Author Archives: petr-makseznam-cz

Nad Somborem zněla důrazně Česká hymna

14.-15.9.2019 – Sombor

Otevřené mistrovství Srbska ve znamení výrazných Českých úspěchů. Čtyři zlaté, jedna stříbrná a jedna bronzová medaile byla výsledkem tvrdé práce Českého reprezentačního výběru na otevřeném mistrovství Srbska.

Open & Open Double

V kategorii open single již potřetí triumfovala světová jednička, český reprezentant Petr Makrlík, který i potřetí slavil vítězství společně se svým Švédským přítelem M.Ekbergem i v deblu.

U18 Open Double

Na úspěch v kategorii open navázali i reprezentanti junioři, kdy Matěj Krupička s přehledem vyhrál kategorii chlapců do 14ti let a společně s Pavlem Radou vyhráli i debla v kategorii U18. Pavel Rada obsadil krásné druhé místo v kategorii chlapci U18.

U18  Male

U14 Male

O50 Male

K oficiálním kategoriím příspěla i bronzová medaile v kategorii O50+ Ing. Petra Makrlíka.

Turnaj byl velice precizně připraven. Pro vítěze byla připravená finanční odměna, krásné kytice a krásné medaile. Pořadatel zabezpečil na konci turnaje krásný raut, kde byl velice pestrý sortiment jídel za což pořadatelům, Srbskému svazu a převážně manželskému páru Jerkovičů a hlavně jejich otci skládáme velké díky jménem České reprezentace. Turnajová pohoda a celistvost týmu byla naprosto ukázková. Do týmu velice dobře zapadl i Patrik Turňa, který se svou Maďarskou partnerkou vybojoval bronzovou medaili v kategorii mixu pro Slovenskou republiku. Patrik je kmenovým hráčem Pražského klubu SK Prague United.

Překrásná starobylá Riga byla svědkem dalších úspěchů hráčů se lvíčkem na prsou

23.-24.8.2019 – Riga

Naši hráči získali 1 zlatou, 3 stříbrné a 4 bronzové medaile na předposledním granslamovém turnaji (kategorie 1000) ve starobylé Rize.

Open Double

V elitní kategorii open debl nejdříve navázala světová jednička Petr Makrlík na předchozí dvě vítězství z grandslamových turnajů v Lašku a Hanoveru a společně se svým spoluhráčem M.Ekbergem(SWE) si připsali další vítězství. V tvrdém souboji na tři sety přehráli úřadujícího mistra světa v deblu P.Schüsselera(GER) a úřadujícího mistra světa v open P.Hjalmarsona(SWE).

Bronzové medaile na úkor pořadatelů doslova vydřeli Ing. Petr Makrlík (aktuálně světový hráč č.13) a Marcel Patěk (aktuálně světový hráč č.22).

Open

V open singlu nejdříve naše světová jednička Petr Makrlík v těžkém zápase porazil M.Ekberga(SWE), ale ve finále proti trojnásobnému mistru světa P.Hjalmarsonovi(SWE) tahal za kratší konec. Petr prohrál z bývalou světovou jedničkou po dvou letech.

Woman a Woman Double

V deblu nejdříve Eliška a Anna Andrlovi vybojovali stříbrné medaile. Vydřený postup do semifinále v singlové kategorii však bohužel byl pro obě mladičké hráčky konečnou.

O40 Male

Světová jednička v kategorii 40+ Pavel Podvolecký prošel celým turnajem jako nůž máslem a svým vítězstvím si tento post i ochránil. Marcel Patěk startující také v kategorii O40 nevyužil stav 14:13 ve třetím setu, který jej bohužel stál medaili.

O50 Male

Nedávný vítěz posledního českého 250 turnaje Ing. Petr Makrlík nevyužil tři setboly na světovou jedničku K.Vinczeho(HUN) a to ho stálo medailové umístění. Martin Andrle s přehledem postoupil ze skupiny a k medaili mu ve druhém setu chyběli pouze dva míče. Zápas však vyhrál zkušenější J.Patai(HUN).

Pořadatel ze prezentoval skvělou organizací, keterinkem v režiji pořadatele i krásným areálem. Za to patří lotyšskému organizačnímu týmu poděkování celé naší výpravy.

Rekordních 15 medailí z Mistrovství světa jde do České republiky

4.-7.7.2019 – Budapest

3 zlaté, 4 stříbra, 8 bronzových medailí a 6 čtvrtfinálových umístění na 5.mistrovství světa pod Českou vlajkou znamenají největší zisk medailí v historii Českého crossmintonu. V roce 2018 se zdálo, že 11 medailí z ME v Norsku je nepřekonatelných. To co předvedla početná výprava v národních barvách překonala veškerá očekávání a jednoznačně potvrdilo nastolenou správnou cestu. Není náhodou, že dvě třetiny medailí vybojovali hráči zařazení do Národního centra, SVS a TSM při ČAC. Další 3 medaile vybojovali hráči, kteří se ještě v roce 2018 připravovali v oficiálním tréninkovém procesu v rámci ČAC.

1.den

První den byl ve znamení hned 3 zlatých medailí, které však byli zároveň posledními pro naše barvy.
Natálie Krpálková světová dvojka si vyšlápla na světovou jedničku Gergö z Maďarska v kategorii U12 a první zlato bylo doma. Matěj Krupička naše světová jednička v kategorii U14 po náročném postupu ze skupiny na skóre, byl od semifinále k nezastavení a vybojoval druhé zlato. Zuzana Holešínská se dna dvorci porvala se světovou jedničkou, elegantní A. Spare a ve třech setech vydřela naši třetí, ale bohužel poslední zlatou medaili. Andrea Škodová s noblesou vybojovala bronzovou medaili v téže kategorii.
V dospělých kategoriích byli karty rozdány ve večerních hodinách. Eliška a Anička Andrlovy vybojovali bronzovou medaili. Daniel Knoflíček s Petrem Makrlíkem pak doslova pustili zlatou medaili mezi prsty a po první porážce v dvouleté vítězné šňůře, museli gratulovat vítěznému německému páru v čele s gentlemanem crossmintonu P.Schuselerem.
V kategorii deblů žen O50 jsme slavili bronzovou medaili.
Stříbrnou medaili vybojoval v deblu žen O40 pár Markéta Wernerová a Radka Vašíčková.
Těsně pod stupni vítězů skončili Jindřich Pojmon a Viktorie Bury v U12, Marcel Patěk a Petr Makrlík v deblu O50.

Souhrnná videoreportáž z prvního dne

2.den

Petr Makrlík, Daniel Knoflíček, Petr Vosátka, Anna a Eliška Andrlovi postoupili ze svých skupin v kategorii open a ženy, stejně jako Jesika Škodová, Ondřej Volek a Jan Lichý v kategoriích U18. Skupinová fáze byla konečnou pro Veroniku Cibulkovou, která doplatila na přetěžkou skupinu s pozdější vítězskou S.Mourat s exotického ostrova Mauricius.

Souhrnná videoreportáž ze druhého dne

3.den

Eliška Andrlová vybojovala bronzovou medaili v ženách, stejně jako Petr Makrlík v open. Oba své bitvy o finále prohrály ve třech setech. Marcel Patěk i Petr Makrlík postoupili jako vítězové svých skupin O40, resp. O50.
Čtvrtfinále bylo ve svých kategoriích konečnou pro Daniela Knoflíčka, Jana Lichého a Jesiku Škodovou.
Osmifinále se stalo konečnou pro Annu Andrlovou a smolně také Zuzanu Honzkovou, které los do cesty připletl již trojnásobnou světovou šampiónku J.Keber.

Souhrnná videoreportáž ze třetího dne

4.den

Markéta Wernerová vybojovala v třísetové bitvě stříbrnou medaili v O40, další bronzová medaile přibyla v kategorii O50 žen.
V kategoriích deblů U18 jsme vybojovali stříbrnou medaili párem Ondřej Volek – Jan Lichý a dva bronzy páry Jesika Škodová – Andrea Škodová a Matěj Krupička – Pavel Rada.
Marcel Patěk se probojoval do osmifinále, kde jej zastavila polská stálice G.Chmielewski ve třech setech.

Souhrnná videoreportáž ze čtvrtého dne

MS ukázalo neuvěřitelný nárůst výkonnosti, rychlosti, dynamiky a očekávaný nástup hráčů ze země vycházejícího slunce.
Absence prizemoney v exponovaných kategoriích a fatálních byť neúmyslných chyb rozhodčích či dokonce hraní bez nich v úvodních kolech poukázali na vývoj, který předběhl jakékoliv amatérské prvky.
Náročná organizace MS nám hází rukavici jako pořadatelům ME 2020 a zároveň je nutno poděkovat Maďarskému vedení za organizaci náročné akce.
V neposlední řadě bychom rádi poděkovali všem hráčům za příkladnou reprezentaci. Největšími smolaři turnaje byli bezpochyby hráči klubu SK MaKako Český Těšín, jejichž hlavní žolíci jen těsně nepostoupili ze skupin a zaplatili tak nováčkovskou daň.

Bohumínská 250 je úspěšně za námi

22.6.2019 – Bohumín

Letos poslední domácí 250 s noblesou uspořádal s pověření ČAC ambiciozní klub SK MaKaKo Český Těšín. Příjemnou a velmi přátelskou atmosféru, která byla ještě umocněna všudy přítomným úsměvem prezidenta klubu Pavla Maška a jeho sympatického týmu si přijelo vychutnat na 75 crossmintonistů.

Čtyři státy vyslaly své reprezentanty do boje o Severomoravskou crossmintonovou korunu a postarali se o krásné, mnohdy dramatické boje. Přesto, že se řada našich žolíků pro MS v Maďarsku turnaje nezúčastnila, šest předních klubů se rozhodně neztratilo. Kromě žákovského potěru z Crossminton Pardubice, který dominoval hlavně v kategorii U12, doslova excelovali i mladí crossmintonisté z TSM Ostrava, který je při pořádajícím klubu. Ti se houfně „hemžili“ v nových reprezentačních dresech po celé ploše a zdatně jim sekundovala o něco méně početnější výprava Crossmintonu Pardubice. Pro české barvy se nakonec podařilo získat neskutečných 6 zlatých, 8 stříbrných a 6 bronzových kovů.

Woman

V kategorii žen výborně zabojovala teprve šestnáctiletá hráčka SK Prague United Veronika Cibulková, která sahala dokonce po prvním místě. Stříbrná medaile po finálové prohře 1:2 (16:10, 7:16, 13:16) s Beatou Jagiello(POL) však pro ni i tak byla sladkou odměnou.

Open Double

V kategorii open double vybojovali zkušení Marcel Patěk a Ing. Petr Makrlík stříbrné medaile, Ing. Petr Vosátka společně se slovenským reprezentantem Patrikem Turňou brali bronz.

O50 Male

V nejstarší kategorii se překvapivě prosadil Čakovický Jirka Gürtler, který doslova vydřel bronzový kov a potvrdil zlepšující se herní projev.

U18 Male

V dorostencích U18 vybojoval zlatou medaili domácí Jan Rodák, bronzový kov si odnesl Jan Lichý.

U14 Male

V kategorii U14 vybojovali Pardubičtí Matěj Dolanský zlatou a Lukáš Makarov stříbrnou medaili.

U12 Male

V nejmladší mužské kategorii se na bronzové příčce umístil Pardubický Jindřich Pojmon.

U14 Female

Kategorii U14 ovládli domací hráčky zlatá Natálie Mazurová a stříbrná Aneta Schwarzová.

U12 Female

V kategorii U12 dominovala Natálie Krpálková, která turnaj ovládla bez ztráty setu. Druhé místo pro sebe uzmula domácí Viktorie Bury.

U12 Double

V juniorském deblu dominovali vesměs čeští hráči. Zlato bral pár Jindřich Pojmon – Natálie Krpálková, stříbro domácí Eliška Beneszová – Viktorie Bury a bronz si odnesli domácí bratři Marek a Bogdan Bojdovi.