Ostatní

Sportovní park Pardubice 2018

14.-16.8.2018 – Pardubice

Také letos se naše nejúspěšnější kluby TK Východočeská sportovní a Crossminton Pardubice zúčastnily sportovní akce nazvané Sportovní park Pardubice, kde si děti z celé republiky mohly vyzkoušet své dovednosti ve všech sportovních odvětvých.

Naše kluby vyslaly reprezentovat a zároveň propagovat crossminton do široké veřejnosti z řad našich nejlepších hráčů ČR.

Za TK Východočeská sportovní:
Ing. Petr Makrlík – organizátor
Petr Makrlík jun. (mistr Evropy – muži dvouhra, čtyřhra)
Daniel Knoflíček (mistr Evropy – muži čtyřhra)
Matěj Krupička (vícemistr Evropy – U14)

Za Crossminton Pardubice:
Ing. Jana Scholzová – organizátorka
Eliška Andrlová (mistryně Evropy – ženy dvouhra)
Anna Andrlová (mistryně Evropy – U18)
Jakub Melichar (3. místo Evropa – U18)
Ondřej Volek (13. hráč na světě – U18)

Všem hráčům děkujeme, že se postarali o výbornou propagaci crossmintonu na tak velké akci, kde během každého sportovního dne, se zúčastnilo přes 10 000 návštěvníků !

Tréninková příprava našich reprezentantů na ME v plném proudu !

V areálu Crossmintonového centra v Pardubích probíhá intenzivní tréninková příprava našich předních reprezentantů a favoritů na zisk medailí z nadcházejícího mistrovství Evropy, které bude probíhat ve dnech 25. – 28.7.2018 ve Skienu.

Hlavními favority na zisk medailí jsou:

Open division:
Petr Makrlík
Daniel Knoflíček

Open doubles:
Petr Makrlík – Daniel Knoflíček

Woman:
Eliška Andrlová

Ladies doubles:
Anna Andrlová – Eliška Andrlová

U18 chlapci:
Jakub Melichar
Jan Lichý
Ondřej Volek

U18 doubles:
Jakub Melichar – Jan Lichý
Ondřej Volek – Matěj Krupička

U18 dívky:
Anna Andrlová
Jesika Škodová

U14 chlapci:
Matěj Krupička
Pavel Rada

U14 dívky:
Andrea Škodová

Ing. Petr Makrlík veze bronz ze Srbska 250 pts.

14.7.2018 – Sombor

Výborného výsledku dosáhl generální manažer ČAC Ing. Petr Makrlík, který se vydal za ziskem bodů k vylepšení svého žebříčkového umístění v kategorii O50 na světový turnaj série 250 v Somboru.

V kvalitně obsazené skupině postoupil z prvního místa až do semifinále, ve kterém bohužel nestačil na F. Kisse.

Ing. Petr Makrlík si tak připsal 85 bodů do světového žebříčku a v aktuálním vydaní figuruje na 14. místě světového žebříčku O50.

Slavnostní předání limitované edice raket pro hráče SVS a NC v Pardubicích

21.6.2018 – Crossmintonové centrum Pardubice

V průběhu čtvrtečního tréninku střediska vrcholového sportu a národního centra v Pardubicích, jsme připravili pro naše reprezentanty překvapení, v podobě udělení limitované edice crossmintonové rakety Blade – Limited edition of Petr Makrlík, každému hráči, který je zařazen do SVS, nebo NC.

Předání těchto raket se zhostil 1. hráč světa v kategorii Open Petr Makrlík.

 

 

Slavnostní předání limitované edice raket pro hráče TSM – Pardubice

19.6.2018 – Crossmintonové centrum Pardubice

V průběhu úterního tréninku TSM v Pardubicích, jsme připravili pro naše nejmladší reprezentanty a šéftrenérku mládeže Ing. Janu Scholzovou překvapení, v podobě udělení limitované edice crossmintonové rakety Blade – Limited edition of Petr Makrlík, každému hráči, který je zařazen do střediska.

Předání těchto raket se zhostil 1. hráč světa v kategorii Open Petr Makrlík.

Doufáme, že nové rakety přispějí ke zlepšení hry našich hráčů a dodají jim nový impulz do nadcházejících turnajů !

1. liga družstev zná svého vítěze !

16.6.2018 – Crossmintonové centrum Pardubice

V sobotu se v areálu crossmintonového centra v Pardubicích odehrálo závěrečné kolo 1. ligy družstev v crossmintonu pro rok 2018. Na zisk titulu si brousily zuby především týmy TK Východočeská sportovní E a Crossminton Pardubice D. Oba týmy proti sobě nastoupily hned v úvodním utkání a bojovalo se o každý míček. Nakonec se z vítězství radovalo družstvo TK Východočeská E, které zvítězilo 4:2 na zápasy nad družstvem Crossminton Pardubice D.

Mistrem 1. ligy pro rok 2018 se tak stalo družstvo TK Východočeská sportovní E, které si vítězstvím zajistilo postup do Extraligy družstev pro rok 2019.
Tým ve složení: Petr Makrlík, Daniel Knoflíček, Adam Kakula, Zdeněk Pustějovský, Jaroslav Vacek, Denisa Obrová, Andrea Škodová

2. místo obsadilo družstvo Crossminton Pardubice D, které si rovněž svým umístěním zajistilo postup do Extraligy družstev pro rok 2019.
Tým ve složení: Eliška Andrlová, Jakub Melichar, Jiří Melichar, Anna Andrlová.

3. místo vybojovalo družstvo Prague United B, které v závěrečném kole předstihlo družstvo TK Východočeská sportovní D, díky svým výborným výkonům. Ve svém vzájemném utkání s týmem Crossminton Pardubice D s nimi podlehli a tak zůstávají na první nepostupové pozici do Extraligy družstev pro rok 2019. V příštím roce budou určitě patřit mezi favority o zisk titulu!
Tým ve složení: Klára Janáčková, Petr Vosátka, Michael Botur, Jan Kučera, Karel Koubek, Ivana Kolkusová

Černého Petra v podobě sestupu do 2. ligy 2019, si bohužel vybraly týmy Superspeed Brno B a CC Náchod, kteří se umístili na posledním a předposledním místě v 1. lize.

Konečné pořadí 1. ligy za rok 2018:

Pořadí Tým Body
1. TK Východočeská sportovní E 59
2. Crossminton Pardubice D 56
3. Prague United B 45
4. TK Východočeská sportovní D 41
5. Speed Avia Praha B 22
6. Knights Pardubice B 21
7. MaKaKo Český Těšín B 18
8. King Hradec Králové B 15
  Skupina o 9. – 14. místo  
9. Crossminton Pardubice E 37
10. CC Semily 30
11. CC Dvůr Králové nad Labem 26
12. CC Lomnice nad Popelkou 22
13. Superspeed Brno C 16
14. CC Mariánské Lázně 15
Skupina o 15. – 18. místo
15. CC České Budějovice 44
16. CC Turnov 29
17. CC Náchod 26
18. Superspeed Brno B 17

 

 

2. liga družstev v Crossmintonu 2018

16.6.2018 – Crossmintonové centrum Pardubice

Společně s 2. kolem 1. ligy družstev se odehrála v sobotu premiérová 2. liga družstev v Crossmintonu, ve které se rozhodovalo o nově postupujících týmech do 1. ligy pro rok 2019.

Celkově se 2. ligy zúčastnilo 16 družstev z celé České republiky, které usilovaly o první dvě postupové pozice do 1. ligy pro rok 2019.

Novými účastníky 1. ligy družstev pro rok 2019 se staly týmy TK Východočeská sportovní F a CC Lomnice nad Popelkou B, které svými kvalitními výkony prošly KO pavoukem bez jediné porážky až do finále.

Ve finále zvítězilo družstvo TK Východočeská sportovní F nad týmem CC Lomnice nad Popelkou B v poměru 3:2 na zápasy a mohli se, tak radovat ze zisku Mistra 2. liga družstev pro rok 2018 !

První nepostupové místo obsadilo družstvo SK Prague United C, které si po prohránem semifinále spravilo chuť v boji o bronz, ve kterém porazili CC Brno 3:0.

Sestavy medailistů:

1. TK Východočeská sportovní F     Jaroslav Vacek – Pavel Rada
2. CC Lomnice nad Popelkou B      Ing. Milan Moravec – Pavel Strnad
3. SK Prague United C                    Karel Koubek – Michaela Macurová, Petr Velička – Lenka Paschalidou

 

Celkové umístění týmů:

Pořadí Družstvo
1. TK Východočeská sportovní F
2. CC Lomnice nad Popelkou B
3. SK Prague United C
4. CC Brno
5. CC Dvůr Králové B
5. SK Prague United D
5. Knights Pardubice C
5. CC Semily B
9. CC Trutnov
9. CC Jihlava
9. CC Mariánské Lázné B
9. TK Východočeská sportovní G
9. CC Turnov B
9. CC České Budějovice B
9. CC Náchod B
9. King Hradec Králové C

 

 

1. Mistrovství republiky družstev juniorů v crossmintonu úspěšně za námi

26. 5. 2018 – Crossmintonové centrum Pardubice

Celkem 9 klubů vyslalo své hráče na mistrovství republiky v crosmintonu mládežnických družstev !

Kluby:
Crossminton Pardubice, TK Východočeská sportovní, MaKaKo Český Těšín, Speed Avia Praha, King Hradec Králové, Knigts Pardubice, CC Semily, CC Turnov a CC Lomnice nad Popelkou.

Extrémně teplé počasí donutilo organizační výbor Ing. Makrlík, Ing. Scholzová a Pavel Strnad přesunou kategorii U10 na jiný termín, který bude dodatečně upřesněn.

Ve 14:00 vypukly ostré boje o mistrovské tituly a to především bratrovražedné boje mezi hráči TK Východočeská sportovní a Crossminton Pardubice, kdy převážně v kategorii U12 byly všechny zápasy hrány až do rozhodujícího 3. bodu v pátém zápase.

Hráči měli pravidelné pauzy na doplnění tekutin, podával se meloun a zmrzlina.

V 18.30 bylo vše dohráno a rozdělovaly se mistrovské tituly.

Z výsledků medailisté:

U12:
1. Zuzana Holešínská, Jan Kulíšek                    TK Východočeská sportovní
2. Matěj Dolanský, Lukáš Makarov                  Crossminton Pardubice A
3. Natálie Krpálková, Barbora Novotná           Crossminton Pardubice B

U14:
1. Matěj Krupička, Pavel Rada                          TK Východočeská sportovní
2. Jakub Hýsek, Milan Brykner                         CC Semily
3. Tadeáš Kašík, Zuzana Holešínská                CC Lomnice nad Popelkou

U16:
1. Pavel Rada, Matěj Krupička                          TK Východočeská sportovní A
2. Jan Lichý, Adam Jánský                                 Crossmninton Pardubice
3. Tadeáš Kašík, Zuzana Holešínská                TK Východočeská sportovní B

U18:
1. Matěj Krupička, Jaroslav Vacek                    TK Východočeská sportovní A
2. Jan Lichý, Adam Jánský                                 Crossminton Pardubice
3. Pavel Rada, Tadeáš Kašík                              TK Východočeská sportovní B

Český elitní tým obhájil loňské vítězství ve středoevropské zóně v Nation Cupu 2018

Pardubice 8. 4. 2018

Přestože  měla Česká republika zajištěn přímý postup,  do říjnového finále světových týmů ve slovinském Lašku, na základě  druhého místa ve světovém finále družstev z roku 2017. Nastoupil náš reprezentační tým v domácím prostředí Crossminotnového centra Pardubice v plné sestavě.

Tým ve složení: 

světová jednička ve dvouhře i čtyřhře Petr Makrlík jun.,
5. hráčka světového žebříčku ve dvouhře a 6. hráčka ve čtyřhře Klára Janáčková,
49. hráč světového žebříčku ve dvouhře a 45. ve čtyřhře Daniel Knoflíček.

Jako náhradníci:
dvojnásobná mistryně světa juniorek Eliška Andrlová,
deblový specialista, vícemistr světa ve čtyřhře Marcel Patěk.

Tým byl veden:
Ing. Petrem Makrlíkem, generálním manažerem ČAC

Finálový zápas proti slovenskému týmu, který vedl osobně prezident slovenské crossmintonové asociace Jozef Gibala, byl rozhodnut ještě před závěrečnou bitvou díky absenci slovenského reprezentanta Andreje Ostrihoně. Konečný výsledek 5:1 potvrdil suverenitu našeho reprezentačního družstva. Čestný bod proti našemu týmu uhrál za Slovensko ve čtyřhře J. Gibala s I. Kolkusovou, kteří přehráli náš pár D. Knoflíčka, K. Janáčkovou 2:1 na sety.

Obhájci titulu: D. Knoflíček, K. Janáčková, P. Makrlík

 

Národní tým ČR: D. Knoflíček, K. Janáčková, P. Makrlík ml., M. Patěk, Ing. P. Makrlík
Akce byla podporována Statutárním městem Pardubice