou medaili a my z MaKaKa věříme, že všichni si odvezli dobré sportovní pocity a zážitky.

Velikým příslibem budoucnosti je vysoká účast mládí. 6 dětí do 12-ti let, 6 chlapců do 18-ti let a 24 hráček a hráčů v ženách a open (Pavel a Marcel stále neví, jak na tom jsou….. jejich soupeři ví, že dost dobře).

MČR 2016 skončilo, tituly, poháry a medaile jsou rozdány, světla zhasly, hráčky a hráči se rozjeli do svých domovů. Doufám, že dobré pocity, které si mnozí odvezli, budou impulsem pro přípravu na nadcházející sezónu a začnou více aktivně jezdit na mezinárodní turnaje  po Evropě a České republice. Bojovat o tituly, medaile a prestiž ČR a českého crossmintonu.

Gratuluji všem vítězům, gratuluji, všem medailistům, gratuluji všem, kteří přijeli a s raketou přišli na kurt. Gratuluji všem, kteří se dnes ráno probudili s údivem, že ještě žijí jako já…