Ostatní

Český crossminton veleúspěšný i ve světovém měřítku

Žebříčky ICO (světové crossmintonové asociace) k 24.8.2020, jasně potvrdili to, co je již patrné od roku 2017, tedy raketový nástup českého crossmintonu mezi světovou elitu.

Koncepce Národního centra (NC), střediska vrcholového sportu (SVS) a 4 tréninková střediska mládeže (TSM) přinesla okamžité výsledky i prudký nárůst výkonnosti.

Jediné, co jsme zatím nedobyli, je titul mistra světa v kategorii open.

Ukázkou naší konzistence, je i umístění na MS družstev 2017, 2018 a 2019 / 2-1-2, které hovoří za vše.
Žebříčky ICO k 24.8.2020
Dospělí:

Open division

1.Petr Makrlík
2. Daniel Knoflíček
47. David Brož


Woman

13.Eliška Andrlová
14. Markéta Wernerová
22. Zuzana Honzková
26. Anna Andrlová
32. Zuzana Kubáňová
33. Jesika Škodová
Open doubles
1.Petr Makrlík jun.
2. Daniel Knoflíček
3. Petr Makrlík
8. Marcel Patěk
26. David Brož
Mix doubles
20. Daniel Knoflíček
29. Jesika Škodová
38. Petr Makrlík
40. Zuzana Honzková
46. Lucie Plíšková
Ladies doubles
5. Zuzana Holešínská
6. Kateřina Beranová
10. Eliška Andrlová
11. Anna Andrlová
17. Radka Vašíčková
25. Jesika Škodová
26. Andrea Škodová
30. Natálie Krpálková
U18 chlapci
8. Pavel Rada
9. Jan Lichý
21. Tomáš Mach
25. Alex Kuchar
29. Matěj Krupička

U18 dívky

4. Jesika Škodová
22. Veronika Cibulková
26. Kateřina Beranová
35. Zuzana Holešínská
29. Andrea Škodová

U18 chlapci čtyřhra

1. Matěj Krupička
2. Pavel Rada
4. Jan Lichý
16. Tomáš Mach

U18 dívky čtyřhra

2. Škodová Andrea
3. Jesika Škodová
6. Zuzana Holešínská
10. Kateřina Beranová
18. Natálie Krpálková
20. Veronika Cibulková

U14 chlapci

22. Michal Žulevič
23. Marek Žulevič
26. Jakub Rodák

U14 dívky

1. Zuzana Holešínská
4. Natálie Krpálková
9. Kateřina Beranová
13. Anna Marie Wernerová
25. Nicol Česalová
29. Apolena Bártová

U12 chlapci

4. Jindřich Pojmon
13. Martin Holešínský
21. Jan Kulíšek

U12 dívky

4. Viktorie Bury
14. Eliška Benešová

Senioři:
3. Marcel Patěk – O40 muži
3. Petr Makrlík – O50 muži
1. Markéta Wernerová – O40 ženy
7. Dana Makrlíková – O50 ženy

Nad Prahou a Pardubicemi vlály české vlajky – Prague Open, 1.Summer Czech Open

Čeští lvi a lvice rozsápali soupeře ze 4 zemí Evropy !

35 hráčů – Prague Open a 40 hráčů – 1. Summer Czech Open z 5 zemí se utkalo o kovy nejcennější v Praze – Čakovice a Pardubicích – Dříteč.
Podle očekávání dominovala česká elita, členové NC, SVS a TSM při ČAC. Je vysokým přínosem, že trenéři jsou i vysoce úspěšní reprezentanti a mají co předávat.
Ve svých disciplínách a kategoriích, excelovali podle očekávání:
Petr Makrlík jun., Daniel Knoflíček, David Brož, Lucie Plíšková, Zuzana Holešínská, Natálie Krpálková, Marcel Patěk, Markéta Wernerová.
Drápky vystrčily Tereza Hogenová, Tereza Šimková a Kateřina Beranová. Neztratila se ani Anna-Marie Wernerová.
Zranění ramene zabránilo Petru Makrlíkovi atakovat post světové jedničky v jeho kategorii.
               .

Prague Open 2020

15.8.2020 – Praha

Open Division

1.Petr Makrlík jun.
2. Oliver Vincze HUN
3. Milan Macura
3. Patrik Turňa SVK

Female

1.Markéta Wernerová
2. Tereza Šimková
3. Tereza Hogenová
3. Petra Hanžlíková

Open double

1.Petr Makrlík jun. – David Brož
2. Sebastian Christoph – Alexander Naumann GER
3. Oliver Vincze – Karoly Vincze HUN
3. Daniel Knoflíček – Petr Makrlík

Female double

1.Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová
2. Radka Vašíčková – Anna Marie Wernerová
3. Lucie Plíšková – Natálie Krpálková

Mix double

1.Lucie Plíšková – Daniel Knoflíček
2. Marcel Patěk – Tereza Hogenová
3. Markéta Wernerová – Miloš Vojáček
3. Jan Lesner – Sára Lesner GER

U14 Female

1.Zuzana Holešínská
2. Natálie Krpálková
3. Kateřina Beranová

O50 Male

1.Karoly Vincze HUN
2. Ferenc Kiss HUN
3. Miloš Vojáček
3. Petr Makrlík

1.Summer Czech Open 2020

16.8.2020 – Golf Spa Kunětická hora – Dříteč

Open Division

1.Petr Makrlík jun.
2. Oliver Vincze HUN
3. David Brož
3. Patrik Turňa SVK

Female

1.Markéta Wernerová
2. Tereza Hogenová
3. Tereza Šimková
3. Jesika Škodová

Open double

1.Petr Makrlík jun. – David Brož
2. Marcel Patěk – Patrik Turňa SVK
3. Oliver Vincze – Karoly Vincze HUN
3. Daniel Knoflíček – Petr Makrlík

Female double

1.Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová
2. Jesika Škodová – Andrea Škodová
3. Tereza Hogenová – Tereza Šimková
3. Lucie Plíšková – Natálie Krpálková

Mix double

1.Lucie Plíšková – Daniel Knoflíček
2. Markéta Wernerová – Miloš Vojáček
3. Dana Makrlíková – Milan Moravec
3. Jan Lesner – Sára Lesner GER

U14 Female

1.Natálie Krpálková
2. Zuzana Holešínská
3. Kateřina Beranová
3. Anna Marie Wernerová

O40 Male

1.Marcel Patěk
2. Alexander Kontcha RUS
3. Zdeněk Pustějovský
3. Pavel Pavlíček

O50 Male

1.Karoly Vincze HUN
2. Milan Moravec
3. Miloš Vojáček
3. Ferenc Kiss HUN

O50 Female

1.Dana Makrlíková
2. Marie Muckeová
3. Marcela Kantůrková

Tréninky TSM, SVS, NC

H-Centrum – Pardubice

Po ustálení situace během pandemické krize se naplno rozjely tréninky Tréninkového střediska mládeže – Pardubice, Střediska vrcholového sportu a národního centra Crossmintonu.

Přejeme všem hráčům krásné prázdniny, pevné zdraví a hodně sportovních úspěchů na nadcházejících turnajích.

5.Ročník soutěží družstev úspěšně za námi s absolutně rekordní účastí

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

Luxusní prostředí Golf resortu Kunětická Hora hostilo kompletní program soutěže družstev ČAC.

Veškeré zápasy se hrály na dva sety do pěti a v případě shodného stavu rozhodoval jeden míč ,,na náhlou smrt.,,

Do souboje o ligové tituly v soutěži družstev zasáhla kompletní reprezentační špička, včetně všech členů Národního centra, střediska vrcholového sportu i TSM.

Celkem 19 klubů vyslalo svůj tým dospělých a 8 klubů poslalo svá mládežnická družstva

Výsledky:

Dospělí extraliga 2020

1.TK-Východočeská sportovní A

2. Speed Avia Praha A

3. SK MaKaKo Český Těšín A

3. Prague Legends A

5. Crossminton club Plzeň A

6. CC Mariánské Lázně A

7. Crossminton Liberec A

8. Knights Pardubice A

Dospělí 1. liga

1.TK-Východočeská sportovní B

2. Prague Legends B

3. SK MaKaKo Český Těšín B

3. TK-Východočeská sportovní C

5. Speed Team Praha

6. Crossminton klub Kolín

7. CC Mariánské Lázně B

8. Crossclub Poděbrady

9. King HK

10. Crossminton club Plzeň B

11. Knights Pardubice B

12. Crossminton Liberec B


Dospělí 2. liga 

1.CC Náchod

2. TK-Východočeská sportovní E

3. CC Jablonec nad Nisou

3. TK-Východočeská sportovní D

5. Crossminton klub Kolín B

5. CC České Budějovice

5. CC Špindlerův Mlýn

5. CHIT Český Krumlov

9. Crossminton Liberec C

9. Crossclub Poděbrady B

9. CC Malá Skála

9. Prague Legends C

9. Cross Team Praha

9. CC Brno

9. Cross Frýdlant

9. CC Harrachov

Liga mládeže

U 18

1.TK Východočeská sportovní A

2. TK Východočeská sportovní B

3. Knights Pardubice

3. King HK

5. Crossminton Liberec

5. Crossclub Poděbrady

5. CC Mariánské Lázně

5. CC Harrachov

U 16

1.TK Východočeská sportovní A

2. TK Východočeská sportovní B

3. King HK

3. Crossminton Liberec

5. CC Mariánské Lázně

5. Crossclub Poděbrady

5. Knights Pardubice

5. CC Harrachov

U 14

1.TK Východočeská sportovní A

2. Crossminton Pardubice A

3. TK Východočeská sportovní B

3. Crossminton Pardubice B

5. Knights Pardubice

5. King HK

5. Crossclub Poděbrady

U 12

1.Crossclub Poděbrady

2. TK Východočeská sportovní

3. King HK

3. Knights Pardubice

U 10

1.Crossclub Poděbrady

2. TK Východočeská sportovní B

3. TK Východočeská sportovní A

3. Knights Pardubice

Vyhlášení nejlepších crossmintonistů ČAC 2019

21.6.2020 – Golf Resort Kunětická hora

V luxusním areálu Golf resortu Kunětická hora proběhlo vyhlášení nejlepších hráčů a trenérů České asociace crossmintonu.

kategorie dospělých:

1.Petr Makrlík jun.
2. Daniel Knoflíček
3. David Brož

kategorie mládež:

1.Natálie Krpálková
2. Zuzana Holešínská
3. Matěj Krupička
4. Jesika Škodová
5. Andrea Škodová
6. Pavel Rada

kategorie veteráni:

1.Markéta Wernerová
2. Radka Vašíčková

kategorie trenéři:

1.Petr Makrlík
2. Petr Makrlík jun.
3. Marcel Patěk
4. Jana Scholzová

Informace prezidenta ČAC

Vážení sportovci a funkcionáři,

Na základě usnesení VV ČAC z 28.5.2020, Vám předkládám základní informace :
I. Termíny akcí pořádaných ČAC
21.6.2020  3.letní mistrovství ČR všechny kategorie
-propozice od 2.6.2020 na ICO
-přihlášky od 2.6.-13.6.2020
-kategorie,všude kam patříte, hraje se pavoukem,podle počtu zápasů možnost zkrácení hry.(bude upřesněno po ukončení prezentace)
-místo Pardubice Polabiny
-prezentace 8.30-9.00
-slavnostní zahájení 9,15
-zahájení hry 9,30
21.6.2020 5. ročník Extraligy družstev + 1.Liga + 2.Liga + Liga mládeže
-propozice na stránkách ČAC od 3.6.2020
-přihlášky do 13.6.2020
-soupisky při prezentaci
-prezentace  9,30-10.00
-zahájení hry 11.00
21.6.2020 3.ročník vyhlášení nejlepších crossmintonistů 2019
zahájení- Polabiny  17.00-19.00
návrhy posílejte do 7.6.2020 na oficiální email ČAC
Turnaje  na území ČR 100,250,500 a ME na turnajovém portálu ICO -aktuálně,prosím sledujte
-zájemci o pořádání turnajů 100 ICO ,(nová lhůta ICO 30 dnů od podání)opět na oficiální email ČAC nutno poslat žádost
 21.11.2020  2020 8.ročník HMČR Pardubice
propozice na stránkách ICO budou zveřejněny do 30.6.2020
21.11.2020 od 17.00 VH ČAC Pardubice
21.11.2020 od 18.00 Organizační výbor k ME 2020
26.11-29.11.2020  7.ME v crossmintonu
 Tréninky NC, SVS a TSM začínají v úterý 9.6., bližší informace budou upřesněni do pátku 5.6.2020
S přáním pevného zdraví a sportovních úspěchů
V Hradci Králové 2.3.2020
prezident ČAC Ing.Petr Makrlík

Crossminton nákrčník/rouška

Miloš Vojáček z pražského klubu Avia Čakovice v době karantény nezahálel a ve spolupráci s firmou Nafis vytvořil slušivý ale hlavně funkční Crossminton nákrčník s nanovlákennou membránou jenž je velice účinná v boji proti přenosu coronaviru a to při různých sportovních aktivitách. ČAC doporučuje jako funkční ochranu a zároveň propagaci našeho sportu!

link pro možnost objednání : https://www.racketsport.cz/Satek-nakrcnik-s-vsitou-nanovlakennou-membranou-CROSS-d398.htm

Zůstaň doma a bav se Crossmintonem! Fun cvičení od Mariusze Sawického.

Vedení ČAC apeluje na všechny sportovce naší asociace, aby dodržovali vládní nařízení a svým
chováním pomáhali zabránit šíření viru COVID-19. Jelikož však chápeme, že cílem každého sportovce je
neustálé zlepšování se, vyzýváme všechny, aby v době kdy není možné používat běžná sportoviště a
trénovat ve skupinách využili tento čas k individuální, zejména kondiční přípravě. Zvyšování fyzické
úrovně můžeme kombinovat s dovednostním cvičením, kde nám mohou být inspirací videa našeho
polského kolegy a kamaráda Mariusze Sawického viz níže.

Přejeme všem pevné zdraví, trpělivost, a doufáme, že se již brzy setkáme na crossmintonovém
turnaji!

Aktuální informace ohledně KORONAVIRU !

Dnes 21.3.2020 vydalo ICO prohlášení ohledně zrušení/přesunutí všech světových turnajů, které se měli konat do 31.5.2020.

Zároveň informujeme, že jsme prodloužili akci pro mistrovství Evropy – uhrazení startovného za dvouhru/ čtyřhra zdarma do 20.4.2020.

Na začátku Dubna rozhodneme po poradě s ICO o možném přesunutí data konaní mistrovství Evropy, podle aktuální situace ohledně KORONAVIRU.

Vyjádření ČAC k šíření nákazy KORONAVIRU !

Výkonný výbor ČAC s okamžitou platností rozhodl o přeložení všech akcí, které se měli konat v termínech 4. – 5. 4. 2020.  Jedná se o akce: ICO Crossminton Hradec Králové, 1. liga družstev, 2. liga družstev, liga družstev mládeže, letní MČR a Valná hromada ČAC. Toto rozhodnutí VV ČAC učinil s ohledem na rozhodnutí vlády ČR, která v souvislosti se šířením nákazy koronavirem od 13. 3. 2020 – 6:00  zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 30 osob. Nouzový stav v ČR je prozatím vyhlášen do 12. 4. 2020.

Zároveň světová asociace Crossmintonu – ICO dne 13. 3. 2020 zakázala pořádat světové turnaje pod hlavičkou ICO do 20.4.2020

Současně VV ČAC informuje, že bude i nadále sledovat další vývoj situace s ohledem na akce pořádané ČAC a své členy bude o vývoji situace informovat.