Foto & video

Otevřené mistrovství ČR – Czech Open 2020

26.9.2020 – Brno

I přes nepříznivé podmínky v době pandemie se nám podařilo uspořádat otevřené mistrovství České republiky na výbornou.

Turnaje se zúčastnili hráči z Česka, Slovenska, Polska, Chorvatska.

Výsledky Czech Open 2020

Open divison

1.Petr Makrlík CZE
2. Wojciech Wilkosz POL
3. Sebastian Madej POL
3. Slawomir Miloň POL

Female

1.Marta Urbanik POL
2. Gala Zukič CRO
3. Tereza Hogenová CZE
3. Tereza Šimková CZE

Open doubles

1.P. Makrlík jun. – D. Brož CZE
2. M. Drumlak – P. Drumlak POL
3. R. Juráš – J. Novák CZE
3. Petr Makrlík – J. Kantůrek CZE

Female doubles

1.Z. Gala – N. Miskulin CRO
2. J. Kowalczyk – B. Jagiello POL
3. T. Zrnic CRO – O. Grzegory POL

Mix doubles

1.M. Urbanik – W. Wilkosz POL
2. S. Schabek – B. Miezynski POL
3. T. Šimková – M. Patěk CZE
3. T. Hogenová CZE – P. Turna SVK

U18 Open

1.Matěj Krupička CZE
2. Mateusz Drumlak POL
3. Natálie Krpálková
3. Pavel Rada CZE

U18 Male doubles

1.M. Krupička – P. Rada CZE
2. O. Sonik – F. Milon POL
3. T. Mach CZE – P. Kochana POL

U12 Male

1.Jindřich Pojmon CZE
2. Oskar Sonik POL
3. Filip Milon POL

O40 Male

1.Marcel Patěk CZE
2. Damir Ilič CRO
3. Przemek Drumlak POL
3. Dariusz Klukiewicz POL

O40 Female

1.Sabina Schabek POL
2. Beata Jagiello POL
3. Tatjana Zrnič CRO
3. Joanna Kowalczyk POL

O50 Male

1.Bogdan Miezynski POL
2. Jiří Novák CZE
3. Petr Makrlík CZE
3. Roman Juráš CZE

5.Ročník soutěží družstev úspěšně za námi s absolutně rekordní účastí

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

Luxusní prostředí Golf resortu Kunětická Hora hostilo kompletní program soutěže družstev ČAC.

Veškeré zápasy se hrály na dva sety do pěti a v případě shodného stavu rozhodoval jeden míč ,,na náhlou smrt.,,

Do souboje o ligové tituly v soutěži družstev zasáhla kompletní reprezentační špička, včetně všech členů Národního centra, střediska vrcholového sportu i TSM.

Celkem 19 klubů vyslalo svůj tým dospělých a 8 klubů poslalo svá mládežnická družstva

Výsledky:

Dospělí extraliga 2020

1.TK-Východočeská sportovní A

2. Speed Avia Praha A

3. SK MaKaKo Český Těšín A

3. Prague Legends A

5. Crossminton club Plzeň A

6. CC Mariánské Lázně A

7. Crossminton Liberec A

8. Knights Pardubice A

Dospělí 1. liga

1.TK-Východočeská sportovní B

2. Prague Legends B

3. SK MaKaKo Český Těšín B

3. TK-Východočeská sportovní C

5. Speed Team Praha

6. Crossminton klub Kolín

7. CC Mariánské Lázně B

8. Crossclub Poděbrady

9. King HK

10. Crossminton club Plzeň B

11. Knights Pardubice B

12. Crossminton Liberec B


Dospělí 2. liga 

1.CC Náchod

2. TK-Východočeská sportovní E

3. CC Jablonec nad Nisou

3. TK-Východočeská sportovní D

5. Crossminton klub Kolín B

5. CC České Budějovice

5. CC Špindlerův Mlýn

5. CHIT Český Krumlov

9. Crossminton Liberec C

9. Crossclub Poděbrady B

9. CC Malá Skála

9. Prague Legends C

9. Cross Team Praha

9. CC Brno

9. Cross Frýdlant

9. CC Harrachov

Liga mládeže

U 18

1.TK Východočeská sportovní A

2. TK Východočeská sportovní B

3. Knights Pardubice

3. King HK

5. Crossminton Liberec

5. Crossclub Poděbrady

5. CC Mariánské Lázně

5. CC Harrachov

U 16

1.TK Východočeská sportovní A

2. TK Východočeská sportovní B

3. King HK

3. Crossminton Liberec

5. CC Mariánské Lázně

5. Crossclub Poděbrady

5. Knights Pardubice

5. CC Harrachov

U 14

1.TK Východočeská sportovní A

2. Crossminton Pardubice A

3. TK Východočeská sportovní B

3. Crossminton Pardubice B

5. Knights Pardubice

5. King HK

5. Crossclub Poděbrady

U 12

1.Crossclub Poděbrady

2. TK Východočeská sportovní

3. King HK

3. Knights Pardubice

U 10

1.Crossclub Poděbrady

2. TK Východočeská sportovní B

3. TK Východočeská sportovní A

3. Knights Pardubice

3. letní MČR v crossmintonu v rekordních číslech

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

70 hráčů z 15 klubů se utkala v překrásném prostředí Golf resortu Kunětická Hora o letní tituly  MČR v crossmintonu a bylo se na co dívat.

Na MČR se objevila nejenom kompletní republiková špička, členové národního crossmintonového centra, členové střediska vrcholového sportu, TSM ale i řada kvalitních nových hráčů a hráček, kteří důrazně vystrčily drápy.

Ondřej Mazáč dokonce vybojoval titul mistra ČR v deblu a družstvo Náchoda vytáhl k vítězství ve druhé lize a postupu do 1. ligy.

Lucie Plíšková se vrátila po mateřské s titulem MČR v mixu společně se svým bratrem Petrem, světovou jedničkou v singlu i deblu.

Pražské hráčky Tereza Hogenová, Tereza Šimková a mladíčci Kafka a Cumurija na sebe ihned upoutali pozornost.

Alen Cumurija vybojoval mistrovský titul v kategorii U 10 a udělal tak radost svému dědečkovi účastníkovi OH v Motrealu 1976, Jaroslavu Kantůrkovi, který dosáhl na 2.místo v kategorii 60+.

V dobré formě se ukázala světová dvojka D. Knoflíček, který vybojoval 1. titul MČR v singlu a byl úspěšný i v deblu.

Světová jednička P. Makrlík dominoval společně se sestrou Lucií v mixu a byl druhý v deblu společně s Davidem Brožem. Ve dvouhře obsadil 2. místo, kde podlehl rozjeté světové dvojce D. Knoflíčkovi.

Celkově bylo 3. letní MČR jednoznačně pod výsledkovou taktovkou TK Východočeská sportovní.

Kompletní výsledky 3. letního MČR:

Open division

1.Daniel Knoflíček (TK VS)
2. Petr Makrlík jun. (TK VS)
3. David Brož (TK VS)
3. Marcel Patěk (Speed T Praha)

Ženy

1.Jesika Škodová (TK VS)
2. Kateřina Beranová (TK VS)
3. Veronika Cibulková (TK VS)
3. Markéta Wernerová (Speed T Praha)

Čtyřhra Open

1.Daniel Knoflíček – Ondřej Mazáč (TK VS)
2. Petr Makrlík jun. – David Brož (TK VS)
3. Petr Makrlík (TK VS) – Marcel Patěk (Speed T Praha)
3. Jiří Gurtler (Speed T Praha) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)

Čtyřhra ženy

1.Veronika Cibulková (TK VS) – Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice)
2. Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová (TK VS)
3. Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK VS)
3. Lucie Plíšková – Linda Poustková (TK VS)

Čtyřhra mix

1.Petr Makrlík jun. – Lucie Plíšková (TK VS)
2. Ondřej Mazáč – Jesika Škodová (TK VS)
3. David Brož – Radka Vašíčková (TK VS)
3. Milan Moravec – Veronika Cibulková (TK VS)

U18 chlapci

1.Matěj Krupička (TK VS)
2. Michal Žulevič (TK VS)
3. Tomáš Mach (TK VS)
3. Pavel Rada (TK VS)

U18 dívky

1.Jesika Škodová (TK VS)
2. Zuzana Holešínská (TK VS)
3. Kateřina Beranová (TK VS)
3. Veronika Cibulková (TK VS)

U18 chlapci čtyřhra

1.Matěj Krupička – Tomáš Mach (TK VS)
2. Michal Žulevič – Marek Žulevič (TK VS)
3. Alen Cumurija – Václav Kafka (TK VS)
3. Pavel Rada – Alex Kuchar (TK VS)

U18 dívky čtyřhra 

1.Veronika Cibulková (TK VS) – Natálie Krpálková (Cross PCE)
2. Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová (TK VS)
3. Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK VS)
3. Kristýna Hirková – Anna Kolářová (Knights PCE)

U14 Open

1.Zuzana Holešínská (TK VS)
2. Natálie Krpálková (Cross PCE)
3. Matěj Dolanský (Cross PCE)
3. Kateřina Beranová (TK VS)

U12 Open

1.Martin Holešínský (TK VS)
2. Alen Cumurija (TK VS)
3. Jan Vojtěch (TK VS)
3. Václav Kafka (TK VS)

U10 Mix

1.Alen Cumurija (TK VS)
2. Václav Kafka (TK VS)
3. Jan Vojtěch (TK VS)
3. Elena Plíšková (TK VS)

U8 Mix

1.Jan Vojtěch (TK VS)
2. Ondřej Mareček (Knights PCE)
3. Viktorie Pírková (Knights PCE)
3. Elena Plíšková (TK VS)

O40 muži

1.Marcel Patěk (Speed T Praha)
2. Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
3. Petr Makrlík (TK VS)
3. Jiří Gurtler (Speed T Praha)

O40 ženy

1.Markéta Wernerová (Speed T Praha)
2. Radka Vašíčková (TK VS)
3. Blanka Kolářová (Knights PCE)
3. Linda Poustková (TK VS)

O50 muži

1.Jiří Gurtler (Speed T Praha)
2. Petr Makrlík (TK VS)
3. Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
3. Milan Moravec (TK VS)

O60 muži

1.Pavel Mucke (TK VS)
2. Jaroslav Kantůrek (TK VS)
3. Josef Krupička (TK VS)
3. Miroslav Šafařík  (TK VS)

O40 muži čtyřhra

1.Marcel Patěk (Speed T Praha) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
2. Petr Makrlík (TK VS) – Jiří Gurtler ( Speed T Praha)
3. Pavel Pavlíček – Milan Moravec (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek – Michal Vojtěch (TK VS)

O40 mix čtyřhra

1.Marcel Patěk – Markéta Wernerová ( Speed T Praha)
2. Petr Makrlík – Linda Poustková (TK VS)
3. Milan Moravec – Radka Vašíčková (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek – Helena Kantůrková (TK VS)

O50 čtyřhra muži

1.Petr Makrlík (TK VS) – Marcel Patěk ( Speed T Praha)
2. Milan Moravec (TK VS) – Jiří Gurtler ( Speed T Praha)
3. Pavel Mucke – Josef Krupička (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek (TK VS) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)

O50 mix čtyřhra

1.Petr Makrlík – Dana Makrlíková (TK VS)
2. Karel Chlubna – Libuše Misiáčková (Újezd nad Lesy)
3. Jaroslav Kantůrek – Marcela Kantůrková (TK VS)
3. Pavel Mucke – Marie Muckeová (TK VS)

Vyhlášení nejlepších crossmintonistů ČAC 2019

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

V luxusním areálu Golf resortu Kunětická hora proběhlo vyhlášení nejlepších hráčů a trenérů České asociace crossmintonu.

kategorie dospělých:

1.Petr Makrlík jun.
2. Daniel Knoflíček
3. David Brož

kategorie mládež:

1.Natálie Krpálková
2. Zuzana Holešínská
3. Matěj Krupička
4. Jesika Škodová
5. Andrea Škodová
6. Pavel Rada

kategorie veteráni:

1.Markéta Wernerová
2. Radka Vašíčková

kategorie trenéři:

1.Petr Makrlík
2. Petr Makrlík jun.
3. Marcel Patěk
4. Jana Scholzová

Zůstaň doma a bav se Crossmintonem! Fun cvičení od Mariusze Sawického.

Vedení ČAC apeluje na všechny sportovce naší asociace, aby dodržovali vládní nařízení a svým
chováním pomáhali zabránit šíření viru COVID-19. Jelikož však chápeme, že cílem každého sportovce je
neustálé zlepšování se, vyzýváme všechny, aby v době kdy není možné používat běžná sportoviště a
trénovat ve skupinách využili tento čas k individuální, zejména kondiční přípravě. Zvyšování fyzické
úrovně můžeme kombinovat s dovednostním cvičením, kde nám mohou být inspirací videa našeho
polského kolegy a kamaráda Mariusze Sawického viz níže.

Přejeme všem pevné zdraví, trpělivost, a doufáme, že se již brzy setkáme na crossmintonovém
turnaji!

7. ICO Crossminton Pardubice Open 250 pts.

8.2.2020 – Pardubice

Prvního letošního turnaje světové série 250 pořádaného na území ČR se zúčastnilo 30 hráčů. Bohužel díky probíhající chřipkové epidemii, mnoho našich hráčů se nemohlo zúčastnit, ale i přesto bylo na turnaji vidět několik kvalitních zápasů. Turnaj proběhl bez sebemenších problému a kromě hráčů z ČR a Slovenska se na turnaji představili přední hráči z Polska.

Výsledky:

Open division

1.Petr Makrlík jun.
2. Wojciech Wilkosz POL
3. Daniel Knoflíček
3. Patrik Turna SVK

Open double

1.Petr Makrlík jun. – David Brož
2. Petr Makrlík – Daniel Knoflíček
3. Karel Chlubna – Miloš Vojáček
3. Marcel Patěk – Patrik Turna SVK

Woman

1.Zofia Wincenciak POL
2. Jesika Škodová
3. Markéta Wernerová
3. Kateřina Beranová

Mix double

1.Wojciech Wilkosz – Zofia Wincenciak POL
2. Sebastian Madej POL – Jesika Škodová
3. Mariusz Sawicki POL – Markéta Wernerová
3. Michael Botur – Veronika Cibulková

U18 Male

1.Mateusz Faska POL
2. Pavel Rada
3. Tomáš Mach
3. Alex Kuchar

U18 Male double

1.Mateusz Faska POL – Pavel Rada
2. Tomáš Mach – Alex Kuchar
3. Michal Žulevič – Marek Žulevič

O50 Male

1.Jerzy Maliszewski POL
2. Petr Makrlík
3. Jiří Gurtler
3. Miloš Vojáček

ICO Babicki Blackminton Stars – 500 Fun Series

11.1.2020 – Varšava

První letošní mezinárodní turnaj na kterém startovali naši hráči vyšel na výbornou. Z Varšavy si naši hráči přiváží 1 zlatou a 2 bronzové medaile.

Open division

V kategorii Open division potvrdil svoji dominanci na turnajích z loňské sezony světová jednička Petr Makrlík jun., který si bez problému došel pro zisk titulu.

Svůj premiérový start na zahraničním turnaji si odbyl na výbornou David Brož, který po zisku bronzových medailí z HMČR a Winter Czech Open ze sezony 2019 zaznamenal další úspěch v podobě 3. místa z Varšavy. D. Brož se tak v novém žebříčkovém vydání posune do elitní světové stovky a svými výkony si důrazně řekl o zařazení do reprezentace ČR !
Uvidíme, kam až tento 194 cm vysoký český golem ve světovém žebříčku v letošní sezoně dokráčí.

O50 Male

V kategorii O50 muži získal bronzovou medaili Petr Makrlík, který bohužel nenavázal na své vítězství z posledního podniku ze série Blackminton v roce 2019.

2. Winter Czech Open 500 Fun series

22.12.2019 – Pardubice

Za účasti 59 hráčů ze 4 zemí proběhl ve vánoční atmosféře poslední 500 stovkový turnaj letošního roku.
Turnaje se zúčastnili obě úřadující světové jedničky Petr Makrlík i Marta Urbanik, mistři světa a Evropy v mládežnických kategoriích i elitní hráči veteránských kategorií. Turnaji opět dominovali reprezentanti ČR, členové národního centra, SVS a TSM.

Open division – Open doubles
Daniel Knoflíček porazil ve finále Petra Makrlíka 16:14 ve třetím setu, společně dominovali v deblu před svými týmovými kolegy Ing.Petrem Makrlíkem a Marcelem Patěkem. David Brož obsadil 3. místo ve dvouhře.
Female – Mix double
Markéta Wernerová obsadila v kategorii žen druhé místo. Po boku M. Sawického POL vybojovala M. Wernerová 2. místo v mixech. Bronz ve dvouhře brala Jesika Škodová a ve čtyřhře Radka Vašíčková po boku J. Czeremuzinsky POL.
Female double
Titul ze čtyřhry žen získal pár Zuzana Holešínská a Kateřina Beranová. 2. místo obsadili sestry Škodovy. Bronz bral pár Natálie Krpálková – Natálie Mazurová.
U18 Male
Bronzovou medaili získal Pavel Rada a Tomáš Mach.
U18 Male double
Matěj Krupička a Pavel Rada vyhráli celý turnaj. Ve finále porazili ve 3 setech Tomáše Macha a Mateusze Faksu.
U14 Female
V kategorii U14 se vytáhla Natálie Krpálková, která ve třetím setu porazila ve finále světovou jedničku Zuzanu Holešinskou. Bronz braly Kateřina Beranová a Andrea Škodová.
U12 Open
O40 Male
Marius Sawický se svým vítězstvím posunul na post světové jedničky 40+. 3. místo vybojoval Marcel Patěk, který se tak posunul na 8.místo světového žebříčku.
O50 Male
V kategorii 50+ Ing.Petr Makrlík dokonce vyhrál a posunul se na 7.místo světového žebříčku.

2019 ICO Crossminton Christkindles-Cup 250 pts.

7.12.2019 – Norimberk

V sobotu se naši hráči vydali do bojů o medailová umístění na turnaj světové série 250, tentokrát do Norimberka.

Celkem si naši hráči přivezli 1 zlatou a 3 stříbrné medaile.

Open division

1.Sonke Kattz GER
2. Daniel Knoflíček
3. Alexander Naumann GER
3. Sebastian Christoph GER

Open Doubles

1.Sonke Kattz – Sebastian Christoph GER
2. Daniel Knoflíček – Petr Makrlík
3. Alexander Rummel – Alexander Naumann GER
3. Emanuel Meier – Remo Bivetti – SUI

O40 Male

1.Marcel Patěk
2. Marcel Herrmann GER
3. Alexander Gohlke GER
3. Sven Torben Wedde GER