Author Archives: petr-makrlik

11. ICO Crossminton Slovak Open – 500 pts.

7.8.2021 – Bánská Bystrica

Na 11. ročníku Slovak Open turnaje světové série Masters 500 zaznamenali naši hráči několik skvělých medailových umístění.

Open division

1.Petr Makrlík
3. Patrik Turňa (Prague Legends)

Woman

3. Markéta Wernerová

Open doubles

1.Petr Makrlík – Patrik Turňa

U18 Female

3. Anna Marie Wernerová

O40 Male

2. Marcel Patěk

13 ICO CCA Crossminton Croatian Open 2021

26.6.2021 – Záhřeb

Další úspěšnou zastávkou našeho reprezentačního výběru byl turnaj světové série Masters 500 v Záhřebu. Na turnaji se představila i naše světová jednička Petr Makrlík, který potvrdil svoji dlouhodobou nadvládu  na světových turnajích.

Open division

1.Petr Makrlík

Woman

3. Tereza Šimková

Open doubles

1.Petr Makrlík – Marcel Patěk

O40 Male

2. Marcel Patěk

Další zastávkou naši reprezentace je 3.7.2021 Hungarian Open světové série Masters 500.

ICO Crossminton Polish Open 2021

29.5.2021 – Varšava

Po dlouhé a náročné koronavirové krizi se náš reprezentační výběr vydal na turnaj světové série Masters 500 ve Varšavě a naši hráči si přivezli hned několik medailí.

Open Division 

3. Patrik Turňa SVK (Prague Legends)

Woman

3. Tereza Šimková CZE

Open doubles

3. Marcel Patěk CZE – Patrik Turňa SVK

Woman doubles

3. Tereza Šimková  – Tereza Hogenová CZE

Mix Doubles

2. Patrik Turňa SVK – Tereza Hogenová CZE

Další zastávkou našich hráčů bude 26.6.2021 –  ICO Crossminton Croatian Open 2021 v Záhřebu.

Restart turnajů pro rok 2020 !

Vzhledem k vládnímu rozvolnění vedení ČAC vydává náhradní termíny turnajů, které byly v letošním roce z důvodu probíhající pandemie odloženy.

NOVÉ TERMÍNY TURNAJŮ  pro sezónu 2020

13.12.2020 – 8. halové mistrovství ČR v crossmintonu – Pardubice/ propozice
19.12.2020 – Knights Pardubice Open I. 100pts. – Pardubice / propozice
20.12.2020 – Knights Pardubice Open II. 100 pts. – Pardubice / propozice 

Vše aktualizováno na stránkách ČAC v záložce Turnaje.

Zároveň žádáme všechny účastníky těchto turnajů, aby dodržovali veškerá aktuální vládní nařízení a chovali se zodpovědně vůči sobě a okolí.

Zmrazení světových žebříčků

Výkonný výbor světové asociace na svém zasedání rozhodl vzhledem ke světové situaci kolem pandemie uzavřít (zmrazit) k 15.10.2020 světové žebříčky. Kvůli absenci turnajů a zavírání hranic jednotlivých států by postupně všem hráčům odpadly body z předešlých turnajů a postupně by všichni vypadli z celkového pořadí. Proto ICO rozhodlo ponechat až do odvolání všem stávající body a budou se jen připisovat body nové za turnaje které se navzdory situaci uskuteční.

Vedení ČAC využívá této situace a publikuje tyto aby připomnělo úspěšné české hráče napříč kategoriemi.

Kategorie Open :

Kategorie Open Double :

Kategorie Women :

Kategorie dívky U14 :

Kategorie chlapci U18 :

Kategorie muži +40 :

Kategorie ženy +40 :

Kategorie muži +50 :

Kategorie dívky double U18 :

Otevřené mistrovství ČR – Czech Open 2020

26.9.2020 – Brno

I přes nepříznivé podmínky v době pandemie se nám podařilo uspořádat otevřené mistrovství České republiky na výbornou.

Turnaje se zúčastnili hráči z Česka, Slovenska, Polska, Chorvatska.

Výsledky Czech Open 2020

Open divison

1.Petr Makrlík CZE
2. Wojciech Wilkosz POL
3. Sebastian Madej POL
3. Slawomir Miloň POL

Female

1.Marta Urbanik POL
2. Gala Zukič CRO
3. Tereza Hogenová CZE
3. Tereza Šimková CZE

Open doubles

1.P. Makrlík jun. – D. Brož CZE
2. M. Drumlak – P. Drumlak POL
3. R. Juráš – J. Novák CZE
3. Petr Makrlík – J. Kantůrek CZE

Female doubles

1.Z. Gala – N. Miskulin CRO
2. J. Kowalczyk – B. Jagiello POL
3. T. Zrnic CRO – O. Grzegory POL

Mix doubles

1.M. Urbanik – W. Wilkosz POL
2. S. Schabek – B. Miezynski POL
3. T. Šimková – M. Patěk CZE
3. T. Hogenová CZE – P. Turna SVK

U18 Open

1.Matěj Krupička CZE
2. Mateusz Drumlak POL
3. Natálie Krpálková
3. Pavel Rada CZE

U18 Male doubles

1.M. Krupička – P. Rada CZE
2. O. Sonik – F. Milon POL
3. T. Mach CZE – P. Kochana POL

U12 Male

1.Jindřich Pojmon CZE
2. Oskar Sonik POL
3. Filip Milon POL

O40 Male

1.Marcel Patěk CZE
2. Damir Ilič CRO
3. Przemek Drumlak POL
3. Dariusz Klukiewicz POL

O40 Female

1.Sabina Schabek POL
2. Beata Jagiello POL
3. Tatjana Zrnič CRO
3. Joanna Kowalczyk POL

O50 Male

1.Bogdan Miezynski POL
2. Jiří Novák CZE
3. Petr Makrlík CZE
3. Roman Juráš CZE

Český crossminton veleúspěšný i ve světovém měřítku

Žebříčky ICO (světové crossmintonové asociace) k 24.8.2020, jasně potvrdili to, co je již patrné od roku 2017, tedy raketový nástup českého crossmintonu mezi světovou elitu.

Koncepce Národního centra (NC), střediska vrcholového sportu (SVS) a 4 tréninková střediska mládeže (TSM) přinesla okamžité výsledky i prudký nárůst výkonnosti.

Jediné, co jsme zatím nedobyli, je titul mistra světa v kategorii open.

Ukázkou naší konzistence, je i umístění na MS družstev 2017, 2018 a 2019 / 2-1-2, které hovoří za vše.
Žebříčky ICO k 24.8.2020
Dospělí:

Open division

1.Petr Makrlík
2. Daniel Knoflíček
47. David Brož


Woman

13.Eliška Andrlová
14. Markéta Wernerová
22. Zuzana Honzková
26. Anna Andrlová
32. Zuzana Kubáňová
33. Jesika Škodová
Open doubles
1.Petr Makrlík jun.
2. Daniel Knoflíček
3. Petr Makrlík
8. Marcel Patěk
26. David Brož
Mix doubles
20. Daniel Knoflíček
29. Jesika Škodová
38. Petr Makrlík
40. Zuzana Honzková
46. Lucie Plíšková
Ladies doubles
5. Zuzana Holešínská
6. Kateřina Beranová
10. Eliška Andrlová
11. Anna Andrlová
17. Radka Vašíčková
25. Jesika Škodová
26. Andrea Škodová
30. Natálie Krpálková
U18 chlapci
8. Pavel Rada
9. Jan Lichý
21. Tomáš Mach
25. Alex Kuchar
29. Matěj Krupička

U18 dívky

4. Jesika Škodová
22. Veronika Cibulková
26. Kateřina Beranová
35. Zuzana Holešínská
29. Andrea Škodová

U18 chlapci čtyřhra

1. Matěj Krupička
2. Pavel Rada
4. Jan Lichý
16. Tomáš Mach

U18 dívky čtyřhra

2. Škodová Andrea
3. Jesika Škodová
6. Zuzana Holešínská
10. Kateřina Beranová
18. Natálie Krpálková
20. Veronika Cibulková

U14 chlapci

22. Michal Žulevič
23. Marek Žulevič
26. Jakub Rodák

U14 dívky

1. Zuzana Holešínská
4. Natálie Krpálková
9. Kateřina Beranová
13. Anna Marie Wernerová
25. Nicol Česalová
29. Apolena Bártová

U12 chlapci

4. Jindřich Pojmon
13. Martin Holešínský
21. Jan Kulíšek

U12 dívky

4. Viktorie Bury
14. Eliška Benešová

Senioři:
3. Marcel Patěk – O40 muži
3. Petr Makrlík – O50 muži
1. Markéta Wernerová – O40 ženy
7. Dana Makrlíková – O50 ženy

Nad Prahou a Pardubicemi vlály české vlajky – Prague Open, 1.Summer Czech Open

Čeští lvi a lvice rozsápali soupeře ze 4 zemí Evropy !

35 hráčů – Prague Open a 40 hráčů – 1. Summer Czech Open z 5 zemí se utkalo o kovy nejcennější v Praze – Čakovice a Pardubicích – Dříteč.
Podle očekávání dominovala česká elita, členové NC, SVS a TSM při ČAC. Je vysokým přínosem, že trenéři jsou i vysoce úspěšní reprezentanti a mají co předávat.
Ve svých disciplínách a kategoriích, excelovali podle očekávání:
Petr Makrlík jun., Daniel Knoflíček, David Brož, Lucie Plíšková, Zuzana Holešínská, Natálie Krpálková, Marcel Patěk, Markéta Wernerová.
Drápky vystrčily Tereza Hogenová, Tereza Šimková a Kateřina Beranová. Neztratila se ani Anna-Marie Wernerová.
Zranění ramene zabránilo Petru Makrlíkovi atakovat post světové jedničky v jeho kategorii.
               .

Prague Open 2020

15.8.2020 – Praha

Open Division

1.Petr Makrlík jun.
2. Oliver Vincze HUN
3. Milan Macura
3. Patrik Turňa SVK

Female

1.Markéta Wernerová
2. Tereza Šimková
3. Tereza Hogenová
3. Petra Hanžlíková

Open double

1.Petr Makrlík jun. – David Brož
2. Sebastian Christoph – Alexander Naumann GER
3. Oliver Vincze – Karoly Vincze HUN
3. Daniel Knoflíček – Petr Makrlík

Female double

1.Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová
2. Radka Vašíčková – Anna Marie Wernerová
3. Lucie Plíšková – Natálie Krpálková

Mix double

1.Lucie Plíšková – Daniel Knoflíček
2. Marcel Patěk – Tereza Hogenová
3. Markéta Wernerová – Miloš Vojáček
3. Jan Lesner – Sára Lesner GER

U14 Female

1.Zuzana Holešínská
2. Natálie Krpálková
3. Kateřina Beranová

O50 Male

1.Karoly Vincze HUN
2. Ferenc Kiss HUN
3. Miloš Vojáček
3. Petr Makrlík

1.Summer Czech Open 2020

16.8.2020 – Golf Spa Kunětická hora – Dříteč

Open Division

1.Petr Makrlík jun.
2. Oliver Vincze HUN
3. David Brož
3. Patrik Turňa SVK

Female

1.Markéta Wernerová
2. Tereza Hogenová
3. Tereza Šimková
3. Jesika Škodová

Open double

1.Petr Makrlík jun. – David Brož
2. Marcel Patěk – Patrik Turňa SVK
3. Oliver Vincze – Karoly Vincze HUN
3. Daniel Knoflíček – Petr Makrlík

Female double

1.Zuzana Holešínská – Kateřina Beranová
2. Jesika Škodová – Andrea Škodová
3. Tereza Hogenová – Tereza Šimková
3. Lucie Plíšková – Natálie Krpálková

Mix double

1.Lucie Plíšková – Daniel Knoflíček
2. Markéta Wernerová – Miloš Vojáček
3. Dana Makrlíková – Milan Moravec
3. Jan Lesner – Sára Lesner GER

U14 Female

1.Natálie Krpálková
2. Zuzana Holešínská
3. Kateřina Beranová
3. Anna Marie Wernerová

O40 Male

1.Marcel Patěk
2. Alexander Kontcha RUS
3. Zdeněk Pustějovský
3. Pavel Pavlíček

O50 Male

1.Karoly Vincze HUN
2. Milan Moravec
3. Miloš Vojáček
3. Ferenc Kiss HUN

O50 Female

1.Dana Makrlíková
2. Marie Muckeová
3. Marcela Kantůrková