Monthly Archives: Únor 2016

První letošní mezinárodní turnaj je úspěšně za námi

12711176_563728877115995_6614562813279693803_o

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY / COMPLETE RESULTS (PDF, 2 MB)

Uplynulá sobota byla v Pardubicích ve znamení crossmintonu a prvního mezinárodního turnaje tohoto roku v ČR. Cestu na turnaj si našla padesátka hráčů z Čech, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa, kteří bojovali o vítězství, medaile a krásné originální poháry v pěti singlových a jedné deblové kategorii. Během zhruba deseti hodin plných zajímavých zápasů byly k vidění opravdu skvělé výkony a celý turnaj probíhal ve velmi klidné a přátelské atmosféře, za což všem účastníkům velmi děkujeme.

Česká želízka v ohni se určitě neztratila a největší počet medailí – celkem devět kousků rovnoměrně rozdělených na tři zlaté, stříbrné i bronzové – tak zůstal v ČR. První pohár vybojoval ve smíšené kategorii U14 Honza Lichý (Crossminton Pardubice), který ve velmi vyrovnané sedmičlenné skupině našel jediného přemožitele. V kategorii chlapů do 18 let do byl boj čtyř pardubických kluků, ze kterého nakonec vyšel vítězně Jakub Melichar, následovaný Matyášem Makarovem na druhém a Maxem Kotúčem na třetím místě (všichni Crossminton Pardubice). Třetí zlato přidala v sesterském finále kategorie žen Anička Andrlová, když ve třech setech porazila Elišku (obě Crossminton Pardubice).

Stříbrnou medaili po finálové prohře s nejvýše nasazeným Vinczem z Maďarska vybojoval na svém premiérovém turnaji pardubický Petr Makrlík a na stupních vítězů ho doplnil bronzový Lukáš Kolč (Nový Bor), který se neustále zlepšuje a po pěkných výkonech získal první mezinárodní medaili mezi dospělými. Třetí bronz do české sbírky přidala naše medailová stálice Pavel Podvolecký (SPV Hanušováček), který v semifinále kategorie Muži 40+ podlehl až po boji Polákovi Chmielewskimu. Ten následně ve finále v souboji světové jedničky a dvojky v této kategorii prohrál s nejvýše nasazeným Jánem Ščavnickým ze Slovenska, který je zároveň i úřadujícím mistrem světa. Postup ze skupiny se zde podařil ještě Romanu Jurášovi (Superspeed Brno) a Jirkovi Melicharovi (Crossminton Pardubice), v kategorii Open pak ve čtvrtfinále skončili Zbyněk Zejda a Michal Scholze (Crossminton Pardubice).

Ve čtyřhrách se na medailové pozice prosadily pouze sehrané zahraniční páry, bronz získali Chmielewski s Wróbelem z Polska a Olivér s Károlym Vincze z Maďarska, ve finále pak v oddílovém derby SbK Lipany zvítězili Ján Ščavnický s dcerou Kristinou nad bratry Vladimírem a Mariánem Pjechovými.

Děkujeme všem za skvělé výkony a účast na turnaji a budeme se těšit na viděnou 21. května v Ostravě na dalším mezinárodním turnaji kategorie 250 b. – propozice budou publikovány již brzy.

ICO Crossminton Pardubice Open 2016 – rozlosování / draw

Níže najdete rozlosování na první mezinárodní turnaj této sezony v ČR, který se uskuteční v sobotu 13.2.2016 v Pardubicích (TCV Pardubice, Brožíkova 550, 530 09 Pardubice-Polabiny) od 9.00 hodin.

Na turnaj je přihlášeno více jak 50 hráčů z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa. Velká konkurence a skvělé zápasy se dají očekávat zejména v kategorii Men O40, kde figurují čtyři hráči ze světové Top 10 včetně aktuálního mistra světa Jána Ščavnického (SVK/SbK Libany). V kategorii žen se pak představí juniorská mistryně světa Eliška Andrlová (CZE/Crossminton Pardubice).

Těšíme se se všemi v sobotu na viděnou!

—-

Below you can find the draw for Saturday’s international tournament in Pardubice with more than 50 players from five countries. Games start at 9.00, please be on time! Looking forward to see all of you on!

Rozlosování / Draw (PDF, 981 kB)

Online výsledky / Live results on Google Docs

Mapa přístupu / Access map:

Poslední dva dny na přihlášení do Pardubic

Pro přihlášení na první mezinárodní turnaj letošní sezony v ČR, který se uskuteční již příští sobotu 13.2. v Pardubicích, zbývá posledních pár dní. Uzávěrka přihlášek je stanovena na sobotu 6.2.

V současné době to vypadá, že turnaje se zúčastní zhruba 50 hráčů z ČR, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa.