ČAC

Tréninky TSM, SVS, NC

H-Centrum – Pardubice

Po ustálení situace během pandemické krize se naplno rozjely tréninky Tréninkového střediska mládeže – Pardubice, Střediska vrcholového sportu a národního centra Crossmintonu.

Přejeme všem hráčům krásné prázdniny, pevné zdraví a hodně sportovních úspěchů na nadcházejících turnajích.

5.Ročník soutěží družstev úspěšně za námi s absolutně rekordní účastí

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

Luxusní prostředí Golf resortu Kunětická Hora hostilo kompletní program soutěže družstev ČAC.

Veškeré zápasy se hrály na dva sety do pěti a v případě shodného stavu rozhodoval jeden míč ,,na náhlou smrt.,,

Do souboje o ligové tituly v soutěži družstev zasáhla kompletní reprezentační špička, včetně všech členů Národního centra, střediska vrcholového sportu i TSM.

Celkem 19 klubů vyslalo svůj tým dospělých a 8 klubů poslalo svá mládežnická družstva

Výsledky:

Dospělí extraliga 2020

1.TK-Východočeská sportovní A

2. Speed Avia Praha A

3. SK MaKaKo Český Těšín A

3. Prague Legends A

5. Crossminton club Plzeň A

6. CC Mariánské Lázně A

7. Crossminton Liberec A

8. Knights Pardubice A

Dospělí 1. liga

1.TK-Východočeská sportovní B

2. Prague Legends B

3. SK MaKaKo Český Těšín B

3. TK-Východočeská sportovní C

5. Speed Team Praha

6. Crossminton klub Kolín

7. CC Mariánské Lázně B

8. Crossclub Poděbrady

9. King HK

10. Crossminton club Plzeň B

11. Knights Pardubice B

12. Crossminton Liberec B


Dospělí 2. liga 

1.CC Náchod

2. TK-Východočeská sportovní E

3. CC Jablonec nad Nisou

3. TK-Východočeská sportovní D

5. Crossminton klub Kolín B

5. CC České Budějovice

5. CC Špindlerův Mlýn

5. CHIT Český Krumlov

9. Crossminton Liberec C

9. Crossclub Poděbrady B

9. CC Malá Skála

9. Prague Legends C

9. Cross Team Praha

9. CC Brno

9. Cross Frýdlant

9. CC Harrachov

Liga mládeže

U 18

1.TK Východočeská sportovní A

2. TK Východočeská sportovní B

3. Knights Pardubice

3. King HK

5. Crossminton Liberec

5. Crossclub Poděbrady

5. CC Mariánské Lázně

5. CC Harrachov

U 16

1.TK Východočeská sportovní A

2. TK Východočeská sportovní B

3. King HK

3. Crossminton Liberec

5. CC Mariánské Lázně

5. Crossclub Poděbrady

5. Knights Pardubice

5. CC Harrachov

U 14

1.TK Východočeská sportovní A

2. Crossminton Pardubice A

3. TK Východočeská sportovní B

3. Crossminton Pardubice B

5. Knights Pardubice

5. King HK

5. Crossclub Poděbrady

U 12

1.Crossclub Poděbrady

2. TK Východočeská sportovní

3. King HK

3. Knights Pardubice

U 10

1.Crossclub Poděbrady

2. TK Východočeská sportovní B

3. TK Východočeská sportovní A

3. Knights Pardubice

3. letní MČR v crossmintonu v rekordních číslech

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

70 hráčů z 15 klubů se utkala v překrásném prostředí Golf resortu Kunětická Hora o letní tituly  MČR v crossmintonu a bylo se na co dívat.

Na MČR se objevila nejenom kompletní republiková špička, členové národního crossmintonového centra, členové střediska vrcholového sportu, TSM ale i řada kvalitních nových hráčů a hráček, kteří důrazně vystrčily drápy.

Ondřej Mazáč dokonce vybojoval titul mistra ČR v deblu a družstvo Náchoda vytáhl k vítězství ve druhé lize a postupu do 1. ligy.

Lucie Plíšková se vrátila po mateřské s titulem MČR v mixu společně se svým bratrem Petrem, světovou jedničkou v singlu i deblu.

Pražské hráčky Tereza Hogenová, Tereza Šimková a mladíčci Kafka a Cumurija na sebe ihned upoutali pozornost.

Alen Cumurija vybojoval mistrovský titul v kategorii U 10 a udělal tak radost svému dědečkovi účastníkovi OH v Motrealu 1976, Jaroslavu Kantůrkovi, který dosáhl na 2.místo v kategorii 60+.

V dobré formě se ukázala světová dvojka D. Knoflíček, který vybojoval 1. titul MČR v singlu a byl úspěšný i v deblu.

Světová jednička P. Makrlík dominoval společně se sestrou Lucií v mixu a byl druhý v deblu společně s Davidem Brožem. Ve dvouhře obsadil 2. místo, kde podlehl rozjeté světové dvojce D. Knoflíčkovi.

Celkově bylo 3. letní MČR jednoznačně pod výsledkovou taktovkou TK Východočeská sportovní.

Kompletní výsledky 3. letního MČR:

Open division

1.Daniel Knoflíček (TK VS)
2. Petr Makrlík jun. (TK VS)
3. David Brož (TK VS)
3. Marcel Patěk (Speed T Praha)

Ženy

1.Jesika Škodová (TK VS)
2. Kateřina Beranová (TK VS)
3. Veronika Cibulková (TK VS)
3. Markéta Wernerová (Speed T Praha)

Čtyřhra Open

1.Daniel Knoflíček – Ondřej Mazáč (TK VS)
2. Petr Makrlík jun. – David Brož (TK VS)
3. Petr Makrlík (TK VS) – Marcel Patěk (Speed T Praha)
3. Jiří Gurtler (Speed T Praha) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)

Čtyřhra ženy

1.Veronika Cibulková (TK VS) – Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice)
2. Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová (TK VS)
3. Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK VS)
3. Lucie Plíšková – Linda Poustková (TK VS)

Čtyřhra mix

1.Petr Makrlík jun. – Lucie Plíšková (TK VS)
2. Ondřej Mazáč – Jesika Škodová (TK VS)
3. David Brož – Radka Vašíčková (TK VS)
3. Milan Moravec – Veronika Cibulková (TK VS)

U18 chlapci

1.Matěj Krupička (TK VS)
2. Michal Žulevič (TK VS)
3. Tomáš Mach (TK VS)
3. Pavel Rada (TK VS)

U18 dívky

1.Jesika Škodová (TK VS)
2. Zuzana Holešínská (TK VS)
3. Kateřina Beranová (TK VS)
3. Veronika Cibulková (TK VS)

U18 chlapci čtyřhra

1.Matěj Krupička – Tomáš Mach (TK VS)
2. Michal Žulevič – Marek Žulevič (TK VS)
3. Alen Cumurija – Václav Kafka (TK VS)
3. Pavel Rada – Alex Kuchar (TK VS)

U18 dívky čtyřhra 

1.Veronika Cibulková (TK VS) – Natálie Krpálková (Cross PCE)
2. Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová (TK VS)
3. Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK VS)
3. Kristýna Hirková – Anna Kolářová (Knights PCE)

U14 Open

1.Zuzana Holešínská (TK VS)
2. Natálie Krpálková (Cross PCE)
3. Matěj Dolanský (Cross PCE)
3. Kateřina Beranová (TK VS)

U12 Open

1.Martin Holešínský (TK VS)
2. Alen Cumurija (TK VS)
3. Jan Vojtěch (TK VS)
3. Václav Kafka (TK VS)

U10 Mix

1.Alen Cumurija (TK VS)
2. Václav Kafka (TK VS)
3. Jan Vojtěch (TK VS)
3. Elena Plíšková (TK VS)

U8 Mix

1.Jan Vojtěch (TK VS)
2. Ondřej Mareček (Knights PCE)
3. Viktorie Pírková (Knights PCE)
3. Elena Plíšková (TK VS)

O40 muži

1.Marcel Patěk (Speed T Praha)
2. Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
3. Petr Makrlík (TK VS)
3. Jiří Gurtler (Speed T Praha)

O40 ženy

1.Markéta Wernerová (Speed T Praha)
2. Radka Vašíčková (TK VS)
3. Blanka Kolářová (Knights PCE)
3. Linda Poustková (TK VS)

O50 muži

1.Jiří Gurtler (Speed T Praha)
2. Petr Makrlík (TK VS)
3. Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
3. Milan Moravec (TK VS)

O60 muži

1.Pavel Mucke (TK VS)
2. Jaroslav Kantůrek (TK VS)
3. Josef Krupička (TK VS)
3. Miroslav Šafařík  (TK VS)

O40 muži čtyřhra

1.Marcel Patěk (Speed T Praha) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)
2. Petr Makrlík (TK VS) – Jiří Gurtler ( Speed T Praha)
3. Pavel Pavlíček – Milan Moravec (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek – Michal Vojtěch (TK VS)

O40 mix čtyřhra

1.Marcel Patěk – Markéta Wernerová ( Speed T Praha)
2. Petr Makrlík – Linda Poustková (TK VS)
3. Milan Moravec – Radka Vašíčková (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek – Helena Kantůrková (TK VS)

O50 čtyřhra muži

1.Petr Makrlík (TK VS) – Marcel Patěk ( Speed T Praha)
2. Milan Moravec (TK VS) – Jiří Gurtler ( Speed T Praha)
3. Pavel Mucke – Josef Krupička (TK VS)
3. Jaroslav Kantůrek (TK VS) – Karel Chlubna (Újezd nad Lesy)

O50 mix čtyřhra

1.Petr Makrlík – Dana Makrlíková (TK VS)
2. Karel Chlubna – Libuše Misiáčková (Újezd nad Lesy)
3. Jaroslav Kantůrek – Marcela Kantůrková (TK VS)
3. Pavel Mucke – Marie Muckeová (TK VS)

Vyhlášení nejlepších crossmintonistů ČAC 2019

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

V luxusním areálu Golf resortu Kunětická hora proběhlo vyhlášení nejlepších hráčů a trenérů České asociace crossmintonu.

kategorie dospělých:

1.Petr Makrlík jun.
2. Daniel Knoflíček
3. David Brož

kategorie mládež:

1.Natálie Krpálková
2. Zuzana Holešínská
3. Matěj Krupička
4. Jesika Škodová
5. Andrea Škodová
6. Pavel Rada

kategorie veteráni:

1.Markéta Wernerová
2. Radka Vašíčková

kategorie trenéři:

1.Petr Makrlík
2. Petr Makrlík jun.
3. Marcel Patěk
4. Jana Scholzová

Zůstaň doma a bav se Crossmintonem! Fun cvičení od Mariusze Sawického.

Vedení ČAC apeluje na všechny sportovce naší asociace, aby dodržovali vládní nařízení a svým
chováním pomáhali zabránit šíření viru COVID-19. Jelikož však chápeme, že cílem každého sportovce je
neustálé zlepšování se, vyzýváme všechny, aby v době kdy není možné používat běžná sportoviště a
trénovat ve skupinách využili tento čas k individuální, zejména kondiční přípravě. Zvyšování fyzické
úrovně můžeme kombinovat s dovednostním cvičením, kde nám mohou být inspirací videa našeho
polského kolegy a kamaráda Mariusze Sawického viz níže.

Přejeme všem pevné zdraví, trpělivost, a doufáme, že se již brzy setkáme na crossmintonovém
turnaji!

ICO Babicki Blackminton Stars – 500 Fun Series

11.1.2020 – Varšava

První letošní mezinárodní turnaj na kterém startovali naši hráči vyšel na výbornou. Z Varšavy si naši hráči přiváží 1 zlatou a 2 bronzové medaile.

Open division

V kategorii Open division potvrdil svoji dominanci na turnajích z loňské sezony světová jednička Petr Makrlík jun., který si bez problému došel pro zisk titulu.

Svůj premiérový start na zahraničním turnaji si odbyl na výbornou David Brož, který po zisku bronzových medailí z HMČR a Winter Czech Open ze sezony 2019 zaznamenal další úspěch v podobě 3. místa z Varšavy. D. Brož se tak v novém žebříčkovém vydání posune do elitní světové stovky a svými výkony si důrazně řekl o zařazení do reprezentace ČR !
Uvidíme, kam až tento 194 cm vysoký český golem ve světovém žebříčku v letošní sezoně dokráčí.

O50 Male

V kategorii O50 muži získal bronzovou medaili Petr Makrlík, který bohužel nenavázal na své vítězství z posledního podniku ze série Blackminton v roce 2019.

2019 ICO Crossminton Christkindles-Cup 250 pts.

7.12.2019 – Norimberk

V sobotu se naši hráči vydali do bojů o medailová umístění na turnaj světové série 250, tentokrát do Norimberka.

Celkem si naši hráči přivezli 1 zlatou a 3 stříbrné medaile.

Open division

1.Sonke Kattz GER
2. Daniel Knoflíček
3. Alexander Naumann GER
3. Sebastian Christoph GER

Open Doubles

1.Sonke Kattz – Sebastian Christoph GER
2. Daniel Knoflíček – Petr Makrlík
3. Alexander Rummel – Alexander Naumann GER
3. Emanuel Meier – Remo Bivetti – SUI

O40 Male

1.Marcel Patěk
2. Marcel Herrmann GER
3. Alexander Gohlke GER
3. Sven Torben Wedde GER

ICO Crossminton Croatian Junior Open 2019 – 500 pts.

7.12.2019 – Záhřeb

Svůj další medailový příspěvek zaznamenala Natálie Krpálková, která v sobotu hájila barvy České republiky na juniorském turnaji světové série 500 v Záhřebu.

Natálka vybojovali 2. místo ve dvouhře v kategorii do 14 let dívek a ve čtyřhře po boku P. Rogejl – SLO obsadili 2. místo v kategorii do 18 let dívek.

U14 Female

1.Lana Glavač – SLO
2. Natálie Krpálková – CZE
3. Ema Stella Novak – SLO
3. Ana Marija Vintar – SLO

U18 Female Doubles

1.Gala Zukic CRO – Hana Zorec SLO
2. Natálie Krpálková – Pika Rogejl SLO
3. Lana Glavač – Ema Stella Novak SLO
3. Eva Senica – Ana Marija Vintar SLO

Vyhlášení nejlepších crossmintonistů za rok 2018

Dne 23.11.2019 proběhlo v Pardubicích vyhlášení nejlepších crossmintonistů za rok 2018.

Na základě usnesení VV ČAC byli oceněni:

Kategorie dospělí:
Petr Makrlík jun.  světová 1 ve dvouhře a čtyřhře, mistr Evropy 2018 – dvouhra/čtyřhra
Daniel Knoflíček světová 2 ve dvouhře, mistr Evropy 2018 ve čtyřhře

Kategorie do 16 let:

Matěj Krupička – světová 1 ve dvouhře v kategorii U14, vicemistr Evropy 2018 do 14 let
Zuzana Holešínská – světová 1 ve dvouhře do 12 let, vicemistryně Evropy do 12 let 2018 – dvouhra/čtyřhra

Kategorie do 12 let:

Natálie Krpálková – vicemistryně Evropy do 12 let 2018 ve čtyřhře

Kategorie tým roku:

Reprezentační družstvo ČR – 1. místo MS družstev 2018
Petr Makrlík
Daniel Knoflíček
Ing. Petr Makrlík
Zuzana Kubáňová
Jesika Škodová

TK Východočeská sportovní A
Petr Makrlík
Daniel Knoflíček
Adam Kakula
Jesika Škodová
Andrea Škodová

Největší výkonnostní vzestup klubu:

MaKaKo Český Těšín – vedené prezidentem klubu Pavlem Maškem

Trenéři:

Dospělí:

Ing. Petr Makrlík – šéftrenér národního centra
Marcel Patěk – zástupce šéftrenéra národního centra

Mládež:

Petr Makrlík – šéftrenér SVS
Daniel Knoflíček – šéftrenér TSM Pardubice
Jan Swienczek – zástupce šéftrenéra TSM Ostrava

Klubový trenér mládeže:

Ing. Jana Scholzová (Crossminton Pardubice)
Jana Zawadzká (Makako Český Těšín)
Alena Beneszová (Makako Český Těšín)

 

7. Mistrovství České republiky v Crossmintonu 2019

23.11.2019 – Crossmintonové centrum Pardubice

Na letošním MČR v crossmintonu se představilo celkem 79 hráčů a hráček, kde v několika kategoriích startovali úřadující mistři světa, Evropy a světové jedničky ve svých kategoriích.

Novinkou letošního MČR bylo, že každý hráč má právo startovat ve 2 kategoriích dvouher a 2 čtyřher. Celkem hráči soupeřili o 19 titulů mistrů republiky pro 2019.

Výsledky:

Muži

1.Petr Makrlík jun. (TK Východočeská sportovní)
2. Daniel Knoflíček (TK Východočeská sportovní)
3. David Brož (TK Východočeská sportovní)
3. Marcel Patěk (Speed Team Praha)

Ženy

1.Jesika Škodová (TK Východočeská sportovní)
2. Radka Vašíčková (TK Východočeská sportovní)
3. Alena Beneszová (Makako Český Těšín)
3. Veronika Cibulková (TK Východočeská sportovní)

Open Čtyřhra

1.Petr Makrlík jun. – David Brož (TK Východočeská sportovní)
2. Daniel Knoflíček (TK Východočeská sportovní) – David Coufal (King Hradec Králové)
3. Milan Macura – Michal Botur (SK Prague United)
3. Michal Hamáček – Jiří Mansfeld (Koukej Letět)

Čtyřhra Ženy

1.Veronika Cibulková – Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
2. Alena Beneszová – Aneta Huczalová (Makako Český Těšín)
3. Jana Zawadzká (Makako Český Těšín) – Radka Vašíčková (TK Východočeská sportovní)
3. Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)

Čtyřhra Mix

1.Petr Makrlík jun. (TK Východočeská sportovní) – Lucie Bury (Makako Český Těšín)
2. Radka Vašíčková – Matěj Krupička (TK Východočeská sportovní)
3. Tomáš Hloušek – Aneta Huczalová (Makako Český Těšín)
3. Jana Zawadzká (Makako Český Těšín) – Milan Macura (SK Prague United)

U18 Chlapci

1.Pavel Rada (TK Východočeská sportovní)
2. Tomáš Mach (TK Východočeská sportovní)
3. Alex Kuchar (TK Východočeská sportovní)
3. Vojtěch Kučera (TK Východočeská sportovní)

U18 Dívky

1.Jesika Škodová (TK Východočeská sportovní)
2. Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
3. Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)
3. Veronika Cibulková (TK Východočeská sportovní)

U18 chlapci Čtyřhra

1.Matěj Krupička – Pavel Rada (TK Východočeská sportovní)
2. David Machura (Koukej Letět) – Tomáš Mach (TK Východočeská sportovní)
3. Marek Žulevič – Michal Žulevič (TK Východočeská sportovní)
3. Alex Kuchar – Vojtěch Kučera (TK Východočeská sportovní)

U18 dívky Čtyřhra

1.Jesika Škodová – Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)
2. Veronika Cibulková – Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
3. Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice) – Kateřina Beranová (TK Východočeská sportovní)
3. Mia Moserová – Eliška Mrklovská (TK Východočeská sportovní)

U14 Chlapci

1.Matěj Krupička (TK Východočeská sportovní)
2. Tomáš Mach (TK Východočeská sportovní)
3. Michal Žulevič (TK Východočeská sportovní)
3. Marek Žulevič (TK Východočeská sportovní)

U14 Dívky

1.Zuzana Holešínská (TK Východočeská sportovní)
2. Andrea Škodová (TK Východočeská sportovní)
3. Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice)
3. Kateřina Beranová (TK Východočeská sportovní)

U12 Chlapci

1.Jiří Pojmon (Crossminton Pardubice)
2. Michal Stěhula (CC Lomnice nad Popelkou)
3. Jan Kulíšek (TK Východočeská sportovní)
3. Tobiáš Lipina (Makako Český Těšín)

U12 Dívky

1.Natálie Krpálková (Crossminton Pardubice)
2. Viktorie Bury (Makako Český Těšín)
3. Eliška Beneszová (Makako Český Těšín)
3. Simona Sedláčková (Makako Český Těšín)

U12 Čtyřhra

1.Natálie Krpálková – Jindřich Pojmon (Crossminton Pardubice)
2. Jan Kulíšek (TK Východočeská sportovní) – Michal Stěhula (CC Lomnice nad Popelkou)
3. Tobiáš Lipina (Makako Český Těšín) – Martin Korbela (TK Východočeská sportovní)
3. Simona Sedláčková – Eliška Beneszová (Makako Český Těšín)

U10 Mix

1.Viktorie Bury (Makako Český Těšín)
2. Martin Holešínský (TK Východočeská sportovní)
3. Simona Sedláčková (Makako Český Těšín)
3. Eliška Beneszová (Makako Český Těšín)

Muži 40+

1.Marcel Patěk (Speed Team Praha)
2. Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní)
3. Martin Průša (Speed Team Praha)
3. Radek Lipina (Makako Český Těšín)

Ženy 40+

1.Radka Vašíčková (TK Východočeská sportovní)
2. Lucie Bury (Makako Český Těšín)
3. Marcela Liptáková (Makako Český Těšín)

Čtyřhra 40+

1.Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní) – Marcel Patěk (Speed Team Praha)
2. Libor Skala – Karel Chlubna (SK Prague United)
3. Martin Průša (Speed Team Praha) – Milan Moravec (TK Východočeská sportovní)
3. Radek Lipina – Tomáš Hloušek (Makako Český Těšín)

Muži 50+

1.Petr Makrlík (TK Východočeská sportovní)
2. Milan Moravec (TK Východočeská sportovní)
3. Martin Průša (Speed Team Praha)
3. Tomáš Kabeš (TK Východočeská sportovní)