Monthly Archives: Květen 2016

ICO NATIONS CUP 2016 – finálový turnaj Brno, 8.10.2016

Finále letošního Nations Cupu se bude konat 8.10.2016 v Brně.

Nations Cup je mezinárodní soutěž národních týmů, organizovaná ICO. V současné době je to jediná mezinárodní soutěž, kde nejde o vítězství jednotlivce ale o vítězství celého  týmu.
Tato soutěž je koncipována jako celosvětová, prozatím se ale dá říci že Evropa je jediným kontinentem, kde se Nations Cup opravdu prosadil.

Celá soutěž probíhá ve dvou fázích: Fáze 1 jsou boje ve skupinách, kde se bojuje systémem každý s každým. Vítěz každé skupiny potom postupuje do fáze 2 –  finále, ve kterém probíhají boje eliminací (pavoukem).
Skupiny se tvoří podle teritoriálního principu, což znamená, že Evropa je rozdělena na 7 oblastí (Severní Evropa, Severovýchodní Evropa, Jihovýchodní Evropa, Střední Evropa, Středovýchodní Evropa, Jihovýchodní Evropa, Východní Evropa) a z každé z těchto 7 oblastí vzejde jeden účastník finále.
Těchto 7 regionálních vítězů je dále doplněno o tým pořadatelské země a o finalisty předešlého ročníku, což dává dohromady 10 účastníků finálového turnaje. Dále ještě existuje systém divokých karet, které mohou dostat různé týmy z jiných kontinentů, takže finální počet účastníků finále může být i větší.
Veškeré materiály týkající se Nations Cupu by měly být k  nalezení na webu ICO. Zatím je ale tato sekce ve výstavbě, nicméně je tam již alespoň materiál vysvětlující v angličtině detailně celý systém a postupně budou dodávány i průběžné výsledky jednotlivých regionálních turnajů.

Co se týče české účasti na Nations Cupu, tak zatím se nám podařilo dát dohromady reprezentační tým pouze jednou a to v roce 2015. V roce 2016 jsme se nezúčastnili regionálního turnaje, přesto jsme ale byli nominováno do finálového turnaje z titulu pořádající země.

Veškeré informace týkající se finálového turnaje budou publikovány na tomto webu a na této události na facebooku.


Odkazy:
Nations Cup na webu ICO
Událost na FB

ICO Crossminton Ostrava Open 2016 – rozlosování / draw

Níže najdete rozlosování na druhýí mezinárodní turnaj této sezony v ČR, který se uskuteční v sobotu 21.5.2016 v Ostravě (Sportovní hala Dubina, Horní 287/81,700 30 Ostrava) od 9.00 hodin.

Na turnaj je přihlášeno více 56 hráčů z ČR, Slovenska, Polska, Německa a Litvy. Očekáváme skvělou atmosféru, výborné sportovní výkony a doufejme že i početnou medailovou sbírku pro domácí hráče 🙂

Těšíme se se všemi v sobotu na viděnou!

—-

Below you can find the draw for Saturday’s international tournament in Ostrava with 56 players from five countries. Games start at 9.00, please be on time! Looking forward to see all of you on!

Rozlosování / Draw (PDF, 1455 kB)