Monthly Archives: Červenec 2016

Srpnový turnaj v Čakovicích

I letos v srpnu nás čeká mezinárodní crossmintonový turnaj v pražských Čakovicích, tentokrát v trochu netradiční neděli 14.8. od 9 hodin. Veškeré informace naleznete v propozicích.

Do turnaje nezbývá moc času, proto s přihláškami určitě neváhejte, ať se stihnou kategorie naplnit. Přihlašování probíhá tradičně přes Ophardt. Turnaje v Čakovicích mají vždy velmi příjemnou a přátelskou atmosféru, tak se těšíme na viděnou! V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obracet přímo na organizátora Miloše Vojáčka.

Rozlosování ME ve Francii

Organizátoři letošního Mistrovství Evropy ve francouzském Gouesnou zveřejnili rozlosování singlových kategorií, můžeme se tedy blíže podívat, co čeká naše hráče na pobřeží Atlantiku.

Jan Juráš (Superspeed Brno) se jako náš jediný zástupce v hlavní kategorii Open Division potká ve skupině stejně jako na nedávném Czech Open s legendárním Perem Hjalmarsonem, cesta za postupem by ale mohla vést přes Němce Sebastiana Timma, kterého již letos Honza porazil na turnaji v Pardubicích, a Francouze Crouigneau, který ale nikdy nehrál turnaj mimo Francii a jeho výkonnost tak bude velkou neznámou.

V seniorských kategoriích máme tři zástupce – Jirka Melichar (Crossminton Parudubice) v Men O40 má ve skupině finalistu Czech Open a světovou jedničku v této kategorii Georgese Nilose z Německa, dále pak Maďara Attilu Asztalose, který na turnaji v Praze nic moc nepředvedl a skončil bez výhry, a dalšího mezinárodně naprosto neznámého Francouze Escorizu.

V Men O50 se Roman Juráš (Superspeed Brno) utká postupně s Francouzi Guyotem (více jak dva roky neodehrál žádný turnaj) a Patrickem Bois, který v minulosti vyhrál i několik velkých turnajů, dále pak s Maďarem Ferencem Kissem, kterému aktuálně patří na rankingu čtvrtá příčka, a Němcem Schraubem, který hraje převážně pouze německé národní turnaje a ligy.

Na naši jedinou ženskou reprezentantku Janu Scholzovou (Crossminton Pardubice) ve Women O35 čeká světová čtyřka Tatjana Zrnic z Chorvatska (třetí z Czech Open), stará známá Francouzka Isabelle Vaillant, vítězka historicky prvního Czech Open v roce 2011, která ale hrála mezinárodní turnaj naposledy na loňském Mistrovství světa v Berlíně, dále její krajanka Guyot a Němka Hesse, obě zcela nám zcela neznámé.

Největší naděje na cenné kovy si asi budeme dělat v mládežnických kategoriích – v U14 Mixed si zahrají David Kubišta (Crossminton Pardubice) s Francouzem Gibertem (také rok nehrál žádný turnaj) a s chorvatskou dvojicí Jerkovic (světová jednička) a Cetojevic-Tisaj (tu v Praze David porazil); Honza Lichý (Crossminton Pardubice) pak bude bojovat o postup ze druhé skupiny s Chorvatkou Zukic, Slovincem Starinou a Francouzem Coffardem. V U18 Male čeká na Jakuba Melichara (Crosmminton Pardubice) mistr světa Nico Franke z Německa, Polák Wisniewski, kterého Jakub na Czech Open přetlačil 21:19 ve třetím setu, a další neznámý Francouz De Carvalho.

Vzhledem k velkému množství „neznámých“ tak těžko hodnotit, jak přívětivý byl los pro naše želízka v ohni – každopádně budeme věřit, že všichni předvedou super výkony a budou se vracet domů spokojení 🙂

Oficiální stránky ME 2016:

Results