Author Archives: petr-makrlik

ICO Crossminton Polish Open 2019

8.6.2019 – Varšava

Na dalším letošním turnaji světové série 500, který se konal ve Varšavě, vybojovali naši hráči celkem 8 medailových úspěchů!

Naše reprezentační výprava se tak může radovat ze zisku 4 zlatých a 4 bronzových medailí!

Open

Bez ztráty setu se obešla nejvíce sledovaná kategorie Open, kde své kvality naplno ukázal náš aktuálně druhý hráč světa Daniel Knoflíček.

Woman O40

Po vítězství ve Slovinském Lašku si další cenný kov v podobě bronzu odváží Markéta Wernerová, která v semifinále bohužel nestačila na Magdalenu Jelonek(POL).

Open Double

Vítězství na turnaji si připsal náš pár ve složení Daniel Knoflíček – Ing. Petr Makrlík, kteří prošli celým turnajem bez zaváhání a set ztratili až ve finále s párem Wróbel – Chmielewski(POL).

Mix Double

V kategorii mixů se radujeme z bronzové medaile díky páru Petr Vosátka – Jesika Škodová, který byl dokonce dva speedery od finále a svým soupeřům Miloň – Grzegory(POL) podlehl až po nervy drásající bitvě 14:16 v rozhodujícím setu.

U18 Female

Seriál bronzových turnajů poslední doby pro sebe opět prodloužila Veronika Cibulková, která ve vzájemném zápase v boji ve finálové skupině jen těsně podlehla dalšímu Českému želízku v ohni pro blížící se MS Jesice Škodové, která tuto kategorii dokázala opanovat bez jediné prohry a získala pro naši výpravu další cenné zlato.

ICO Crossminton Slovak Open 2019

25.5.2018 – Bánská Bystrice

O víkendu zavítala část našich reprezentantů na turnaj světové série 500, který se konal v Bánské Bystrici a opět zde zanechali medailovou stopu!

Celkem naši hráči získali 3 bronzové medaile.

Woman

Největší překvapení turnaje se událo v ženách, kde po sloučení kategorií s O40+ uhrála semifinále Markéta Wernerová a navázala tak na vítězství v kategorii O40+ ve Slovinském Lašku.

U18 Female

Z bronzu se opět radovala Veronika Cibulková, která tak potvrdila vzrůstající výkonnostní tendenci z posledních turnajů. Druhou bronzovou medaili pro sebe získala Jesika Škodová. Výsledky obou hráček jsou velkým příslibem pro pomalu se bližící MS,  kde budou našemi želízky v ohni.

ICO Crossminton German Open 2019

11.-12.5.2019 – Hannover

Na dalším podniku světové série Masters 1 000 tentokrát v Německu, se představili naši hráči, kteří opět brali převážnou porci medailí.

Celkem naši hráči získali 5 zlatých, 1 stříbrnou a 4 bronzové medaile.

Woman

V ženách brala bronz Eliška Andrlová, která v semifinále nestačila na domácí A. Hubert.

Open doubles

Další titul ze série Masters 1 000 si přiváží pár Petr Makrlík a M. Ekberg (SWE), ve finále porazili domácí pár R. Joop – S. Kaatz.

U18 Male

První zisk medaile z podniku Masters 1 000 v kategorii do 18 let zaznamenal Pavel Rada, který v semifinále podlehl M. Filipowiczovi.

U18 Female

Z bronzu se radovala Veronika Cibulková, pro kterou je zisk medaile z Masters 1 000 největším dosavadním úspěchem.

U18 Open doubles

Titul z Německa si přiváží pár Matěj Krupička a Pavel Rada. Bronzovou pozici obsadila Zuzana Holešínská po boku A. Spare.

U14 Male

Další titul si připsal Matěj Krupička, který v letošní sezoně naprosto dominuje ve své kategorii.

U14 Female

Stříbro brala Zuzana Holešínská, která v letošním roce nenašla přemožitelku. Až na German Open podlehla světové jedničce A. Spare.

O40 Male

Titul získal Pavel Podvolecký, který tak potvrdil postavení světové jedničky v této kategorii.

Finále NATIONS CUPU bude také v Česku!

Výkonný výbor rozhodl o pořádání finále NATIONS CUPU (mistrovství světa družstev) v České republice. Finále se bude konat v  Pardubicích.

Akce se bude konat v sobotu 12.10.2019 v hale na Slovanech a díky této skutečnosti se původně plánovaná Extraliga družstev přesouvá na neděli 13.10.2019 na totéž místo.

12 ICO Crossminton Croatian Open powered by Speedminton® (500pts)

27.4.2019 – Záhřeb

Z dalšího podniku světové série 500, který se konal v Záhřebu si naši hráči přivážejí 2 zlaté a 1 stříbro !

Woman

V kategorii žen se ze zisku titulu radovala Eliška Andrlová, která ve finále porazila L. Jagečič a připsala si tak 500 bodů do světového žebříčku.

1.Eliška Andrlová
2. L. Jagečič (CRO)
3. P. Barkovič (CRO)
3. E. Osvay (HUN)

U14 Open

Další turnajový titul si připsala Zuzana Holešínská, která letos ještě nenašla přemožitelku. Ve finále si poradila se světovou jedničkou A. Spare a pokračuje, tak ve stíhací jízdě o post světové jedničky do 14 let.

1.Zuzana Holešínská
2. A.K. Spare (LAT)
3. L. Glavač (SLO)
3. Ž. Kolenc (SLO)

U18 Female doubles

Stříbrnou medaili ve čtyřhre vybojovala Zuzana Holešínská po boku své parťačky J. Gerko (HUN). Ve finále bohužel nestačili na 1. nasazený pár N. Miškulin – G. Zukič.

1.N. Miškulin – G. Zukič (CRO)
2. Z. Holešínská – J. Gerko (HUN)
3. L. Glavač – E. S. Novak (SLO)

Letní mistrovství republiky mládeže 2019

14.4.2019 – Pardubice

V neděli proběhlo 2. letní mistrovství republiky mládeže v kategoriích U12, U14, U16, U18.

Medailisté z letního mistrovství ČR pro rok 2019

U18 chlapci

1.Pavel Rada
2. Matěj Krupička
3. Alex Kuchár
3. Vojtěch Kučera

U18 dívky

1.Jesika Škodová
2. Veronika Cibulková
3. Zuzana Holešínská
3. Andrea Škodová

U16 chlapci

1.Matěj Krupička
2. Pavel Rada
3. Michal Žulevič
3. Milan Bryknar

U16 dívky

1.Zuzana Holešínská
2. Andrea Škodová
3. Natálie Mazurová
3. Mia Moserová

U14 chlapci

1.Matěj Krupička
2. Tomáš Mach
3. Michal Žulevič
3. Marek Žulevič

U14 dívky

1.Zuzana Holešínská
2. Andrea Škodová
3. Natálie Mazurová
3. Eliška Ludvíková

U12 chlapci

1.Michal Stěhula
2. Martin Holešínský

Letní mistrovství republiky dospělých 2019

13.4.2019 – Pardubice

Po skončení všech zápasů družstev, proběhlo v crossmintonovém centru Pardubice 2. letní mistrovství republiky dospělých.

Medailisté z letního mistrovství ČR pro rok 2019

Muži

1.Petr Makrlík
2. Daniel Knoflíček
3. Milan Macura
3. Petr Vosátka

Ženy

1.Markéta Wernerová
2. Jesika Škodová
3. Veronika Cibulková
3. Radka Vašíčková

Open čtyřhra

1.Petr Makrlík – Petr Makrlík
2. Milan Macura – Marcel Patěk
3. Karel Chlubna – Jan Kučera
3. Martin Liščák – Tomáš Marzy

Mix čtyřhra

1.Daniel Knoflíček – Jesika Škodová
2. Petr Vosátka – Veronika Cibulková
3. Markéta Wernerová – Martin Průša
3. Radka Vašíčková – Jiří Gurtler

Muži 50 +

1.Petr Makrlík
2. Martin Průša
3. Karel Chlubna
3. Jiří Gurtler